Skocz do zawartości

Pojazdy resortowe


wiesław

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    14

  • adam1501

    10

  • radekd2

    9

  • kurant2000

    6

Pytasz o zakres badania czy o obsługę programu? Bo jeśli chodzi Ci o wpis to nie wyszukujesz go w CEP tylko zapisujesz w trybie awaryjnym i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie są w cepiku i badanie robi sie normalnie

 

Nie zawsze, starosta daje tylko nr rej a organem rejestrującym jest jakiś urząd resortowy KG, MON lub inny. Większości tych pojazdów nie znajdziesz w cepie, oni ich nie wprowadzają. Starosta nawet nie wie jakie pojazdy są zarejestrowane na jego nr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale różnica w badaniu pojazdu resortowego, czyli pojazdu o którym mowa w artykule 73 ustęp 3 sprowadza się tylko do odstąpienia od pobrania opłaty ewidencyjnej, a cała reszta normalnie albo awaryjnie, co nie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za moich czasów co trzy dni wysyłałem do warszawy badania do MON , coś w podobny sposób jak na cywilnej stacji,w obecnie wiem że już się nie wysyła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dobry wieczór,

 

mam pytanie w sprawie dodatkowego badania technicznego pojazdu, który ma być używany jako uprzywilejowany.

Zadzwonili do mnie z policji. Zakupili nowe pojazdy. Są one niezarejestrowane, posiadają tylko kartę pojazdu. Chcą wykonać badanie j.w. jeszcze przed pierwszą rejestracją. Podobno nie ma z tym problemu ale ja nie wiem jak to ugryźć bo przecież auto nie ma tablic.

Ktoś coś podpowie?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było im odpowiedzieć że pojazd policji z mocy ustawy może być uprzywilejowany i żadne badanie przed rejestracją nie jest im potrzebne (nie ma o tym żadnej informacji w DR). DBT takiego pojazdu zakończy się wynikiem N, ponieważ brak jest TR. Niech nie kombinują tam gdzie nie ma takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojazd policji z mocy ustawy może być uprzywilejowany

zgoda , ale żeby mógł używać i poruszać się jako uprzywilijowany wykonujemy badanie dodatkowe i musi spełnić warunki dodatkowe wg - Rozdziału 8 Warunki dodatkowe dla pojazdu samochodowego uprzywilejowanego.

mimo to

DBT takiego pojazdu zakończy się wynikiem N, ponieważ brak jest TR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mało mocna robi się ta ustawa. :evil:

A poza tym, tak coś czuję, że jakiś odpowiedzialny za policyjny park maszynowy wymyślił sobie najpierw badanie (bez tablic) na uprzywilejowanie, a dopiero potem malowanie, oklejanie i rejestrowanie.

Gdyby były tablice, to bym trzaskał badania bez szemrania i kasował za sztukę po pięć dyszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i żadne badanie przed rejestracją nie jest im potrzebne

a co z tym zapisem

Art. 81.1.

2.

3.Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

4.Badaniu, o którym mowa w ust. 3, nie podlega:

1)

2)

a)

b)

-z wyjątkiem taksówki, pojazdu uprzywilejowanego lub pojazdu odpowiednio przystosowanego lub wyposażonego zgodnie z przepisami o przewozie towarów niebezpiecznych, pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu oraz pojazdu przystosowanego konstrukcyjnie do ruchu lewostronnego.

:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

4. Badaniu, o którym mowa w ust. 3, nie podlega:

....

z wyjątkiem pojazdu uprzywilejowanego

czyli by wychodziło, że okresowe to owszem

ale

11. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3-5, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd:

4) który ma być używany jako pojazd uprzywilejowany

poproszę biegłych o chłopskie rozkminienie, żebym skumał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojazd policji z mocy ustawy może być uprzywilejowany

zgoda , ale żeby mógł używać i poruszać się jako uprzywilijowany wykonujemy badanie dodatkowe

Z czego to wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania techniczne dzielimy na okresowe i dodatkowe (no i zgodności).

Zgodnie z PoRD niezależnie od badań okresowych badaniu dodatkowemu podlega pojazd, który ma być używany jako taksówka, pojazd uprzywilejowany, pojazd do nauki jazdy, pojazd do przeprowadzania egzaminu państwowego lub pojazd odpowiednio przystosowany lub wyposażony zgodnie z przepisami o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych.

Art.81.11.pkt 4 PoRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takim badaniu słyszałem :D

Natomiast do rejestracji takiego pojazdu nie znalazłem wymogu takiego zaświadczenia. W DR nie istnieje żadna adnotacja z tym związana (lub jej nie znalazłem). Tym bardziej wykonanie takiego badania bez tablic, z wiadomym wynikiem, już kompletnie jest bezzasadne.

W związku z powyższym ponawiam pytanie. Jaki jest cel lub zasadność wykonania takiego BT, samego w sobie w takiej formie i czasie? Pomijam fakt pojawienia się takiego pojazdu na OBT, tutaj temat ze sprawdzeniem "dyskoteki" jest oczywisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens owego badania dla policjantów jest żaden.

Może jakieś wewnętrzne przepisy?

 

Podobny sens ma badanie do zarobkowego transportu osób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego to wynika?

napewno nie z notatek z zeszytu.

Zgodnie z PoRD niezależnie od badań okresowych badaniu dodatkowemu podlega również pojazd, który ma być używany jako np pojazd uprzywilejowany i dopiero odpowiednio przystosowany lub wyposażony zgodnie z przepisami pojazd może być używany jako uprzywilejowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.