Skocz do zawartości

Analiza spalin i zadymienie pojazdów z dwoma tłumikami.


darekr216

Rekomendowane odpowiedzi

Doświadczenie mikre niestety. Raptem kilka aut spotkałem w karierze wyposażone w dwa wydechy.

Bo chodzi o dwudrożny układ wydechowy, a nie po dwie końcówki z każdej rury. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo chodzi o dwudrożny układ wydechowy

rozmawiamy między diagnostami, to każdy powinien wiedzieć o co chodzi i nie widzę potrzeby pisania epistoł na jakikolwiek temat :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Poz. 776

OBWIESZCZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY I ROZWOJU1)

z dnia 21 kwietnia 2015 r.

w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej

w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów

stosowanych przy tych badaniach

 

Dział IV

Szczegółowy sposób pomiaru emisji zanieczyszczeń gazowych oraz zadymienia spalin podczas przeprowadzania badania technicznego pojazdu

 

Wykonanie pomiaru

§ 3. 5 W silnikach wyposażonych w dwudrożny układ wydechowy pomiar powinien być dokonany w obu wylotach, a za wynik przyjmuje się uzyskaną wartość większą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK, a własnymi słowami coś więcej można poprosić?

Chociażby wyjaśnić po co zostało to wklejone, bo nie ukrywam, że ten zapis jest mi znany. No chyba żeby dla przypomnienia tak tylko...

O! A najlepiej opisać na podstawie poniższego przykladu:

 

sprzedam-fiata-seicento-tuning-zarejestrowany-w-polsce-lodz-452272460.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ma cztery wyloty nie znaczy, że wszystkie są czynne, mogą być atrapami. Ja w pojeździe, który ma dwa wyloty z tłumika jeden z nich zapycham np. rękawicą taki korek, a sondę kładę w drugi wylot. Gdy są dwa tłumiki badam każdy z osobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwudrożny układ wydechowy to nie koniecznie dwa tłumiki/wyloty spalin. Przykład Honda Civic posiada układ jednodrożny z dwoma wylotami. Tu bardziej chodzi o pojazdy z silnikami typu V lub bokser, choć duże rzędówki też potrafią mieć układ dwudrożny. I teraz pytanie. Czy V8 Hemi z pojedynczy tłumikiem środkowym jest układem jedno czy dwudrożnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy V8 Hemi z pojedynczy tłumikiem środkowym jest układem jedno czy dwudrożnym?

To zależy, czy:

dwudrożnym układ, w którym spaliny mają możliwość wymieszania się

Jeżeli jeden wylot spalin da się zatknąć podczas pracy silnika, to układ należy potraktować jak jednodrożny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem klienta z audi co życzył sobie pomiaru z obu końcówek wychodzących z jednego wydechu...Nie miałem ochoty dyskutować i zrobiłem jak chciał, wynik był ten sam z każdej rurki... Nie miał katalizatora, pomyślał że może pozajączkuje a może się uda przystawić pieczęć, ale sie nie udało-czyli N za uciążliwość(klienta i pojazdu rzecz jasna :evil: )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu zaczynają się schodki, a nawet schody. Otóż w wielu dużych silnikach V8 jest łącznik krzyżowy i spaliny się mieszają. Są natomiast tłumiki wystepujące w miejscu łącznika, które mogą być jedno lub dwudrożne, ale po ich obudowie nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy mają dwie komory czy jedną wspólną. Dlatego dla bezpieczeństwa lepiej takie "bydle" badać jako układ dwudrożny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.