Skocz do zawartości

Nadgorliwość CEPIKOWA


Krzysztof plus

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z rozporządzeniem, połączenie z CEP realizujesz tylko i wyłącznie na potrzebę przeprowadzenia konkretnego badania.

Moim zdaniem jesteś w błędzie.

A jeśli tak twierdzisz zacytuj proszę paragraf z tego rozporządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • mirek_handlarz

    13

  • Grzegorz Łódź

    9

  • danielg539

    5

  • yatsek

    5

Masz rację mój błąd - nie chodzi o rozporządzenie, a o ustawę:

"3. Podmioty wymienione w ust. 1 pkt 1-4, 6 i 7 wprowadzają dane do ewidencji w czasie

wykonania czynności skutkującej koniecznością przekazania danych do ewidencji, za pomocą

systemu teleinformatycznego obsługującego ewidencję lub za pomocą systemów

teleinformatycznych obsługujących zadania realizowane przez te podmioty."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację mój błąd - nie chodzi o rozporządzenie, a o ustawę:

Mniejsze z tym....ale ja cały czas nie widzę że

połączenie z CEP realizujesz tylko i wyłącznie na potrzebę przeprowadzenia konkretnego badania.

 

z Twojego cytatu wynika tylko

wprowadzają dane do ewidencji w czasie

wykonania czynności skutkującej koniecznością przekazania danych do ewidencji,

 

Połączyć się z CEP a wprowadzić dane do CEP to różnica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey ale wprowadzenie danych jest możliwe tylko po uprzednim pobraniu danych - jest to nie rozłączne (za wyjątkiem prerejestracji) - w patronacie nie da się zestawić tylko połączenia bez pobrania danych na komputer klienta.

 

Chyba, że chodzi o połączenie przez Cisco - które stale wisi w tle z cepik.gov.pl ?

 

Bronie zdania, że każdorazowe zassanie danych pojazdu - to wprowadzenie jakiejś porcji danych do bazy (nr rejestracyjny, marka itp.) oraz nie jawnych dla każdego użytkownika - jak chociażby identyfikator sprzętowy urządzenia z którego łączy się z CEP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronie zdania, że każdorazowe zassanie danych pojazdu - to wprowadzenie jakiejś porcji danych do bazy (nr rejestracyjny, marka itp.) oraz nie jawnych dla każdego użytkownika - jak chociażby identyfikator sprzętowy urządzenia z którego łączy się z CEP.

 

Jeśli zassiesz dane pojazdu to masz np.nr rej,markę. To co chcesz wprowadzać do bazy danych??

Chyba, że zmieniasz nr rej- i to jest wprowadzenie danych.(w naszym przypadku wprowadza się:przebieg ,rodzaj badania,termin badania....)

 

Myślę,że mylisz pojęcia- dane pojazdu (w naszym przypadku) z danymi informatycznymi.

Do tych drugich nie wypowiadam się bo nie znam się. To będzie wiedział informatyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że się mylę - nie upieram się. Po przeczytaniu ustępu, który zacytowałem, uważam (prywatnie -moje zdanie), że wyczerpuje on w całości sposób w jakim celu i zakresie stacja kontroli uzyskuje dostęp do CEP, wydaje mi się (znów chodzi wyłącznie o moją osobę), że sprawdzanie czegokolwiek innego w CEP poza zakresem z ustawy może być nie legalne (chociażby ze względu na ochronę danych osobowych czy prawa do prywatności). Ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że sprawdzanie czegokolwiek innego w CEP poza zakresem z ustawy może być nie legalne

Ale co inne chcesz sprawdzić? Widzisz tylko to co CEPiK umożliwi i nie ma tam danych osobowych.

Sprawdzałeś kiedyś pojazd na historiapojazdu.gov.pl ? To są praktycznie te same dane. Czy to też jest nielegalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakim programie pracujesz - w patronacie - widać dane osobowe, w wielu przypadkach poprzednich właścicieli z adresami i nr pesel, dodatkowo przy takim "sprawdzeniu" serwer już generuje iD, które jest zapisywane jako unikatowy identyfikator zapytania.

 

PS. Ale ja nic sprawdzać nie chcę - nie rozumiem pytania do mnie -swoje zdanie w odpowiedzi na post cezarego wyraziłem i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytuacji, gdy nie jest aktualizowana Historia pojazdu to nawet w przypadku chęci sprawdzenia ważności BT trzeba skorzystać z CEP2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o przypadki gdy na badaniu NIE MASZ DR i dla identyfikacji pojazdu musisz korzystać z danych informatycznych (pokwitowanie z policji np.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej sytuacji, gdy nie jest aktualizowana Historia pojazdu to nawet w przypadku chęci sprawdzenia ważności BT trzeba skorzystać z CEP2.

Historia ruszyła już pewien czas temu - jeden dzień poślizgu od wprowadzenia do wyświetlenia - widać N i poprawki

 

[ Dodano: 02-01-2018, 17:02 ]

Sprawdzam sobie N-ki które nie wróciły - i większość niestety "gdzieś" przeszła i to w ten sam dzień - tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się już kilka razy natknąłem iż do końca nie ma co wierzyć danym ścięgnistym z CEP - dla tego każdy pojazd sprawdzam jeszcze przez Historię - w CEP brak usterek a w Historii są i na odwrót - N - tylko nie wiadomo za co bo nie ma kodów - a ogólnie to ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na badaniu NIE MASZ DR

:ok

Historia ruszyła już pewien czas temu

Faktycznie ruszyła i widzę "swoje" pojazdy z ubiegłego tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety "gdzieś" przeszła i to w ten sam dzień

To samo u mnie i do tego z niższym wskazaniem drogomierza - pewnie na "wstecznym" ode mnie jechali ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie w temacie nadgorliwość cepikowa.

W Patronacie w procesie preinstalacji pojazdu pozostał mi rok produkcji innego poprzednio wprowadzonego pojazdu z 2008r .W DIP wpisałem jednak prawidłowy 2007. Wydział Komunikacji w formie papierowej DIP też dostał prawidłowy rok 2007 ale ma zastrzeżenia że w systemie Cepik widnieje data produkcji 2008.Próbowałem już kilkakrotnie to poprawić ale nie daję rady. Czy jest możliwość korekty tej pozycji gdyż z tego co wnioskuję na te pozycje nie mamy już wpływu.(W informacjach Patronatu piszą że korekty w tych oknach lecą w powietrze) Zamieszczam tu zdjęcie pozycji roku produkcji której nie umiem skorygować w Cepiku. Czy ktoś wie jak z tego wybrnąć?

5ae1a81c6f5d4_Korektarokuprodukcji.thumb.jpg.c2144fde0b5e74629d7136b7c6ca2724.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wpisuje przy prerejestracji praktycznie żadnych informacji - tylko kraj poprzedniej rejestracji, podrodzaj, silnik i to wszytko. Żadnych mas, wymiarów, roku produkcji - to wszytko do DIP ląduje. Teraz chyba z Twojej pozycji nie uda się nic poprawić bo urząd już coś na tym pojeździe robił. Gdyby nie tykał wpisu wtedy aktywny by był u Ciebie przycisk korekta prerejestracji, ale pewnie jest już za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak z tego wybrnąć?

Przede wszystkim nie korygujesz tego w pokazanym przez Ciebie oknie cepiku, lecz w oknie patronatu.

Widniejący rok 2008 podpowiedział Ci prawdopodobnie patronat, jako rok modelowy, ale nieważne,,,

Wchodzisz przez

F6 - włącz tryb korekcji

wchodzisz do tego badania

- wyślij do Cep

- wydruki

F3 - dip

zmieniasz rok na 2007

wysyłasz do cepiku,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof plus, możesz anulować prerejestrację i wprowadzić pojazd od nowa, o ile WK już go nie zarejestrował. Ewentualnie sami mogą poprawić dane w CEP.

Ja nie wpisuje przy prerejestracji praktycznie żadnych informacji - tylko kraj poprzedniej rejestracji, podrodzaj, silnik i to wszytko.
Ja wpisuję tylko kraj rejestracji. Reszta do DIP-u.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Jak na razie to w tej sprawie dzwonił tylko klient który kupił z komisu ten samochód.Też myślałem żeby anulować preinstalację ale to radykalne rozwiązanie. Wstrzymam się i poczekam na jakiś oficjalny telefon z Wydziału .Bo jak na razie to tylko nabywca pojazdu robił szum komisowi.Mam cichą nadzieję że Wydział poradzi sobie sam, bo DIP który wystawiałem jest przecież poprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.