Skocz do zawartości

Czterokołowiec L7e-B1


michal_k

Rekomendowane odpowiedzi

W preambule rozporządzenia w którym mamy warunki homologacji dla przedmiotowego pojazdu:

"...(4)

 

 

Niniejsze rozporządzenie nie powinno naruszać przyjętych na poziomie krajowym lub unijnym środków dotyczących korzystania z pojazdów kategorii L na drogach, takich jak szczegółowe wymogi dotyczące z prawa jazdy, ograniczenia prędkości maksymalnej czy środki regulujące wjazd na niektóre drogi..."

 

Nie ma co prawda nic o mocy - ale furtka do "ograniczeń" krajowych już jest ;)

---------

Moje zdanie: uczepie się tego miana "terenowy" - za PWN "samochód terenowy «samochód przystosowany do jazdy w trudnym terenie» " - unijni ustawodawcy dali możliwość rejestracji takich pojazdów by wypełnić niszę i rozwiązać problem chociażby służb Policji, Straży, GOPR itp, itd. (i ich odpowiedników w krajach Unii), dużo po kraju jest przypadków wożenia ciężkich czterokołowców przez te służby na lawetach do akcji.

 

No ale u nas zaraz się znajdą rozsądni rodacy nabywający takie ciężkie pojazdy - szczególnego przeznaczenia - zacznie się za chwilę zdejmowanie kagańców i udostępnianie nie letnim tych tworów (potworów). To takie małe Off - przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

furtka do "ograniczeń" krajowych już jest ;)
Nie ma, bo dotyczy to wyłącznie
szczegółowe wymogi dotyczące z prawa jazdy' date=' ograniczenia prędkości maksymalnej czy środki regulujące wjazd na niektóre drogi..." [/quote']czyli ograniczeń w zakresie uprawnień i poruszania się po drogach publicznych, gdzie oprócz prędkości chodzi o np. zakaz wjazdu do danej strefy (vide ograniczenia wjazdu do centrów miast). O warunkach technicznych nie ma ani słowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy Panowie - każdy kto przedkłada warunki techniczne zawarte w naszym rozporządzeniu nad te zawarte w rozporządzeniu unijnym ŁAMIE PRAWO.

Zamierzam je łamać nadal przynajmniej w temacie o którym tu mowa. Jak ktoś nie ma kasy żeby kupić parę ha pola ,lasu czy innych nieużytków to niech nie kupuje quada. Jestem za całkowitym zakazem rejestracji wszelkiego rodzaju samochodowych innych bez dachu.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozporządzenie UE ma wyższość nawet nad ustawą krajową (a co dopiero rozporządzeniem), jeśli występuje kolizja przepisów i wynika to wprost z naszej konstytucji.

Czyli tak w skrócie:

1. Konstytucja RP

2. Rozporządzenie UE

3. Ustawa krajowa

4. Rozporządzenie krajowe

itd...

 

 

Nie jestem prawnikiem ale w Konstytucji RP jest napisane:

Rozdział III

ŹRÓDŁA PRAWA

 

Art. 87.

 

1. Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są: Konstytucja, ustawy, ratyfikowane umowy międzynarodowe oraz rozporządzenia.

 

Dodam, że gdzieś tam doczytałem, iż jak napisał @blakop Rozporządzenie UE ma moc prawna ponad polską Ustawą. Tylko z czego to wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie podejście ociera się o anarchię!
A podejście właścicieli SKP, podejście interesanta który przedstawia pojazd do badania to jak byś nazwał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z czego to wynika?

Zapewne z takiej jednej umowy którą Polska podpisała jakieś 13 lat temu .Jak się weszło między wrony trzeba krakać tak jak one.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciekawie za rok jak przedmiotowy pojazd pojawi się na OBT. Pewnie będzie odsyłany od stacji do stacji. Wynik N to ryzyko zabrania uprawnień, w zasadzie wynik P również :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie odsyłany od stacji do stacji. Wynik N to ryzyko zabrania uprawnień, w zasadzie wynik P również

pojedzie se na, jak to mają nazwać, centrum badawcze tdt, czy jakoś tak, tam mu dadzą tak jak sami uznali albo inaczej :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - tak jak napisał DARIO - jakiś czas temu wstąpiliśmy do UE i musimy krakać jak Oni.

 

Również Konstytucja RP w tym aspekcie została znowelizowana i bardzo wyraźnie na to wskazuje.

 

Jeżeli wynika to z ratyfikowanej przez Rzeczpospolitą Polską umowy konstytuującej organizację międzynarodową (czyli wstąpienie do UE na zasadach członka!), prawo przez nią stanowione jest stosowane bezpośrednio, mając pierwszeństwo w przypadku kolizji z ustawami.

 

TAK STANOWI KONSTYTUCJA RP!!!

 

Powtarzam - każdy Diagnosta który da N, każdy WK, który odmówi rejestracji na podstawie krajowego rozporządzenia w tej kwestii ŁAMIE PRAWO! I tylko od uporu i inwencji właściciela pojazdu będzie zależeć, czy w związku z tym będzie chciał wyciągnąć jakieś konsekwencje z tego... Podstawa ku temu jest jak na tacy...

 

Kolego @radekd2- bardzo dobrze poszukałeś - ale doczytaj do końca, łącznie z przepisami szczególnymi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.

 

Dopiszę jeszcze że już od dawna pisałem na forum, że nasze definicje czterokołowców w ustawie PORD są nieprawidłowe. Moc to jedno, ale zwłaszcza masy podane w tych definicjach to bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
numer homo e13*168/2013*00033*00

Czyli jest tak jak przewidywałem,homologowany po nowemu .

 

Po nowemu czyli od jakiej daty ? 2013 rok czy wcześniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam

http://www.lex.pl/serial-akt/-/akt/dz-u-ue-l-2013-60-52

 

"1.Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie dwudziestego dnia po jego opublikowaniu wDzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

2.Niniejsze rozporządzenie stosuje się od dnia 1 stycznia 2016 r.

Od dnia 22 marca 2013 r. organy krajowe nie mogą odmówić udzielenia homologacji typu UE ani krajowej homologacji typu ani zakazać rejestracji, wprowadzania do obrotu ani dopuszczania nowego pojazdu, w przypadku gdy producent złoży taki wniosek, a pojazd ten spełnia wymogi niniejszego rozporządzenia oraz aktów delegowanych i wykonawczych przyjętych na mocy niniejszego rozporządzenia.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich."

 

[ Dodano: 24-04-2018, 13:40 ]

Chłopaki, czy ja dobrze przekładam z języka unijnego na babski ;) że rozporządzenie to weszło w życie czyli obowiązuje już od 22-go marca 2013 roku, a do prawa krajowego powinno być wprowadzone do 01.01.2016 roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Z tego wynika, że już od 2013 (22 marca) przepisy powinny być stosowane. Natomiast od 2016 roku powinny już z automatu być wprowadzone i zharmonizowane z krajowym prawodawstwem w tej kwestii.

Generalnie kreatywny prawnik być może byłby w stanie uzasadnić obie kwestie, niemniej jednak obrona krajowych zapisów z pewnością byłaby dużo trudniejsza i wymagała naginania prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2018 o 08:57, Olga napisał:

 w przypadku gdy producent złoży taki wniosek, a pojazd ten spełnia wymogi niniejszego rozporządzenia oraz aktów delegowanych i wykonawczych przyjętych na mocy niniejszego rozporządzenia.

Proponuję bez emocji prześledzić cały akt normatywny  zwłaszcza  ZAŁĄCZNIK I Klasyfikacja pojazdów (od 43 strony). Wtedy odpowiedzi nasuną się same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Czy od ostatniego postu zmieniło się coś w tej kwestii?

Dzisiaj podjechał mi na badanie czterokołowiec Goes,  samochodowy inny, czterokołowiec, L7e, 26,5kW

zarejestrowany jako nowy 28.05.2019 homologacja e13*168/2013*00099*02

nigdzie nie ma adnotacji b1 ani terenowy

na dzisiaj klienta pogoniłem ale wróci jutro i chce albo P albo N z podstawą prawną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sebaqgti napisał:

e13*168/2013*00099*02

Czyli po nowemu ( pogrubiłem ) : :smile:

Goes.JPG.95e1a67629ee83d825976f89dab64b1b.JPG

Ps w homologacji w/g Instytutu (e13*168/2013*00099*02 ) też brak wyszczególnienia podkategorii B 1

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W homo musi być L7e- B1  inaczej dupa z tego. W DR może nie być ale w świadectwie będzie pełny  podrodzaj. Przepisy są dość wyraźne, i na złączonym materiale wyżej widać co może nie mieć ograniczenia mocy.

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jak auto jest z katalogu rejestrowane to powinien być pełny wpis homo, ale niech się @michal_k wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.