Skocz do zawartości

EGZAMIN PRAKTYCZNY DOMASŁAW K/WROCŁAWIA - POJAZDY


Juźwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W dniu 20.12.2017 roku jadę na egzamin praktyczny, który odbędzie się w Domasławiu koło Wrocławia. Może ktoś niedawno był w tej miejscowości na egzaminie i wie jakie tam są podstawiane pojazdy (ewentualnie jakie "HAKI" przygotowują egzaminatorzy :). Byłem już na egzaminie w Warszawie, gdzie są cztery pojazdy: Autobus tempo 100, pojazd cysterna FL, przyczepa cysterna FL oraz Lanos z gazem. Z góry dziękuję za wszystkie przydatne informacje dotyczące egzaminu praktycznego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry dziękuję za wszystkie przydatne informacje dotyczące egzaminu praktycznego.

Byłem już na egzaminie w Warszawie, gdzie są cztery pojazdy: Autobus tempo 100, pojazd cysterna FL, przyczepa cysterna FL oraz Lanos z gazem.

No to Kolego bardzo prosiłbym o wszystkie przydatne informacje na temat egzaminu w Warszawie. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wtrącę swoje trzy grosze choć to nic nie zmieni, zadaje pytanie człowiek przerażony, zestresowany, pełen obaw o swoją przyszłość i co go spotyka, ... , może jak nie ma się nic do powiedzenia to lepiej :x a gdzie motto : najpierw coś od siebie, a potem może ten człowiek komuś też w czymś pomoże, coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29.11 był autobus 100, FL-ka, mercedes chyba C (albo E) klasa z gazem, i motocykl chyba 125CC. Wiedzą trzeba się wykazać jak wszędzie, Egzaminatorzy z dobrym pozytywnym nastawieniem do zdającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również prosiłbym o informacje na ten egzaminu we Wrocławiu, jak zdawalność? FL ile ton, autobus z którego roku? Ewentualnie jakieś przykładowe pytania, byłbym wdzięczny, btw przetrzepałem już całe forum z każdej możliwej strony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Łódź,

 

Kolego, w Warszawie na pewno pomocne będzie to, że Lanos nie ma kratki a jest w dowodzie jako ciężarowy, wbity ma w dowodzie VAT a ma dwa rzędy siedzeń. Przy instalacji gazowej musisz zwrócić uwagę na korek od zaworu tankowania, czy nie wystaje zbyt dużo poza obrys pojazdu, pokrywę wielozaworu (uszczelka), pocięta lub odizolowana instalacje elektryczna przy wielozaworze, luźna masę przykręcona do wielozaworu zamiast do budy, reduktor zamontowany w poprzek zamiast wzdłużnie, przewody instalacji pod maską ocierające o elementy metalowe, brak opasek na listwie wtryskowej, zbyt wysoko zamontowana listwa. Ale do następnego egzaminu trochę może się zmienić. Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kolego w imieniu adeptów,którzy będą się wybierać do Warszawy na egzamin. Myślę,że Twoje informacje będę im pomocne.

Ode mnie masz "piwo" za chęć podzielenia się tym co doświadczyłeś.

Jest to taka mała lekcja dobrego wychowania jak należy zachować się na forum.

A teraz będzie miło jak inni wypowiedzą się o to co prosił Kolega Juźwa, i zechcą w ten sposób pomóc Koledze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Łódź,

 

reduktor zamontowany w poprzek zamiast wzdłużnie, zbyt wysoko zamontowana listwa.

 

mozesz cos wiecej o tym powiedziec ? bo nie wydaje mi sie zeby to byla prawda ...

 

[ Dodano: 11-12-2017, 21:37 ]

a kolo Wrocławia bylo tak:

Nacisk na tabliczke znamionowa : producent , nr homologacji, masy , naciski

 

dokumenty pozmieniane od gazu.

koles dostal papier od innego zbiornika gazu i powiedzial ze odstepujemy od egzaminu - oblał

drugi ze konczymy badanie i negatyw -oblał

trzeba dokonczyc badanie , wykryc wszystkie usterki i dopiero negatyw za butle + ewentualnie inne

 

Podobno bylo pytanie " ratunkowe " o budowe elektrozaworu gazowego- 7 zaworow sie znajduje w tym zaworze gazowym( zawor zwrotny tankowania żeby gaz nie wydostawał się ze zbiornika , elektrozawór gazowy ten z cewka , zawor odcinający dopływ gazu po zatankowaniu do pełna, zawór topikowy, zawór ręczny, zawór upustowy który otwiera się jeśli ciśnienie w zbiorniku będzie większe niż dopuszczalne, zawór zamykający wypływ gazu jeśli jest nadmierny wypływ gazu)

 

autobus- pytania o zawieszenie ( rodzaje przekladni w autobusie jakie sa, jaka jest ta)

okład kierowniczy co to za drążki wszystkie wymieniać po kolei co to za drążek jest ten co to za te co za ten , ogólnie prawy wahacz górny był spawany i zakonserwowany ( slabo widoczne trzeba się przypatrzyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielozawór umieszczony jest na zbiorniku LPG. Odpowiada za prawidłową pracę instalacji kontrolując przepływ gazu do zbiornika oraz ze zbiornika do dalszej części systemu.

Główne zadania to zapewnienie bezpieczeństwa podczas tankowania oraz w sytuacjach awaryjnych (wypadek, pożar samochodu).

Budowa:

1. zawór zwrotny - pilnuje by po tankowaniu gaz nie cofną się ze zbiornika

2. zawór 80% - pilnuje by nie dało się zatankować więcej niż 80 % geometrycznej pojemności zbiornika

3. zawór elektromagnetyczny - który otwiera się gdy silnik pracuje na gazie, otwieraniem i zamykaniem steruje centrala sterująca LPG

4. ręczny zawór roboczy - za pomocą którego można zamknąć wypływ gazu ze zbiornika

5. zawór nadmiernego wypływu - który ogranicza wypływ gazu ze zbiornika w przypadku przerwania przewodu pod samochodem

6. ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa - którego zadaniem jest redukowanie nadmiernego ciśnienia w zbiorniku które może powstać np. po nadmiernym zatankowaniu zbiornika, pozostawienia auta na słońcu, podczas pożaru samochodu

7. zawór termiczny - który podczas pożaru topi się by wypuścić bezpiecznie cały gaz ze zbiornika

Wielozawór mierzy także orientacyjnie poziom gazu w zbiorniku.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie czeka ten praktyczny we Wrocławiu i w związku z tym mam pytanie. Jak to jest z tym brakiem właściwych dokumentów na zbiornik z TDT-u? Chosa powyżej pisze, że gość który odstąpił od badania oblał egzamin a tutaj

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=20149

wygląda na to że wszyscy się zgadzają z pożegnaniem klienta i odstąpieniem od badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może egzaminujący tak "kombinują" - wykonujesz kolejne czynności ( tak jak w przywoływanym linku ) bo "papier' formalnie jest i dlatego nie odstępujesz od badania tylko musisz zrobić całość, na końcu N bo papier nie od tej butli. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelbis, jak takie coś akurat przypadnie, to opowiedz szanownej komisji, że szkoły są dwie, o czym informowano na kursie i którą opcję Szanowna Komisja wykonać sobie życzy.

Ustawa PoRD wskazuje na ważność dokumentu, w domyśle właściwego i od właściwego auta dokumentu jeszcze przed badaniem.

Natomiast rozporzadzenie w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań uwzględnia opcję negatywnego wyniku za badanie z niewłaściwymi/nieważnymi papierami.

I GAZ masz zdany! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię ;). Mam też inne pytanie. Kąt opasania błotnika w motocyklu powinien mieć 30 i 50 stopni odchylenia o osi pionowej w przód i w tył. Czyli w sumie 80 stopni. Tymczasem coraz więcej motocykli jest fabrycznie wyposażanych w dużo mniejsze błotniki (np. Ducati Scrambler). Co powinien zrobić diagnosta w takim wypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W punkcie 10 mówiącym o błotnikach jest także wzmianka o innych elementach. Może być tak, że funkcję błotnika na ogonie pełni siedzenie i tablica rejestracyjna. Po mojemu większość scramblerów łapie się w przepisowych kątach, a na extremy rady nie ma.

Na egzaminie komisję dopytać. :x

I zaś egzamin zdany. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W punkcie 10 mówiącym o błotnikach jest także wzmianka o innych elementach. Może być tak, że funkcję błotnika na ogonie pełni siedzenie i tablica rejestracyjna. Po mojemu większość scramblerów łapie się w przepisowych kątach ...

 

Chodziło mi o błotnik przedni (nie wyraziłem się jasno). Nawet gdyby ramę z silnikiem potraktować jako część błotnika to i tak ten szczątkowy, który jest założony fabrycznie w wymienionym modelu nie jest wysunięty w przód na 30 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie pamiętam bo ze zdających którzy wychodzili wcześniej ode mnie tylko jeden facet mówił że coś tam miał powiedzieć o motocyklu , ale to było coś naprawdę banalnego i na chłopski rozum dało się bez problemu odpowiedzieć... jak Macie jakieś konkretne pytania co do Domasławia to piszcie, może sobie coś jeszcze przypomnę... Powodzenia Życzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to już na naukę za późno. Wszystko się miesza. Daty , wzory. Masakra. Trzeba iść wieczorem na rynek i na jakimś proteście się odstresować ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Myślę że pytania mogą być podobne do tych co napisałem w poście dotyczącym Lubonia z dnia 20 grudnia 2017 roku, pewnie wszystko działa na podobnej zasadzie bez względu na miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę ale kiedyś rozmawiałem z jednym po egzaminie i mówił że we Wrocławiu nie było wypełniania dokumentów niewiem czy to wiarygodne źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@0.12.2017R. nie było wypełniania dokumentów. Pytania: tabliczka znamionowa, budowa dyfra, amortyzatora, automatycznej skrzyni biegów, opony, Bus100, zwalniacz, wielozawór, układ pneuamtyczny w autobusie, dodatkowo, w kanale pokazać i nazwać elementy zawieszenia.

Pojazdy na egzaminie: ADR Volvo FL7 solówka, Autobus -Mercedes 3 osiowy, Z gazem Peugeot 207- chyba i to wszystko.

Komisja ok, normalni ludzie, sprawdzają czy wiesz o czym mówisz, wszystko tak jak powiedzieli na wstępie przed egzaminem- muszą być przekonani że "to" wiesz. Zdawalność 30-50%

Najlepsze jest to, że osoby które nie zdały, po wyjściu,miały pretensję do samych siebie! Nie było opinii że te ch...je mnie oblały, tylko K...wa tabliczki nie wiedziałem! itp.

I to jest sztuka według mnie - tak przeprowadzić egzamin aby osoba która nie zdała miała świadomość braków swojej podstawowej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.