Skocz do zawartości

Problem z certyfikatem - zamknąć stację?


sebaqgti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych diagnostów

Jak w temacie mamy problem z certyfikatem do karty, konkretnie chodzi o to że dostaliśmy certyfikat do drugiej karty, a kierownik okazał się nadgorliwy i wgrał ten certyfikat do działającej(starej karty, która miała swój certyfikat wgrany i wszystko było ok).

Obecnie nie mamy w ogóle połączenia z cepik( za każdym razem pojawia się bład- brak certyfikatu na karcie).

Problem został zgłoszony do cepiku jednak dzisiaj już pracujemy 4 w trybie awaryjnym(starostwo zezwoliło pracować do końca tygodnia, a mamy piątek).

Jeżeli problem nie zostanie rozwiązany do poniedziałku to co należy zamknąć stację?

Jakie konsekwencje mogą grozić diagnoście jeżeli dalej byśmy pracowali?

Ma ktoś jakieś pomysły jak to przyspieszyć? Po wgraniu tego drugiego certyfikatu na starą kartę certyfikat przepadł, wyrobienie nowego to czas około miesiąca, w cepiku nie są w stanie powiedzieć kiedy problem zostanie rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj starosty czy urząd by wyłączył!?

Ja bym jechał dalej w trybie awaryjnym i uzdrawiał sytuację.

Wiem, wiem. Łatwo się klika w nie swojej sprawie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwońcie na:

Service Desk CEPiK Portal:

Telefon: (42) 253 54 54

Połączą się zdalnie i ogarną certyfikaty.

 

było zgłaszane, łaczyli się przez team viwiera, ale problem jest nie u nas, a u nich w systemie

 

 

[ Dodano: 08-12-2017, 08:02 ]

Zapytaj starosty czy urząd by wyłączył!?

Ja bym jechał dalej w trybie awaryjnym i uzdrawiał sytuację.

Wiem, wiem. Łatwo się klika w nie swojej sprawie. ;-)

 

no właśnie w tym problem, że oni w zeszłym tygodni mieli przez 2 dni WK nieczynny z powodu problemów z cepik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje powiedziałem. Nie stało się nic od 13 listopada do dzisiaj, to i dalej nic się nie wydarzy.

Pracować w trybie awaryjnym, wystawiać zaświadczenia z odpowiednią adnotacją i uzdrawiać sytuację. Też mam kilka wiszących badań i co mam powiedzieć. A może spytać, która stacja bez problemów działa?

Wiszą mi 4 badania, to może i 400 zalegać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by pod tym względem patrzeć to faktycznie masz rację, nam przed powstaniem problemu wisiało jakieś 40 badań, wszystkie dodatkowe i kilka prerejestracji

z drugiej strony problem jest u nich a nie u nas, jednak od nas problem wyszedł :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem macie dwie karty, starą do niedawna działającą i nowa bez certyfikatu. Na starą wgraliście nowy certyfikat od nowej karty i wam nie działa to normalne ale dlaczego nie wgracie tego nowego certyfikatu do nowej karty i jej nie podłączycie? Przecież certyfikat dostaliście na maila i chyba go nie wykasowaliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym problem, że drugiej karty jeszcze nie mamy, a z informacji uzyskanych w cepik w momencie kiedy certyfikat na drugą kartę został wgrany na pierwszą działającą kartę przepadł i musimy wnioskować o nowy

 

[ Komentarz dodany przez: Jacdiag: 08-12-2017, 09:17 ]

zapoznaj się http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=222726#222726

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, jeżeli nic się nie zmieniło to żeby uzyskać certyfikat SSL musiałeś wygenerować z karty plik p10 i go wysłać mailem. Żeby to zrobić musiałeś mieć kartę. Chyba że coś mi umknęło i teraz certyfikację robi sie w inny sposób. Jak można wystąpić o certyfikat nie mając karty???

SKP składa wniosek zgodnie z poniższą procedurą. Do wniosku SKP musi wygenerować zgłoszenie certyfikacyjne (plik csr w formacie pkcs#10) i wysłać takie zgłoszenie na adres e-mail cc.cepik@mc.gov.pl wskazując dane podmiotu, którego to zgłoszenie dotyczy – kod stacji lub nazwa stacji. E-mail musi być wysłany z adresu, który SKP wskazała we wniosku certyfikacyjnym.

 

 

cytat ze strony cepiku dlatego dużymi literami

 

[ Komentarz dodany przez: Jacdiag: 08-12-2017, 16:57 ]

- Już małymi

program OpenOfice ma opcje "format" i tam "zmień wielkość liter"

i wystarczy kilka kliknięć i tekst zmieniony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.