Skocz do zawartości

Tabliczka znamionowa


Robert66

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jasne.

A ten akt prawny nadal obowiązuje.

Chyba że znowu jestem nie na bieżąco.

 

tekst jednolity w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, dla ułatwienia str 23 i 56.

 

 

 

[ Komentarz dodany przez: Jacdiag: 06-12-2017, 17:07 ]

Nie dodawaj w załączniku plików ogólnie dostępnych

wystarczy podać adres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

A teraz napisz o co chodzi?

Który akt obowiązuje bo na pewno nie ten

Dz.U.Nr227 poz 2250

O jaką tabliczkę Ci chodzi??

Bo tu

56.

jest o

"WYMAGANIA DOTYCZĄCE TABLICZKI ZNAMIONOWEJ"

 

Czyli najlepiej od początku i za co dałeś tak naprawdę N. (może być kod usterki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę mi powiedzieć w takim razie jak można było zdać egzamin w TDT

Najpierw trzeba się zastanowić jaki procent diagnostów zdawało egzamin w TDT.

Z moich obserwacji wynika, że diagności, którzy słabo znają przepisy to uprawnienia zdobywali w ubiegłym stuleciu.

 

Niestety,ale prawda jest taka,ze wielu diagnostów(niby-diagnostów),którzy uprawnienia zdobywali w ostatnich latach(egzaminy TDT) nie ma zadnego pojęcia o BT-zarówno w teorii jak i w praktyce

A dlaczego? bo liczy się tylko "papier"!

Egzaminy owszem są trudne,ale nie dla wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w autach amerykańskich numer umieszczony za szybą na przynitowanej blaszce można potraktować jako numer VIN a wszystkie pozostałe pojazdy musza mieć numer VIN wybity na nadwoziu (ramie) i TZ.

Wracając prawie do tematu.

Pytanie o numer VIN. Czy przepisy nie mówią tylko, iż "numer ma być trwale umieszczony"? Chyba nie ma zdania, że ma być umieszczony wprost na nadwoziu? Może być umieszczony na osobnym elemencie (blaszka, tabliczka), która jest trwale przymocowana do nadwozia?

 

Jak dobrze pamiętam, było to w jakimś dokumencie dotyczącym aut z USA. Była tam informacja, która stwierdzała to co napisałem wyżej i odnosiła się ogólnie do aut, nie tylko tych z USA.

Postaram się poszukać ten dokument.

 

Ktoś wyprowadzi mnie z błędu albo to potwierdzi?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przepisy nie mówią tylko, iż "numer ma być trwale umieszczony"?

Amerykanie uważają, że jak trzeba zdemontować przednią szybę i użyć wiertarki aby usunąć nity to jest to tak pracochłonne, że ingerencja w taki numer jest na tyle utrudniona, że uważają go za trwale zamocowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie rozwiązanie amerykańskie jest o wiele bardziej kłopotliwe dla ewentualnego złodzieja niż wycięcie fragmentu podłogi i wstawienie nowego z "właściwym" numerem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.