Skocz do zawartości

Pojazdy resortowe


wiesław

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tak... Ale oni własnych radiowozów przecież nie kontrolują - to by była parodia jakaś.

Ja jeszcze rozumiem te cywilne...

Zresztą w ogóle pojazdy służb to jakaś porażka z przepisami i udawanie, że są równe, choć wiadomo, że są równiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    14

  • adam1501

    10

  • radekd2

    9

  • kurant2000

    6

Na OBT rozumiem ale dla zasady, która niczego nie wnosi? Na resortowych można się bawić ... ale jechać na cywilną i jeszcze kasę za to wyłożyć? Nie do pojęcia. Rozumiem żeby obowiązkowa była adnotacja w DR ... natomiast sztuka dla sztuki powinna być karana szkodą w mieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinno wynikać ze skompletowania pojazdu i przedstawionych dokumentów do rejestracji. Chyba, że nowy pojazd po zarejestrowaniu (z 3 letnim BT), został przez policję wyposażony w atrybuty uprzywilejowania i trzeba wówczas skrócić ten termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w uwagach z homo, oświadczenie właściciela (powiatówka chyba nie kłamie) ... Po wtóre, żeby coś skrócić, to to coś musi już być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z taką adnotacją w homo. I w tym wypadku nic się nie skraca, tylko od podstaw ustala.

A radiowóz akurat żaden do WK nie trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinno wynikać ze skompletowania pojazdu i przedstawionych dokumentów do rejestracji. Chyba, że nowy pojazd po zarejestrowaniu (z 3 letnim BT), został przez policję wyposażony w atrybuty uprzywilejowania i trzeba wówczas skrócić ten termin.
Zara, zara zdaje się jest rozporządzenie z przed 2 lub 3 lat, że wszystkie pojazdy zarejestrowane w MSW podlegaja corocznym badaniom z wyjatkami oczywiście (np.autobusy). Napewno tak jest, jesli chodzi o pojazdy specjalne, ale nie moge znależć czy o inne też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojazdy zarejestrowane

To jest słowo klucz. Mówimy o badaniu dodatkowym przed zarejestrowaniem pojazdów.

Ta ,przychodzi do WK oficjer z KW policyji i chce zarejestrować nowe pojazdy a urzędnik wpisuje mu do DR. datę badania za rok bez względu na to czy uprzywiliowany. Nie moge tylko znależc tego Dz. Ustaw a mógłbym przysiąc, że czytalem, nawet tu gdzieś na forum 8) ale pamięć ludzka zawodna jest i mogę się mylić ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o tym wspomniałem, że zasady rejestracji tych pojazdów są inne. A wszyscy uparli się na to WK...

A takie radiowozy to w tych swoich DR mają wpis "osobowy", czy "specjalny"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o tym wspomniałem, że zasady rejestracji tych pojazdów są inne.

 

Warunki techniczne też są inne. Np. przy ustalaniu ilości miejsc siedzących przyjmuje się masę kierowcy/pasażera na 92 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ichnimi pojazdami za bardzo ładu nie dojdzie, chociażby ostatnie plotkarskie informacje, że najnowsze resortowe beemki mają tablice bez legalizacji.

Parę lat temu z pojazdami w służbach ITD też kilka aferek było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aferki są wtedy przeważnie, jak służby na cywilnych blachach są. A jedną z afer nie chwaląc się to ja na tym forum zacząłem, a potem przez Bydgoszcz poszło na cały kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - w tym temacie rozmawiamy o klasycznych, oznakowanych radiowozach, które oni sami sobie rejestrują, a nie o tzw. pojazdach operacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które oni sami sobie rejestrują

I nie wiedzą, że są uprzywilejowane??? Potrzebują jeszcze jakiś zaświadczeń? Ja cały czas sądziłem, że temat ma być załatwiany w cywilnym wydziale i stąd pojawiają się dylematy na jakiej podstawie skrócić termin badania dla pojazdu osobowego, nieoznakowanego, uprzywilejowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które oni sami sobie rejestrują

I nie wiedzą, że są uprzywilejowane??? Potrzebują jeszcze jakiś zaświadczeń?

Są to normalne auta policyjne: srebrno-niebieskie, z kogutami, oznakowaniem, radiostacją itp. Ale podobno we wszystkich dokumentach figurują one jako zwykłe osobówki. Policja więc chce mieć podkładkę, iż zmiany są wykonane prawidłowo.

Nie wiem czy jest to prawda ale tak słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.