Skocz do zawartości

Zrzut z ekranu -rodzaj dokumentu


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję zrzut z ekranu w waszym programie z rodzajami dokumentu, mój dostawca nie może wstawić pokwitowania uważa ,że nie ma takiej możliwości prawnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lubie takie KINO!

Jeden nie ma możliwości prawnej wykombinowania bezprawnego skrótu dla pokwitowania, a drugi iksy kombinuje zgodnie z prawem, zaiste. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby z tej wygody nie wyszło przypadkiem, że dodatkowe badania zalegają po stacyjnych programach zamiast zasilać Centralną Bazę!

 

Mi chodzi o możliwości "prawne". Po prawdzie to nawet nie wiem gdzie one są opisane w prawie. Raz, kiedyś z CEPiKu wyczytałem, że akceptowalne są cztery skróty i koniec.

Improwizowałem przedtem i teraz to czynię w przypadku pokwitowania.

Idzie o to, że stosowanie prawnie znaków XXX, ---, #, i innych wynalazków jest swoistym bezprawiem!

Jeden dostawca jakoś temu bezprawiu zaradzić potrafi, a drugi nie może.

Ot i cały sens trzech kreseczek przy porannej kawie. :x:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za takie coś, to od autora wątku powinno paść piwo przynajmniej. Szczególnie bacząc na aspekt prawny w problemie zawarty. ;-)

Formalnie uwielbiam to KINO :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby z tej wygody nie wyszło przypadkiem, że dodatkowe badania zalegają po stacyjnych programach zamiast zasilać Centralną Bazę!

Aby wysłać BTP do CEP-a potrzebne są - w wielkim skrócie - dwie rzeczy: powiązania z pojazdem z CEP-a i odpowiedni rodzaj BTP.

 

Powiązanie z pojazdem istniejącym w CEP-ie wykonujesz (głównie) po VIN-ie, choć oczywiście można i po innych kombinacjach (choćby nr rejestracyjny + data pierwszej rejestracji). To warunek konieczny.

Pokwitowanie Policji nie ma tu NIC do tego, to nie jest przyczynek do wysłania BTP do CEP-a lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli zamierzchłe czasy, a przynajmniej od magicznej daty 13 listopada, kiedy to stosowane skróty robiły cepikowi różnicę. Ale na dzisiaj to już prehistoria.

Dziękuję za wyjaśnienie. Przynajmniej jeden punkt wyeliminowany więcej, dlaczego badanie do CEP nie przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w SQL-u mamy PP pokwitowanie policyjne. Ale wygoda

 

Mamy.

Ale my na ten przykład nie korzystamy. Używamy tylko DR, PC, KP, PW. W każdym innym przypadku wpisujemy brak. Czemu? choćby z tego powodu, że numeracja tych pokwitowań nie jest zgodna z szablonem. A co kto wpisuje to jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem w słowniku "rodzaj dokumentu" powinny występować skróty wszystkich przewidzianych w rozporządzeniu dokumentów na podstawie, których wykonujemy badania włącznie z pokwitowanie Policji bez względu na jego nieszablonowość (numerację) jak to ujął Psuj.

 

Póki co jedynym zgodnym z przepisami dokumentem, którego nr i serię wpisujemy do rejestru zgodnie z załącznikiem nr 8 do poz. 776 jest tylko i wyłącznie dowód rejestracyjny pojazdu:

2. W rejestrze zamieszcza się następujące dane i informacje o wykonanych badaniach technicznych pojazdów i innych czynnościach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu:

4) numer rejestracyjny pojazdu/seria i numer dowodu rejestracyjnego,

 

Zatem wszelkie inne skróty to tylko i wyłącznie inwencja twórcza producentów oprogramowania.

 

@mirek.g Zadaj w związku z powyższym pytanie producentowi swojego oprogramowania dlaczego brak mu konsekwencji w postępowaniu skoro w słowniku dokumentów zamieścił skróty KP, PC, PCW, a nie chce zamieścić skrótu pokwitowania Policji? Co więcej rozesłał informację, że w przypadku pokwitowania rubrykę ta pozostawiać pustą, dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.