Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
Karlik10

Nabicie numeru a CEPIK 2,0

Polecane posty

Paprock
1 godzinę temu, kuba19787 napisał:

Mam decyzję na nabicie nr i teraz wypisuje dodatkowe w innych czynnościach ale pojazd tez nie ma badania technicznego to wypisujecie okresowe wiadomo że w cepik nie będzie to w trybie awaryjnym.

 

Wykonałbym to, co mówi decyzja, a więc nabił nową cechę identyfikacyjną traktując to jako [inne czynności].

Następnie wykonałbym [okresowe], oczywiście jeżeli klient wnioskuje o nie, bo równie dobrze może pojechać sobie na inną stację. 

Centralną Ewidencją bym się nie martwił, bo wcześniej, czy później, to i tak ten pojazd się w niej pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
48 minut temu, Logen napisał:

Wystarczy go zmienić

A sprawdziłeś, czy to takie proste ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba19787

Czy przejdzie tak jak pisze logan czy wejdzie ten nowy nr do cepik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Logen
Napisano (edytowany)

Robiłem tak dużo razy :P. Czasami przyjedzie pojazd 3 letni albo roczna ciężarówka i też ma np. pomyloną w nr. VIN jedną literkę. Zawsze poprawiam na takie jak ma być i wysyłam do cepika bez żadnego problemu.

W przypadku nabicia po wczytaniu danych pojazdu będzie numer 17 znakowy VIN, wystarczy w jego miejscu wpisać nowy nadany numer i z takim wydrukować zaświadczenie z badania. Było kilka przypadków że diagnosta zapomniał zmienić ten numer i wtedy WK wysyłało klienta na stację żeby poprawić i wpisać nowy nabity numer bo z starym na zaświadczeniu nie chcieli drukować nowego dowodu.

Możliwe, że jest to zależne od WK, dlatego polecam najpierw zadzwonić do WK i zapytać jak to dokładnie zrobić. Ale zmienić numer VIN w badaniu (w SKP PRO) idzie bez żadnego problemu.

Edytowano przez Logen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
4 minuty temu, Logen napisał:

(w SKP PRO)

Dlatego zawsze mówiłem, że wszystkie programy mają plusy i minusy i wystarczyłoby stworzyć jeden wspólny z samych plusów.

W patronacie nie wyślesz po nabiciu numeru badania do cepa, dopóki WK go nie wprowadzi ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Nie bardzo rozumiem. To stwierdzenie: 

 

13 minut temu, Logen napisał:

Czasami przyjedzie pojazd 3 letni albo roczna ciężarówka i też ma np. pomyloną w nr. VIN jedną literkę. Zawsze poprawiam na takie jak ma być i wysyłam do cepika bez żadnego problemu.

 

 

ma związek z tym:

 

6. 16 W przypadku stwierdzenia niezgodności numeru VIN albo numeru nadwozia, podwozia lub ramy umieszczonych w pojeździe oraz na tabliczce znamionowej pojazdu z danymi zawartymi w dokumencie, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 lit. a, uprawniony diagnosta wydaje zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu z wynikiem negatywnym, wpisuje tę niezgodność do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu i do rejestru.

 

czy pozostaje bez związku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leski66

A może @Logen-owi chodzi o niezgodność tylko w samym cepiku, DR zgodny z numerem vin i tabliczką no to wtedy 0.2.d " co nie ":icon_wink:. Dobrze to rozumiem ?:$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Logen

Związek jest taki że w cepiku jest wpisany Jakiś VIN, natomiast aktualnie na pojeździe jest inny, w pierwszym przypadku jest to zazwyczaj różnica jednego znaku, w drugim już jest większa bo numer jest całkowicie inny ale podczas badania nie ma żadnego problemu żeby wpisać poprawny, taki umieścić na zaświadczeniu a badanie wysłać do cepa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biker100
18 minut temu, Logen napisał:

podczas badania nie ma żadnego problemu żeby wpisać poprawny, taki umieścić na zaświadczeniu a badanie wysłać do cepa.

oczywiście z odpowiednim wynikiem

35 minut temu, Paprock napisał:

6. 16 W przypadku stwierdzenia niezgodności numeru VIN albo numeru nadwozia, podwozia lub ramy umieszczonych w pojeździe oraz na tabliczce znamionowej pojazdu z danymi zawartymi w dokumencie, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 lit. a, uprawniony diagnosta wydaje zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu z wynikiem negatywnym, wpisuje tę niezgodność do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu i do rejestru.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
26 minut temu, Logen napisał:

w cepiku jest wpisany Jakiś VIN, natomiast aktualnie na pojeździe jest inny,

To skąd się wziął w cepiku inny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Logen

Bo jakiś Janusz wpisał zły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60

Nawet jeśli był to Janusz, to jet jeszcze DR, w który trzeba to sprostować, a Ty tak po prostu to zmieniasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leski66
17 minut temu, Logen napisał:

Bo jakiś Janusz wpisał zły

Stawiam na Grażynę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biker100

image.thumb.png.0fff61d03d4c404177294debe1a246dd.png

raczej o tego Janusza z nochalem idzie... 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Logen
28 minut temu, JANUSZ60 napisał:

Nawet jeśli był to Janusz, to jet jeszcze DR, w który trzeba to sprostować, a Ty tak po prostu to zmieniasz ?

Czasami dyskusja z wami mija się z jakimkolwiek celem. Podobnie mam na stacji z niektórymi diagnostami, możesz gadać jak do ściany albo tak jak do pana na zdjęciu wyżej.

Nie wiem jak ty ale ja jeszcze nie widziałem żeby dane z cepika różniły się z tymi z dowodu. Jest zły vin w dowodzie to i jest zły vin w cepiku. Na badaniu negatyw, ale na zaświadczeniu poprawny vin, inaczej mówiąc ZMIENIONY na poprawny !!! I tak zwyczajnie to sobie ZMIENIAM bo to że Janusz się pomylił i wpisał zły w WK nie znaczy że ja też będę wpisywał zły na zaświadczeniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kirko



[quote post="261842" timestamp="1543564713" name="JANUSZ60"
W patronacie nie wyślesz po nabiciu numeru badania do cepa, dopóki WK go nie wprowadzi ,,,


Tak też i było w moim przypadku, nowy nr wprowadził do cepa WK, klient ma już PC

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.