Skocz do zawartości

Zmiana konstrukcyjna


klient

Rekomendowane odpowiedzi

Przepisy nie nadążają, a my musimy świecić oczami bo klient, jak to klient, twierdzi że jego samochód to nie jedyny egzemplarz, jeździ takich pełno. Trudno się nie zgodzić.

Przeszukując archiwum badań, wszystkie chłodnie to furgony, takie typowe furgony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukując archiwum badań, wszystkie chłodnie to furgony, takie typowe furgony.

Tak, bo zabudowa chłodnicza do blaszaka (VAN-a) jest oferowana stosunkowo od niedawna (około 10 lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukując archiwum badań, wszystkie chłodnie to furgony, takie typowe furgony.

- tak. Też takie najczęściej trafiałem w dodatku przez IglooCar wykonane z konkretną tabliczką znamionową po zabudowie. Po konkretnej zabudowie przez firmę, która potrafi i współczynnik k dla izotermy określić jak i zamontować agregat nie powodujący specjalnych zakłóceń, na co są przepisy również.

A tu mamy to o czym IVVO pisze. W sumie Kamper w ciepłe kraje też mógłby mieć taki agregat i ścianki izotermiczne. ;-)

 

Tak naprawdę, to sam już nie wiem, czy taka zabudowa łapie się pod zmiany konstrukcyjne.

Osobiście zostawiłbym VANA z opisem, że ścianki wyłożono bliżej nieokreśloną termoizolacją oraz zamontowano urządzenie schładzające przstrzeń towarową.

W sumie jeździ tego pełno na podobieństwo Fiata Ducato, a trafiają się i mniejsze vany/wielozadaniowce z taką zabudową (Fiorino, Doblo, Partner, Combo) co lekarstwa albo ciastka rozwożą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAN nie posiada przeznaczenia - ani chłodni ani uniwersalnego.

 

Tak, ale klasyfikacje ustala się z "góry", a nie z "dołu" i kombinujesz, bo potem właśnie takie bzdury wyłażą...

 

 

samochód ciężarowy - blaszak z jednym rzędem więc van - nie pasuje do niczego dostępnego, więc inny

 

A nie chłodnia, lodownia czy inne cuda na kiju, bo to nie ta klasyfikacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tak można między wydaniem PC, a DR zmienić "przedmiot rejestracji"? :)

 

Bo wychodzi mi od strony administracyjnej, że składamy w niosek o rejestrację i otrzymujemy decyzję o rejestracji czasowej(!) pojazdu X, na warunkach przewidzianych dla tegoż pojazdu X.

I nagle po magicznych zmianach, o których nikt "na górze" nie wie dostajemy decyzję o stałej rejestracji już nie na pojazd X, tylko na pojazd Y!! Pojazd, który to nigdy jako Y nie dostał by zgody na rejestrację :)

 

Ktoś mi wyjaśni o co w tej rozbudowanej i absurdalnej formie "podwójnej" rejestracji chodzi i dlaczego pojazd pierwotnie wnioskowany nie musi być tym, dla którego wydaje się decyzję o ostatecznej (tzw. stałej) rejestracji? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Drążę temat dalej, gdyż ten rodzaj zabudowy nie będzie, jak się okazuje, jednostkowym przypadkiem u mnie.

W oświadczeniach firm dokonujących owych zabudów faktycznie stoi:

rodzaj- sam. ciężarowy

podrodzaj- VAN

W sumie do tego momentu wszystko się zgadza. W dalszej części oświadczenia: Opis dokonanych zmian- IZOTERMICZNY i tu, jak się mogę domyślać podmiot określa przeznaczenie na zasadzie: dlaczego? bo tak.

Wpis w oświadczeniu był chyba nie jako kierunkiem przewodnim dla stacji, która w opisie zmian umieściła: rodzaj van, przeznaczenie izotermiczny :?

A gdyby tak w opisie zmian w polu przeznaczenie pozostawić X lub inny jak pisze @Psuj zamieszczając w uwagach przekierowanie do klasyfikacji, czyli załącznika nr 4? Pewnie kombinuję, ale chciałbym we właściwym kierunku pójść :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zostawiłbym opis zmian na etapie rodzaju i podrodzaju. Sorry, ale dalej nie idzie tego pogodzić jeżeli o przeznaczenie się rozchodzi. Rubryka pusta i po temacie.

Skoro klasyfikacja nie przewiduje ani chłodni, ani izotermy, ani nic dla vana, no to pozostaje 'samo życie' tak zwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.