Skocz do zawartości

Brak adnotacji hak w DR po nowemu


Macintosh

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się - coraz więcej pojazdów z Niemiec ma taką adnotację - że może być doposażony ale nie musi w urządzenie sprzęgające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracając do pierwszego posta: Może należałoby zrobić dwa oddzielne badania na dwóch zaświadczeniach. Pierwsze OBT żeby dali nowy DR i jak już go klient ma w ręce to wyciąga "drugiego asa z rękawa" czyli badanie haka i prosi o wpis. Tak gdybam ale skoro pani w okienku robi problem jak wszystko jest na jednym kwicie to może tak. Chyba nie jest to błędem choć powinniśmy dać N przy OBT za brak wpisu i kółko się zamyka. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tej opcji z prerejestracją, załóżmy że przyjeżdża auto na badanie- wchodzę do auta spisuje przebieg, przejdę dookoła auta kuli nie ma, nie schylam się i nie sprawdzam czy jest reszta wyposażenia wpisuje okresowe badanie - wjeżdzam

 

w kanale okazuje się, że auto jest wyposażone w gniazdo elektryczne itd. pytam klienta mówi a no tak mam hak, kula w bagażniku, co wtedy?

 

czy zostaje mi tylko udawanie że haka nie było i niech się gość martwi robiąc po jakimś czasie inne czynności na hak?(mowa u aucie sprowadzonym bez tablic) Teraz pół polski uznaje badanie haka jako dodatkowe,(ja uznaje inne czynności) ale jak zrobić badanie dodatkowe dla pojazdu bez tablic, skoro na dodatkowe należy mieć PC?

 

Teraz inny przypadek, do tej pory zrobiłem parę pojazdów sprowadzonych z hakiem i robiłem to następująco:

Sprowadzony, bez tablic

•badanie okresowe + inne czynności - czy w opinii kolegów z większym doświadczeniem nie popełniłem błędu?(moim zdaniem jest ok)

 

natomiast jak interpretujecie zapis o tych usterkach dla haka w aucie zarejestrowanym?

czy negatyw jest z urzędu, czy np. robiąc okresowe gdzie klient mi zgłasza że chce wbić hak

 

jeśli zrobię okresowe + inne czynności, to jest to błąd i należy to rozbić najpierw na inne czynności, (gość jedzie po wpis) i dopiero okresowe?

Jest to trochę w mojej opinii nie logiczne, ponieważ jeżeli gość uprzedza że montował to dlaczego nie mogę tak zrobić?

 

znalazłem jedynie tego typu post na forum w tym temacie

 

Interpelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak adnotacji hak to UI i tak masz to traktować. Nie ważne, czy klient Cię informuje o posiadaniu haka czy nie. Jako, że po nowemu trzeba by kombinować z paragonami (dobijanie 35 zł do już wystawionego), ja robię OBT+inne czynności. Brak adnotacji gaz traktuję analogicznie, z tą różnicą, że nie ma BT gaz i trzeba jednak kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak adnotacji gaz

miałem, wykonałem obt z wynikiem N, przy haku analogicznie podczas obt zarejestrowanego w kraju ( w praktyce ), choć tu na forum pisało się różne scenariusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak adnotacji hak to UI i tak masz to traktować. Nie ważne, czy klient Cię informuje o posiadaniu haka czy nie. Jako, że po nowemu trzeba by kombinować z paragonami (dobijanie 35 zł do już wystawionego), ja robię OBT+inne czynności. Brak adnotacji gaz traktuję analogicznie, z tą różnicą, że nie ma BT gaz i trzeba jednak kombinować.

 

dzięki, czyli niezależnie od tego czy widziałem Hak przed wjazdem czy nie, jeśli nie ma wpisu to albo negatyw albo rozbić to na dwa badania z przerwą między innymi czynnościami na wpis i dopiero okresowe. Ok, troche porozjaśniało, szkoda że nie można robić od razu...

 

a jak robicie ze sprowadzonym bez tablic?

robicie oba badania czy też osobno? nie ukrywam że zrobiłem razem, poszło do urzędu i też bez problemu zarejestrowali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Witam panowie ( Panie również )

Nie chcę zakładać nowego tematu , a widzę że tu podobny . Zaraz po 13 listopada było wielkie Halo , że na liście badań jest brak badania dodatkowego tzw. "BADANIA NA HAK".

Może poprawia , może dopiszą? - wiadomo wdrożenie nowego sytemu :)

 

Badanie na hak zaleca się robić jako "INNE CZYNNOŚCI " z adnotacją czego dotyczy , itp.

 

Ale zacząłem się zastanawiać czy w ogóle to badanie ma sens i że to nie błąd że go nie ma na liście jak dowiedziałem się ,że w niektórych wydziałach adnotacje "HAK" w dowodzie rejestracyjnym stempluje się na OŚWIADCZENIE ZŁOŻONE PRZEZ KLIENA O MONTAŻU HAKA . Nikt nie pyta o dodatkowe badanie " na tzw HAK z SKP :? - o chyba że klient przyniesie.

 

Proszę o odpowiedź szczególnie osoby pracujące w WK , a działające również na tym forum.

 

Jaką podstawą prawną uzasadnić żądanie dodatkowego badania po montażu HAKA . ?

Nic na ten temat nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OŚWIADCZENIE ZŁOŻONE PRZEZ KLIENA O MONTAŻU HAKA

 

Obstawiam, że chodzi o sytuację odwrotną - demontaż.

 

Jaką podstawą prawną uzasadnić żądanie dodatkowego badania po montażu HAKA

 

Art. 71 ust. 4 PORD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nic się nie zmieniło,,,

 

4. Zespół pojazdów składający się z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t i przyczepy albo autobusu i przyczepy może być dopuszczony do ruchu po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym pojazdu silnikowego, dokonanej na podstawie przeprowadzonego badania technicznego. Przepis ten nie dotyczy motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką i prostą odpowiedź .

 

Szukałem tego w rozporządzeniu o rejestracji pojazdów ,a to w ustawie zasadniczej :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

co robic na dzien dzisiejszy w przypadku (a mam ich sporo ostatnio), gdy:

 

przyjezdza klient na badanie ,  w trakcie badania okazuje się, że jest adnotacja HAK w dowodzie rejestracyjnym, ale HAKa fizycznie nigdy nie było.

Oczywiście standardowa historia jak przyciskam klienta to faktycznie przyznaje się,  że opcja jak zawsze - posmarowane przy pierwszym badaniu i diagnosta wpisał w Uwagi -HAK- "a potem sie jakoś założy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2017 o 16:51, kaszmir napisał:

w kanale okazuje się, że auto jest wyposażone w gniazdo elektryczne itd. pytam klienta mówi a no tak mam hak, kula w bagażniku, co wtedy?

 

czy zostaje mi tylko udawanie że haka nie było i niech się gość martwi robiąc po jakimś czasie inne czynności na hak?(mowa u aucie sprowadzonym bez tablic) Teraz pół polski uznaje badanie haka jako dodatkowe,(ja uznaje inne czynności) ale jak zrobić badanie dodatkowe dla pojazdu bez tablic, skoro na dodatkowe należy mieć PC?

 

ale po co udajesz, że HAKa nie było. 

ja robię tak, że przy prerejestracji jezeli jest HAK to go wpisuje w uwagach , jezeli nie to nie. opłaty nie pobieram.

opłatę HAK pobieram tylko przy pojeździe zarejestrowanym, któremu robię DBT HAK - jako inne czynności.

u mnie robi tak każdy , a klientów mamy z 4 wydziałów komunikacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, uzytkownik2 napisał:

przyjezdza klient na badanie ,  w trakcie badania okazuje się, że jest adnotacja HAK w dowodzie rejestracyjnym, ale HAKa fizycznie nigdy nie było.

Oczywiście standardowa historia jak przyciskam klienta to faktycznie przyznaje się,  że opcja jak zawsze - posmarowane

Po pierwsze-nigdy nie mów nigdy...

Po drugie- nie nam wyrokować...

Po trzecie- UD e) Oczywiste omyłki, niezgodności w dowodzie rejestracyjnym związane z danymi technicznymi pojazdu. W uwagach-zdemontowano hak. W pkt.2 Nie odpowiada......Informujesz klienta o wizycie w WK celem wykreślenia adnotacji.I tyle Twojej roli w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, uzytkownik2 napisał:

co robic na dzien dzisiejszy w przypadku

... 

przyjezdza klient na badanie ,  w trakcie badania okazuje się, że jest adnotacja HAK w dowodzie rejestracyjnym, ale HAKa fizycznie nigdy nie było... 

Po zmianach przepisów (adnotacja - UI), trzeba zastosować to w obie strony. Usterka w tym przypadku to 0.2.i. Wynika to z zapisów w warunkach technicznych § 7 ust. 8. Skoro pojazd jest przystosowany do ciągnięcia przyczepy (informacja w DR) to pojazd musi być wyposażony w sprzęg. Jeżeli go nie ma, to pojazd ma niezgodność z warunkami technicznymi. 

  • Piwo 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.