Skocz do zawartości

MESKO RJS-1


mardokkk

Rekomendowane odpowiedzi

hej jestem nowy na forum i potrzebuje pomocy, a mianowicie chodzi o pojazd MESKO

dotychczasowe dane w dr jest to trojkolowiec o masie 310kg pojemnosci 246cm liczba miejsc 1 . jak uzupelnic brakujace dane pojazd od 1995r nie byl na przegladzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem jak to zostało zarejestrowane - raczej to maszyna rolnicza nie podlegająca rejestracji - ale inwencja z poprzednich lat jak widać była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie sklada sie z 2 osi pojazd + przyczepa bez ktorej ten pojazd nie pojedzie ( tablica rejestracyjna zamontowana na przyczepie)

czy tez moze poprosic o opinie rzeczoznawcy ?

poptrzebne sa wszelkie dane by wpisac w dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten ala traktorek ma 2 kola i przyczepa 2 kola czyli dwie osie

To jakim cudem został zarejestrowany jako trójkołowiec :?:

jezeli zalozymy plug to trzeba isc na piechote za pojazdem

Czyli jednak jest to pojazd jednoosiowy a po dołączeniu przyczepy staje się zespołem pojazdów.

Nie jest mi znany fakt rejestracji pojazdu jednoosiowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto, ciągniki rolnicze podlegają.
To nie jest ciągnik rolniczy, tylko maszyna rolnicza/ogrodowa mająca status pojazdu wolnobieżnego. To to nie ma nawet (fabrycznie, bo kto tam co dokładał to inna sprawa) oświetlenia innego niż odblaskowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest mi znany fakt rejestracji pojazdu jednoosiowego.

Oczywiście masz na myśli pojazd silnikowy jednoosiowy. Teraz poważnie zapytam, czy w takim przypadku powinna być cofnięta decyzja o rejestracji? Kiedyś widziałem DR gdzie rodzaj pojazdu był określony jako wózek inwalidzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz poważnie zapytam, czy w takim przypadku powinna być cofnięta decyzja o rejestracji?

Ja uważam, że tak.

Jak nie podlega skoro ma DR?

Tylko, że parametry zawarte w tym DR ni jak nie pasują do tego pojazdu!

Ponadto, ciągniki rolnicze podlegają.

Jednoosiowe też? Jaka to kat homologacyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko maszyna rolnicza/ogrodowa mająca status pojazdu wolnobieżnego.

 

Z definicji wolnobieżnego wyłączone są ciągniki rolnicze.

 

Obstawiam, że to ciągnik niespełniający warunków technicznych, czyli nie nadający się do użytku na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś po dyrektywach przewala się definicja ciągnika jako pojazdu o dwóch osiach i minimalnej prędkości 6 km/h. Nie pamietam gdzie stało, że homologowaniu nie podlegają pojazdy kierowane przez pieszego, to znaczy, ta jakaś dyrektywa nie zawierała wytycznych dla pojazdów dziwnych. A to, co teraz przedstawia opis tego pseudo-traktora, to co najwyżej jako markę pseudo-sama można potraktować.

A ten w jakiej konfiguracji osi był przez producenta oferowany? Niestety znam ten sprzęt tyle co z Googli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawialem w tej sprawie z rzeczoznawca i powiedzial ze nie ma szans na to by ten pojazd byl zarejestrowany, ale mimo to ktos to dopuscil do ruchu ( zadzwonic do wk )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawialem z wk nic konkretnego nie powiedzieli, zbyli mnie i wmawiali ze skoro jest dr to jest wszystko dobrze i moze wlasciciel dokonal jakis przerobek... kazali by wlasciciel pojazdu przyszedl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Czy ktoś zna obecne przepisy drogowe, w których będzie się można odnieść do mikrociągnika Mesko Rsj-1.

Interesuje mnie, czy ten mikrociągniczek w oryginalnym stanie fabrycznym nadaje się do poruszania na drodze. Pomimo braku innych świateł oprócz stopu. Wiem, że nie można zarejestrować. Ale czy mimo to, można jeździć po drodze krajowej?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik rolniczy musi być zarejestrowany żeby był dopuszczony do ruchu. Z kolei warunkiem rejestracji jest spełnianie odpowiednich warunków technicznych (w tym m.in. świateł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.