Skocz do zawartości

Brak adnotacji hak w DR po nowemu


Macintosh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jeżeli temat był poruszany to proszę o wyrozumiałość.

Zgodnie ze zmianami po 13 listopada brak adnotacji hak w DR to jest UI czyli wynik negatywny badania. Przypadek jest taki: pojazd z hakiem bez adnotacji i brak miejsca w DR na kolejne wpisy. Kolega wykonał badanie z wynikiem negatywnym i wydał zaświadczenie i następnie wykonał badanie dodatkowe na hak z wynikiem pozytywnym ( bez określania terminu następnego badania technicznego ) po ty aby Klient uzyskał wpis HAK do dowodu. Klient pojechał do WK i jest ZONK. Pani z Wydziału mówi, że trzeba poprawić badanie na hak i określić termin następnego badania a Kolega na to , że nie może bo to badanie dodatkowe w celu uzupełnienia wpisu w DR po to aby Klient mógł uzyskać wynik pozytywny badania. Pani na to, ze nie może wpisać adnotacji Hak w DR ponieważ nie ma ważnego badania technicznego i brak jest miejsca w dowodzie i potrzebuje terminu następnego badania bo DR będzie i tak wymieniany i do nowego dowodu hak już się wpisze a bez terminu badania nie może zamówić nowego dowodu. Co robić? Nie można wyznaczyć terminu następnego badania bo wynik negatywny . Jak to zrobić żeby zgodnie z prawem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis HAK nie jest uzależniony od terminu następnego badania technicznego. WK powinno wpisać w stary DR na podstawie zaświadczenia na hak, klient wraca na poprawkę i dopiero po nowy DR do WK. Innej opcji nie ma. A pani niech się doedukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK powinno wpisać w stary DR na podstawie zaświadczenia na hak, klient wraca na poprawkę i dopiero po nowy DR do WK. Innej opcji nie ma.

 

Też tak myślę.

 

Przy okazji już otwartego tematy. Ostatnio klient kupił i zarejestrował nowy pojazd. Otrzymał PC.

Po czym zamontował hak i przyjechał na badanie. Gdy poszedł do Wydziału po "twardy dowód" z zaświadczeniem na hak, poprosił o wbicie adnotacji HAK. Pani w urzędzie powiedziała jednak, że tego nie zrobi ponieważ badanie jest wykonane na PC, a powinno być po odebraniu twardego dowodu. Spotkaliście się kiedyś z taką sytuacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście się kiedyś z taką sytuacja?
nie ale widać co "kraj" to obyczaj... coś podobnie jak z naszymi SKP, a w zasadzie diagnostami jeden zrobi, a ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie jest wykonane na PC, a powinno być po odebraniu twardego dowodu.
Mógłby wykonać na KP, albo pokwitowaniu OKRD i gu..zik pani do tego. Ja to ostatnio nauczyłem kilku urzędników stosowania przepisów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście się kiedyś z taką sytuacja?

 

Nie i bardzo trudno mi ją zdiagnozować. Gdyby to był "pan z WK" to powiedział bym, że się na łby z... pozamieniał. W przypadku tej pani trudno mi zdiagnozować dysfunkcję jej mózgu...

 

PS. Oczywiście jeżeli relacja jest pełna i prawdziwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe - ja ZK robiłem przy zmianie właściciela/wymianie DR mając właśnie PC w ręku.

Warunek był jeden-pojazd ma mieć ważne OBT.

Baa, sam mówiłem odbierając PC żeby nie zamawiać DR bo będą ZK i będą uzupełniane parametry pojazdu i dopiero jak wrócę od diagnosty z kwitami to żeby zamawiać DR.

No chyba że po 13stym się pozmieniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baa, sam mówiłem odbierając PC żeby nie zamawiać DR bo będą ZK i będą uzupełniane parametry pojazdu i dopiero jak wrócę od diagnosty z kwitami to żeby zamawiać DR.

 

To akurat trochę inna sytuacja i wbrew pozorom nie taka oczywista i opiera się tylko na dobrych układach z panią z okienka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani w urzędzie powiedziała jednak, że tego nie zrobi ponieważ badanie jest wykonane na PC, a powinno być po odebraniu twardego dowodu.

 

Wyszedł bym za drzwi, poczekał 15 min i przyszedł ponownie z informacją, ze znowu byłem na skp. Przedstawił bym to samo zaświadczenie (nie ma w nim nr dokumentu) a po otrzymaniu adnotacji złożył bym pisemną skargę...

 

Swoją drogą dzisiaj mieliśmy pierwszego N za brak wpisu hak. Zauważyłem taką zależność - im droższe auto, tym kierowca ma bardziej w poważaniu uzupełnienie tego wpisu. A teraz wreszcie jest bat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku badania "porazpierwszego" np z Niemiec gdzie nie ma wpisu hak w DR

to praktycznie tylko wynik N , wystawiamy DIP robimy badanie HAK i co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz wreszcie jest bat...

 

Dawniej też był, a i tak jak mieli tak i nadal mają głęboko w anusie - Panie jak "bede" sprzedawał to "zwale" "hoka" i nikt nie "bedzie" wiedział, że targałem minikoparkę po budowach.

 

Ale jak to nie dalej jak rok temu na kazaniu ksiądz prawił, że zaradnych (bogacących się na ludzkiej krzywdzie) też należy szanować - no bo to nie ich wina, że tacy zaradni (dobra chodziło o to, że walą od swięta na tacę ;P) przepraszam za off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku badania "porazpierwszego" np z Niemiec gdzie nie ma wpisu hak w DR

to praktycznie tylko wynik N , wystawiamy DIP robimy badanie HAK i co dalej?

 

A do 13.11 dawałeś UD i po adnotację do Niemcowni wysyłałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do 13.11 dawałeś UD i po adnotację do Niemcowni wysyłałeś ?

 

Nie ,zwyczajnie robiłem badanie HAK łącznie z okresowym z P, ale teraz jest UI i tu mam problem.

Czyli w "porazpierwszym" robicie z wynikiem P + badanie HAK, tak ?

Nie robię problemów ale mnie to nurtuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak chcesz przenosić nasze krajowe przepisy na dokumenty z innego Państwa - nie dajmy się zwariować. Co po Twoim negacie - wydział będzie miał zagwozdkę, którą zapewne zakończą czerwonymi blachami. Zupełnie nie potrzebie. Robisz okresowe, badasz haka (jak przy każdym okresowym) piszesz, że jest i spełnia warunki (jak sprawny i spełnia :P) i jedziesz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o 35 zeta taniej

ale tylko wtedy gdy ma "adaptiert zum Ziehen Anhänger" :?:

 

W przypadku pojazdu przedstawionego do okresowego badania technicznego z adnotacją w dowodzie rejestracyjnym o treści: "przystosowany do ciągnięcia przyczepy" lub "HAK" nie pobiera się opłaty określonej w lp. 7.1 tabeli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie skrót AHK
Czasem znaczy hak, a czasem fakt, że pojazd może ciągnąć przyczepy jeśli doposaży się go w urządzenie sprzęgające. Miałem kilka "świeżych" pojazdów z Niemiec w ostatnim czasie i większość była bez haka, a wpis AHK w ZDR był. Samochody roczne, 1,5 roczne z leasingów niemieckich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.