Skocz do zawartości

EGZAMIN PRAKTYCZNY DOMASŁAW K/WROCŁAWIA - POJAZDY


Juźwa

Rekomendowane odpowiedzi

Odniosłem takie wrażenie że egzaminatorzy dość spoko po teoretycznym. Słyszałem że podstawy trzeba znać i dużą uwagę stawiają na tabliczkę znamionową a resztę to potrafią trochę nakierować zdającego jak się mota z odpowiedzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Trzeba poczytać w ZAKRESIE kiedy użycie SZARPAKA jest obowiązkowe a odpowiedzi staną się prostsze. To jest chyba sens zadania, a nie ruchy płyty, bo są i szarpaki pracujące po skosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31 stycznia byłem na praktyczny Domasław k/Wrocławia. Egzaminatorów było tylko 2 jeden podobno był chory z tego co podsłuchałem. Wszystko szło sprawnie, wchodziliśmy czwórkami a czasami trójkami. Była taka starsza solówka z cysterną FL, Honda Accord, Autobus Setra i VW T4 Multivan. Losowało się kartkę z czynnością jaką powinno się wykonać i wiele osób miało dodatkowo wypełnić zaświadczenie ale raczej nie uwalali za to jak były błędy. Ja miałem za zadanie ustalić nieznane dane na T4 DMC, DMC przyczepy z hamulcem i bez, masę własną, naciski na osie i rozmiar opon. Był dostępny katalog więc nie było problemu większego. Inni zdający mieli badanie powypadkowe autobusu, badanie skierowane po zabraniu dowodu przez policje z kwitkiem od policji, analiza spalin, badanie z gazem były papiery nie od tej butli albo nieważne badanie TDT, badanie ADR też podobno były papiery podmienione trzeba było sprawdzić czy nr cysterny się zgadzały, określanie ilości osób jakie mogą być przewożone w autobusie i sprawdzenie wymagań autobusu na 100 (jeden zdający musiał policzyć na ilu siedzeniach maja być pasy, chodziło o siedzenia niepoprzedzone innymi siedzeniami), sprawdzanie kostki przy haku na urządzeniu. Oczywiście jeszcze pytania dodatkowe o tabliczkę znamionową, hak, jak sprawdzamy układ kierowniczy i zawieszenie (ważne żeby nie mylić i nie mówić że układ kierowniczy sprawdza się na szarpakach), budowa zwieszenia w każdym pojeździe, omówić elementy układu kierowniczego, jak sprawdzamy szczelność układu wydechowego, co to jest współczynnik lambda, ustawienie świateł, budowa dyferencjału i automatycznej skrzyni biegów.

 

Raczej nikt nie narzekał że go uwalili niektórych potrafili męczyć godzine czasu. Na 30 nie zdało 10 osób więc wynik ładny, ale z relacji zdających poprzedni egzamin uwaliło więcej osób. Mi udało się zdać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem we Wrocławiu 31.01.18, potwierdzam to co pisze Dzejcop. Dodam tylko że ADR-em była "beczka" na starym VOLVO z nalepkami klasa 2 (gazy palne) - podać kilka powodów dlaczego ten pojazd nie przejdzie BT na ADR.

Sporo osób miało wypisywanie zaświadczeń i standardowo po odpowiedzi bardziej lub mniej poprawnej na swoje wylosowane pytanie - były pytania dodatkowe najczęściej w stylu: omówić elementy zawieszenia i układu kierowniczego w Accord lub w autobusie (zwalniacz itp), oznaczenia szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roboblox

 

To może podziel się z nami jakie ty miałeś zadanie, co odpowiedziałeś no i czy zaliczyłeś. Na pewno pomożesz innym. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.