Skocz do zawartości

Nadgorliwość CEPIKOWA


Krzysztof plus

Rekomendowane odpowiedzi

Charakter zmian po 13 11 2017 spowodował popełnianie ludzkich "oczywistych omyłek" które wymagają z oczywistych względów korekty .Przed wprowadzaniem korekty pojawia się okienko w którym system wymaga podania jakiś tam przyczyn i zakresu korekty . Moje pytanie brzmi : Po co i na jakiej podstawie prawnej wypełniać to okienko ? Podejrzewam że trochę zabrnięto za daleko. Skoro dali nam jakiś tam rąbek władzy cepikowskiej to po co każą się jeszcze tłumaczyć .Ma być prawidłowo i tyle. Muszę przyznać że ja, jak na razie pomijam to okienko bez pisania jakiś komentarzy, wyznając zasadę że co za dużo to i krowa nie zje. Spokojnie, przechodzę więc dalej do meritum sprawy uznając to okienko wyłącznie za radosną twórczość programistów . Jak myślicie, mam prawo tak postępować czy też nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • mirek_handlarz

    13

  • Grzegorz Łódź

    9

  • danielg539

    5

  • yatsek

    5

Ale o to chodzi, czy o coś innego, bo się pogubiłem...

 

ZAŁĄCZNIK Nr 8

ZAKRES WYMAGANYCH DANYCH ZAMIESZCZANYCH W REJESTRZE ZWIĄZANYCH Z DOPUSZCZENIEM POJAZDÓW DO RUCHU

14) informacje o dokonanej korekcie - z podaniem: daty, numeru uprawnienia diagnosty dokonującego zmian oraz zakresu tych zmian,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej chyba chodzi o to żebyś w razie W posiadał informację co poprawiałeś bo za tydzień miesiąc rok to już tak średnio będziesz pamiętał

zakładam że chodzi o takie okienko jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o to okienko jak wyżej - to ono w tym programie jest od baaardzo dawna :) włączało się je w opcjach - jak zauważył fuks - bardzo przydatna funkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że należy podawać w takich sytuacjach na jakim programie się pracuje...

 

Poza tym...

 

Nadgorliwość CEPIKOWA

 

O co konkretnie kaman? Bo ja widzę, że poprawiasz rzeczy u siebie w rejestrze a nie w cepiku. SKP nie ma takiej władzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, mam prawo tak postępować czy też nie ?

To pytanie należy zadać do

programistów
w którym system wymaga podania jakiś tam przyczyn i zakresu korekty

To by było na tyle bo i sam autor tematu nie jest za bardzo zainteresowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za cepik jak ja robie negatywa gosciowi a za godzine przechodzi na innej stacji pozytywnie takie cos powinni pilnować.Myslałem ze lepiej to bedzie działac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za cepik jak ja robie negatywa gosciowi a za godzine przechodzi na innej stacji pozytywnie takie cos powinni pilnować.

 

Ot i cała Polska :razz: Coś zrobili tylko po co to nikt nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie nasz problem,Ty swoje zrobiłeś

 

Właśnie że nasz. Bo Kolega teraz będzie za przeproszeniem h....em w całej okolicy, a ten co klepnął jak nie zostaną wyciągnięte konsekwencje będzie robił tak częściej i częściej. Także uważam że jest to jak najbardziej problem uczciwego diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze ja nie robiłem, ale system powinien takie co wychwycić. Takie jest moje zdanie, po to on chyba jest. A tak to człowiek wychodzi na nadgorliwego bo gdzies indziej bez problemu przechodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafi8406, Ty masz czyste sumienie i śpisz spokojnie i to jest najważniejsze, a że ktoś jest zrobiony miękkim ch... to takim już pozostanie, są co jakiś czas informacje o umoczeniu? są, więc spoko, przyjdzie kryska na ... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za cepik jak ja robie negatywa gosciowi a za godzine przechodzi na innej stacji pozytywnie takie cos powinni pilnować.Myslałem ze lepiej to bedzie działac.

Ja miałbym prośbę do Kolegów diagnostów,aby precyzyjnie wyrażali się. Przecież teraz to można historię pisać i oskarżać wszystkie majestaty prawa itd. aby nie siebie....

Z wypowiedzi Kolegi wynika,że "zrobił negatywa" ale nie wiemy jakie usterki.

N można dostać np. za uszkodzone źródło światła pozycyjnego, można wymienić żarówkę i pojechać na inną stację (przecież wolno bo klient nie chce wracać na tą samą bo się "obraził') i tam dostanie P. I nie widzę w tym nic dziwnego, że można wykonać za godzinę z P na innej stacji.

 

Czyli starajmy pisać się precyzyjnie,żeby unikać niedomówień.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N można dostać np. za uszkodzone źródło światła pozycyjnego, można wymienić żarówkę i pojechać na inną stację (przecież wolno bo klient nie chce wracać na tą samą bo się "obraził') i tam dostanie P. I nie widzę w tym nic dziwnego, że można wykonać za godzinę z P na innej stacji.
Co tam żarówka. Miałem inny przypadek. Klientka dostała N za spaliny z informacją, że ma zatkany katalizator (jazda "wkoło komina", krótkie odcinki) i żeby samochód przewietrzyła na autostradzie (najbliższa w odległości ok 5 km od stacji). Po ok godzinie wróciła z "wycieczki" i po sprawdzeniu spaliny wróciły do normy. Wynik P, pieczęć w DR i bezwzględny nakaz lepszego użytkowania pojazdu :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Grzegorz się z Tobą zgadzam. Może zrobić gdzie indziej, uiścić jeszcze raz opłatę i ok. Usterkę jeżeli tak szybko da radę usunąć oczywiście. Swoją drogą, że nikt jeszcze nie wpadł na pomysł aby zablokować ustawowo takie postępowanie i aby badanie z wynikiem N mogło być dokończone tylko na skp, która ten wynik dała. Sprawa by się zasadniczo zmieniła. Tak mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stwierdzenia powyższe dowodzą, że najwyższa pora podnieść ceny opłat! Skoro stać na turystykę i dwa razy płacić za jedno auto, to nie widzę przeszkód aby wyjściowa kwota za osobowy do 3,5 t wynosiła dwieście złotych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.