Skocz do zawartości

Przyczepa + domek


marwer

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawe podejście do sprawy. Dla mnie za trudne, niestety. Dlatego osmielę poprosić o pojaśnienie dlaczego żadnych zmian? Czyżby żadne dane nie uległy zmianie - jeżeli już mowa o przyczepie zarejestrowanej.

To po pierwsze było. A po drugie, wyszło szydło, że zabudowa ma być dokonana na przyczepie nowej, homologowanej, nierejstrowanej. To słucham, jaki jest patent konstrukcyjnych zmian, na coś, co zostało pobudowane garażową metodą wespół ze szwagrem? Oczywiście nikt nie mówi o opcji SAM. Ale jak to wykonać, skoro ma być taniej i z tego powodu zakupiono podwozie przyczepy do dalszej samodzielnej rzeźby. Oczywiście nikomu nie odmawiam zdolności manualnych. A wnioski wysnułem z załączonych fotek.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    16

  • Grzegorz Łódź

    16

  • blakop

    11

  • piter1973

    11

A po drugie, wyszło szydło, że zabudowa ma być dokonana na przyczepie nowej, homologowanej, nierejstrowanej.

 

Moja teoria bazuje na wiedzy ,że przyczepa jest nówka i zarejestrowana. Co innego , jeśli będzie to tzw podwozie z homo częściowym ( pierwszoetapowym ) . Wtedy tylko odpowiednia firma zabudowująca ( uprawniona ) po zabudowie wyda drugą cześc homo do rej . żaden szwagier tego nie ogarnie .

Dla mnie za trudne, niestety.

 

Nic na to nie poradzę :D

Dlatego osmielę poprosić o pojaśnienie dlaczego żadnych zmian?

 

Jesli przyczepa będzie zarejestrowana jako ciężarowa , przeznaczenie inny , uniwersalny to po co robić ZK ? Na co ZK: na specjalny - kemping ( co z szybami ) ? , wóz Drzymały ? Dom ? Zostaje jeszcze specjalne przeznaczenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Nie ma za co .

aa jeszcze , jesli taka przyczepa ciężarowa , uniwersalna z domkiem na pace przyjedzie do Ciebie na OBT to dasz P ?

A jeśli ta sama przyczepa przyjedzie na OBT z żywym koniem leżącym luzem to dasz P ?

Co ma wspólnego ładunek z OBT ? Ja na BT do naczep / przyczep / pakę ciężarówki nie zaglądam ( ładunek to nie moje zmartwienie ) .

 

[ Dodano: 16-12-2017, 22:37 ]

A muszą być? Może wystarczą okiennice

 

wystarczą okiennice . a jak będą szyby zwykłe zakryte okiennicami ? nam nie wolno zdejmować żadnych pokryw , osłon itp ( chyba tylko zaślepki nr vin i LPG do odczytania nr )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paradoks - olej z silnika leci litrami ale sa osłony pod / nad silnikiem. my nic nie widzimy , na głowę nic nie kapie i dajemu P . potem na parkingu sie uleje z dolnej osłony ale badanie przeszedł .

 

i weź załóż na przewód WN jakąs sondę analizatora / dymomierza :D nie zdejmując osłony silnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu ta zabudowa nie będzie ładunkiem. Można gdybać, można chybać, ale watpię by wnoszący temat o ładunku myślał. Poza tym pojazd ma być poddany badaniu, a nie jego graty! Jeszcze nie widziałem, żeby ktoś robił badanie z pasażerami na pokładzie lub z martwym inwentarzem. A jak mi przyjedzie taki, to po sanepid zadzwonię. Czyzbyś badał z trupem karawany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zapraszam do mnie na Zmiany Konstrukcyjne.

 

Kolega ledwo zaprosił a już się wycofuje :razz:

Na co ZK: na specjalny - kemping ( co z szybami ) ? , wóz Drzymały ? Dom ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ledwo zaprosił a już się wycofuje

 

Znajdź proszę tekst ,że rezygnuję :D . Wszystko zależy od pierwotnej rejestracji , której jeszcze nie ma . Jeśli tylko klient się zgłosi to ja nie odmówię , najpierw będzie "analiza " papierów . żeby nie było , że się boję czy coś - wykonam każde badanie ( nie gwarantuje niestety wyniku :lol: ).

 

[ Dodano: 16-12-2017, 23:24 ]

Jeszcze nie widziałem, żeby ktoś robił badanie z pasażerami na pokładzie

 

a ja tak , przecież w 776 jest napisane ,że pojazd powinien być obciążony do DMC.chce ktoś siedzieć w aucie ? prosze bardzo - jego wola .

z martwym inwentarzem

 

ale żywe świnki już miałem . kurde jaki aromat był :lol:

Czyzbyś badał z trupem karawany

 

Niie nie , do karawany akurat bym zajrzał , np sprawdzić ilosc miejsc itd .

W życiu ta zabudowa nie będzie ładunkiem

 

też tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź proszę tekst ,że rezygnuję
Jesli przyczepa będzie zarejestrowana jako ciężarowa , przeznaczenie inny , uniwersalny to po co robić ZK ?
Wszystko zależy od pierwotnej rejestracji , której jeszcze nie ma

Autor tematu już podał jak chce zrobić:

"1. zakup przyczepy z homologacją

2. rejestracja przyczepy - tablice rejestracyjne

3. budowa domku

4. kolejny krok? "

 

[ Dodano: 16-12-2017, 23:29 ]

nie gwarantuje niestety wyniku

Ja tylko przy innych czynnościach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. kolejny krok? "

 

a - albo jeździć tak jak jest

b - ZK

jak chce zrobić:

 

Chcieć zrobić a mieć zrobione to jeszcze trochę czasu upłynie ( jakas zmiana przepisów nastąpic może :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co Wam z tą klasyfikacją chodzi. Przecież to jest klasyczna przyczepa MIESZKALNA, więc w grę wchodzi tylko klasyfikacja na specjalną/kempingową (no chyba, że w lekkiej ma się to zmieścić, ale z uwagi na materiał jakim jest drewno nie sądzę). Jaka ciężarowa??? :razz:

 

Po drugie szyby... Dlaczego miałby być ze szkła hartowanego czy co tam jeszcze, skoro w oryginalnie homologowanych przyczepach kempingowych są z takiego czy innego "pleksi" i szczerze mówiąc obejrzałem kilka i nawet ocechowania nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu ta zabudowa nie będzie ładunkiem.

Co świadczy o tym czy coś jest ładunkiem czy zabudową - czym jest ten basen - możemy powiedzieć że ładunkiem bo widzimy pasy mocujące - ale nikt nie zabroni aby klient wlał sobie do niego wodę i się kąpał na postoju- jeśli wytrzymają osie - przewóz z wodą też by przeszedł

basen.jpg.df4b62567b5e62851c670087bd697caf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bardzo, ale to bardzo naciągana teoria uzanć domek za ładunek i ładunek za basen!

Domek na przyczepie będzie kempingiem. A basen basenem jak się go z lawety zdejmie i zakopie w ogrodzie.

Wątpię, aby wnoszącemu problem szło o łądunek! Na bank w konstrukcji nie będzie systemu szybkiego mocowania wzorem z kontenerów. I wątpię aby projekt domku zakładał jakieś wzmocnienia umożliwiające zdjęcie go dźwigiem czy tam pospolitym widlakiem.

Nie o to tu idzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to tu idzie!

A dla czego nie - w tym wypadku klient stawia taką przyczepkę na działce i jej używa jako basen bez pozwolenia budowlanego - trochę nie wygody we wchodzeniu do niego ale zgodne z prawem - tak samo przy tym domku - na czas transportu na SKP dwa pasy - odmówisz przeglądu :?: -/ taka jest idea tych domków - obejść prawo budowlane w terenach na których nie dostanie się pozwolenia na budowę/ warunek postawienia takiej przyczepki na działce - to ważny przegląd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ale tworzycie...

Normalnie się później dziwić skąd się wiejski tuning bierze.

 

Dokładnie tak jak @Paprock mówi - pomijając kwestie wizualno-praktyczne to nie sądzę, żeby konstrukcja domku była na tyle samonośna, żeby można było ją bez problemu zdjąć. Gdyby tak miało być jej masa byłaby znacznie większa i jeszcze mniej praktyczna.

 

A już ten przykład z basenem... Czemu niby miałoby to służyć? Dużo znasz takich ludzi co z basenami na przyczepce na weekend jeżdżą? Co na to lekarze? :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co na to lekarze?

Z basenem może nie /to taki przykład/ ale taki domek ma mój kolega - posiada działkę na terenach prawnie chronionych gdzie nie może nic wybudować - więc kupił taki domek /kemping trochę gorzej sie prezentuje - zbyt nowoczesny/ i ma w poważaniu prawo budowlane i inne - sąsiedzi wielokrotnie go pod...lali o nielegalną zabudowę na działce i żaden inspektor nic nie może jemu zrobić - ci najbardziej przeciwni sami takie chatki pokupowali i wszyscy są szczęśliwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - zrób proszę zdjęcie - zobaczymy czy rozmawiamy o takiej konstrukcji jak ta przedstawiona tutaj.

 

Po drugie - jakie to ma znaczenie dla tych przepisów budowlanych, czy domek jest ładunkiem na przyczepie, czy sam w sobie jest przyczepą??

 

I czy sąsiadowi nie żal masy - bo to i przyczepa cięższa i konstrukcja domku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie to ma znaczenie dla tych przepisów budowlanych

Dla przepisów budowlanych - nie jest na stałe przytwierdzony do podłoża - co pół roku przestawić o pół metra

Dla nas - jest ładunkiem na przyczepie - jeśli jest zamocowany pasami - i w takim przypadku nie wnikam czy to przypadkiem nie przebudowa, zgodność z danymi w DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVVO - Ty nic nie rozumiesz - to nie ma żadnego znaczenia dla przepisów budowlanych jak jest zakwalifikowane. Nie wiem jak Ci to wytłumaczyć - może ktoś z kolegów.

 

Po drugie - jeśli przyczepa nie jest w istocie samodzielnym ładunkiem możliwym do zdjęcia (a ta ze zdjęcia raczej takim nie będzie) to takie pozorne badanie i przymykanie oczu jest jak dla mnie patologią i bardziej grozi utratą uprawnień niż strach przed badaniem przyczep kempingowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zdjęcia - ale wygląda trochę inaczej niż te w googlach - widać wyraźnie platformę na której stoi - te z googli są bardziej profesjonalne zabudowane dookoła - produkuje je jakaś holenderska firma pod wymiar przyczepy którą im się dostarcza - kolega ma 2x4m na przyczepie Blys 2500kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekonomiczny - żaden ale dla nadzoru budowlanego - bardzo ważny - zapomniałem dodać że ten domek można "zsunąć" z przyczepy i postawić bez niej - zdejmuje się go za pomocą wciągarki na dyszlu i tak samo ładuje tak że przyczepę można wykorzystać do innych celów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.