Skocz do zawartości

Poprawne wypełniane zaświadczeń


tom12356

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich. Jako że niedługo przystępuje do egzaminu praktycznego to mam pytanie o wypełnianie zaświadczeń takich jak autobus 100, o przeprowadzonym badaniu technicznym, opis zmian dokonanych w pojeździe, zaświadczenie o dodatkowym badaniu technicznym pojazdu do przewodu towarów niebezpiecznych, DIP a mianowicie czy posiada ktoś przykładowe wypełnione poprawnie zaświadczenia abym mógł się przyjrzeć czy dobrze wypełniam?? pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By nie było, mam też "papiery z zabytka", ale to będzie tylko na OSDS forum, jeśli będą tam chętni.

Należę do OSDS więc jakoś pasuje, choćby tam przyciągnąć ludzi :D

 

[ Dodano: 17-12-2017, 00:05 ]

Od siebie dodam to co powyżej w skanach długopisem wypełniane, to w czasie kursu na diagnostę było robione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Skoro kolega prosił o wzory zaświadczeń do badań technicznych, to ja mam jeszcze pytanie odnośnie zaświadczeń do badania dodatkowego autobusu 100 km/ h i pojazdu ADR.

Mianowicie chodzi o to czy przy samym tylko badaniu dodatkowym ( badanie okresowe ważne) , ile zaświad :shock: czeń wydaję dla badania dodatkowego na 100 czy też ADR?

Czy tylko załącznik nr 6 dla 100 lub 7 dla ADR , czy muszę także wystawić zwykłe zaświadczenie ( zał nr 3)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko załącznik nr 6 dla 100 lub 7 dla ADR , czy muszę także wystawić zwykłe zaświadczenie ( zał nr 3)???

 

Kolego samo ADR lub bus 100 w zależności co robisz. Jak z okresowym to obydwa: z BTP+ADR lub bus100.

 

A w załączniku macie wzory zaświadczeń ADR. Co prawda wzór już troszkę się zmienił bo zniknęła druga data ze starego zaświadczenia, która była dublowana, ale to w niczym nie przeszkadza.

PRZYKŁADOWE WZORCE BADAŃ ADR-do druku.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odp.

Chodzi konkretnie tylko o badanie dodatkowe w sytuacji gdy pojazd ma ważne BO.

A pytam dlatego, że mam 20 egzamin w Luboniu i można trafić na pytanie badanie dodatkowe Np. ADR i wypisanie zaświadczenia.

W praktyce robi się oba jednocześnie....

Np. DIP ma napisane, że jest to załącznik do zaświadczenia.....czyli drukuję 2 papiery.

Przy 100 czy ADR jest to już zaświadczenie......czyli nie potrzebuję już zwykłego podstawowego zaświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 100 czy ADR jest to już zaświadczenie......czyli nie potrzebuję już zwykłego podstawowego zaświadczenia?

 

 

§3

3. Wzór zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym autobusu, którego dopuszczalna prędkość na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100 km/h, jest określony w załączniku nr. 6 do rozporządzenia.

§4. 1.

Podczas wykonywania dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w

§ 3 ust.1 pkt9 rozporządzenia pkt. 9.1.2.3 umowy ADR,

dla którego umowa ADR wymaga wystawienia świadectwa dopuszczenia pojazdów do

przewozu niektórych towarów niebezpiecznych, uprawniony diagnosta wykonujący badanie techniczne pojazdu wystawia zaświadczenie oprzeprowadzonym dodatkowym badaniu

technicznym pojazdu przeznaczonego do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych. Wzór oraz sposób wypełnienia zaświadczenia oprzeprowadzonym dodatkowym badaniu

technicznym pojazdu przeznaczonego do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych określa załącznik nr. 7 do rozporządzenia.

 

Nigdzie nie pisze że jeszcze zaświadczenie z BTP też wystawiasz. Więc tylko te i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w zaświadczeniu autobusu tempo 100 data badania to 08.09.2013 i w rubryce zaświadczenie jest ważne 1/2 roku od daty wystawienia i wyżej jest też data 08.09.2013? Nie powinno być 08.03.2014? Takie rzeczy jak moc netto silnika to parametr p2 w dowodzie rej.? Liczbę miejsc biorę z dowodu czy znajdę gdzieś na tabliczce? Dlaczego w rubryce wskaźnik mocy max netto silnika do DMC jest (O) 1? co to znaczy ? DMC autobusu o 2 osiach w na tą chwile wynosi 19,5 t więc dopuszczalny nacisk osi przedniej nienapędowej powinno być 80kN a napędowej 115kN? W sumie w rozporządzeniu pisze że 11,5 t to czemu w zaświadczeniu jest 115kN a nie 112,7 w zaokrągleniu powiedzmy 113kN?

 

[ Dodano: 17-12-2017, 13:41 ]

Jeszcze jedno takie pytanie które usłyszałem od znajomego, egzaminator zapytał którymi ruchami szarpaka jakie sprawdzamy elementy zawieszenia ,oraz jak sprawdzisz luzy w układzie kierowniczym i jak to wykonasz samemu. Może ktoś też dostał takie pytanie i zna poprawną odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w rubryce wskaźnik mocy max netto silnika do DMC jest (O) 1? co to znaczy ?

 

Poczytaj objaśnienia na dole zaświadczenia

(0) 1 to dla mnie bym wiedział, że albo 0, albo 1

 

Na zaświadczeniu jest 0

 

Dlaczego w zaświadczeniu autobusu tempo 100 data badania to 08.09.2013 i w rubryce zaświadczenie jest ważne 1/2 roku od daty wystawienia i wyżej jest też data 08.09.2013? Nie powinno być 08.03.2014?

 

Tu akurat jest błąd. Jak pisałem długopisem wypełniane zaświadczenia były podczas kursu na diagnostę. Nie wiem jak gdzie indziej, ale tam gdzie ja chodziłem dostaliśmy "papiery" autobusu i mieliśmy wypełnić zaświadczenie. Pózniej było omawiane co kto wpisał, dlaczego i omówienie poprawienie błędów. I zostało jak wypełniłem.

 

Takie rzeczy jak moc netto silnika to parametr p2 w dowodzie rej.? Liczbę miejsc biorę z dowodu czy znajdę

Moc to P2 w DR

Liczba miejsc z DR i z natury (liczysz ile jest w czasie badania)

 

DMC autobusu o 2 osiach w na tą chwile wynosi 19,5 t więc dopuszczalny nacisk osi przedniej nienapędowej powinno być 80kN a napędowej 115 kN

 

Na obecną chwilę nie znaczy, że tak było w roku 2013, czyli podczas wypełniania zaświadczenia.

Jednak ważne jest to co wpisane jako F2. Nie można zakładać że każdy autobus po zmianach przepisów będzie automatycznie miał 19,5 tony DMC, jesli MMC ma 18 t

 

[ Dodano: 17-12-2017, 14:06 ]

to czemu w zaświadczeniu jest 115kN a nie 112,7 w zaokrągleniu powiedzmy 113kN?

 

Niestety nie pamietam dlaczego tak wyszło. Zapewne mój błąd podczas wypisywania, jednak dlaczego ? Pomroczność jasna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak na egzaminie napisać żeby było poprawnie ? 115 kN czy 113 kN a może 112,7 kN ? Wiem że pare lat temu było 18t, pytałem raczej czy dobrze na dzień dzisiejszy wypełniłbym rubrykę z kN gdyby np. MMC było 22t :) Liczbę miejsc się liczy razem z miejscem kierowcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w zaświadczeniu autobusu tempo 100 data badania to 08.09.2013 i w rubryce zaświadczenie jest ważne 1/2 roku od daty wystawienia i wyżej jest też data 08.09.2013? Nie powinno być 08.03.2014?

 

Tak zacząłem się zastanawiać nad tymi datami.

 

Kurs był styczeń, luty i początek marca, nie mogłem go zatem wypełniać w sierpniu. Więc data badania badania powinna być 08-03-2013 i wtedy się będzie zgadzało.

 

[ Dodano: 17-12-2017, 14:35 ]

Jesli MMC 22 t będzie, to tyle wpisujesz. Jednak stosunek mocy oblicza się do DMC więc F2

 

[ Dodano: 17-12-2017, 14:40 ]

Liczbę miejsc się liczy razem z miejscem kierowcy ?

 

Wpisujesz liczbę miejsc siedzących tak ?

 

A w osobowym czy ciężarowym wpisujesz z kierowcą czy bez ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, kurs miałem zupełnie gdzie indziej :) Trapi mnie jeszcze jedna rzecz, może nie do końca trafna z tematem rozważań ale nie mogę znaleźć w książce jakie to są klasy lusterek I i III ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.