Skocz do zawartości

Niezgodność numeru butli LPG z protokołem TDT


DURP

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Wy się nudzicie?

Może przez nasze nudzenie,ktoś jednak czyta i pójdzie po rozum do głowy :)

Pamiętacie zapis z rozporządzenia

"6. W przypadku stwierdzenia niezgodności cech identyfikacyjnych umieszczonych w pojeździe z danymi zapisanymi

w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie uprawniony diagnosta zatrzymuje dowód rejestracyjny."

 

został on zmieniony na:

 

b) ust. 6 otrzymuje brzmienie:

„6. W przypadku stwierdzenia niezgodności numeru VIN albo numeru nadwozia, podwozia lub ramy umieszczonych

w pojeździe oraz na tabliczce znamionowej pojazdu z danymi zawartymi w dokumencie, o którym mowa

w § 2 ust. 1 pkt 1 lit. a, uprawniony diagnosta wydaje zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym

pojazdu z wynikiem negatywnym, wpisuje tę niezgodność do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu

technicznym pojazdu i do rejestru.”,

 

Jak myślicie,dlaczego?

 

[ Dodano: 21-12-2017, 17:17 ]

a przecież po to otrzymaliśmy możliwość w postaci UI,,,

a teraz nawet UD ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel - dlatego piszę, że dobrze by było, żeby jednak w takim przypadku od badania odstąpić, ale zdaję sobie sprawę, że w praktyce taka sprawa faktycznie może wyjść dopiero w trakcie i wtedy w praktyce można dać to N...

Póki co nie jest mi znany przypadek, żeby przeciwko diagnoście wszczęto postępowanie w takich okolicznościach że nie zastosował ustawy wprost.

Czasami zwyczajnie trzeba odłożyć na bok pewne dywagacje prawne i podejść do tematu od praktycznej strony, jeśli tylko przepisy dają na to jakiś cień szansy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W normalnym kraju można wysłać zapytanie do ministerstwa albo TDT po interpretacje !!! A u nas........... "My tylko egzaminujemy diagnostów nie jesteśmy od interpretacji prawa."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest przypadkiem tak, że w czasie identyfikacji sprawdzamy urządzenia podlegające dozorowi (zgodność papierów z urządzeniem) i jeśli się nie zgadza to odstępujemy od badania?

Identyfikacja; wpis + opłata; badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyfikacja; wpis + opłata; badanie.
Pobranie danych z CEP, porównanie z DR, opłata, rozpoczęcie BT - taka kolejność obowiązuje obecnie. Identyfikację możesz zrobić nawet na samym końcu BT, bo kolejność czynności w rozporządzeniu nie zobowiązuje do takiej samej w trakcie BT. Że o sprawdzeniu dokumentu dozorowego nie wspomnę, bo jest w ogonku tabeli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy sami wiemy jak podchodzą klienci,przyjeżdżają z Dokumetami z innego auta na butle jak już mają koniec ważności,a może się uda i Diagnosta nie sprawdzi Protokółu i będzie ok ale Diagnosta myślący nie kiedy po wpisie w DR może sprawdzić do kiedy miał ważność butli (nie kiedy zaznaczam ,bo zaraz zaczną się dyskusję)ja też postępuje tak jak kolega blakop uważam za stosowną decyzję ,dmucham na zimne niech mi ta butla wy.....oli w pomieszczeniu stacji i zacznie się problem jak wczoraj w wiadomościach przykład podali POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywagacje dwyagacjami, ale tu nie chodzi o wyższość świat Bożego Narodzenia nad Wielkanocą, tylko o przyjęcie dyspozycji z aktu wyższego rzędu i stosowanie się do niego.

Bo jak na razie problemy wypływają od osób, które stosują się do zapisów w rozporządzeniu. I turbulencje wpierwej może mieć diagnosta ten, któremu w trakcie badania coś się z LPG stanie, a dokumenty nie takie, nie te. Oby nigdy nie, ale licho nie śpi, co nie.

Zdaje się, że ktoś popadł w tarapaty myląc cyferki/literki w papierach od instalacji. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wymyślił usterkę 10.5.a) tak? nie po to aby była ale żeby w razie potrzeby z niej skorzystać. Np.: jak gość przełoży sobie tablice z innego pojazdu i przyjedzie na badanie to co też mam odstąpić od badania? Nr rej się zgadza marka typ też, identyfikację robię dopiero później a nie przed rozpoczęciem badania. Klient dając diagnoście dokumenty nie od tego pojazdu czy zbiornika robi to w pełni świadomie. Jak odstąpimy od badania bez N to pojedzie na inną SKP gdzie się nr nie sprawdza a jak będzie N to może inny diagnosta się zastanowi czy warto się podkładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko o przyjęcie dyspozycji z aktu wyższego rzędu i stosowanie się do niego

Tyle że sam TDT jest zdania że można tak i tak ,bo pojazd w końcowym efekcie nie otrzyma P. Tak mniej więcej wynika z ich odpowiedzi na pismo OSDS które było wysłane bodajże na etapie projektu zmian rozporządzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak gość przełoży sobie tablice z innego pojazdu i przyjedzie na badanie to co też mam odstąpić od badania?

Jeśli nie odstąpisz to jeszcze napisz, który pojazd dostanie N (ten od tablic, to takie dane zassiesz z Cepiku czy ten, który badałeś).

 

[ Dodano: 22-12-2017, 13:22 ]

Ja osobiście jak nie jestem w stanie zidentyfikować pojazdu to odstępuję od badania. Dla jasności identyfikacji dokonuję przed pobraniem danych z Cepiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tablicami to dałem tylko przykład, a identyfikacje robię w trakcie przeglądu po pobraniu danych z CEPIKA i kasy. Ale jeśli już coś takiego by mi się zdarzyło to N dostaje ten pojazd którego mam dowód i dowód zatrzymany oczywiście. Tłumaczyć się będzie klient nie ja.

Dla jasności identyfikacji dokonuję przed pobraniem danych z Cepiku.

Może jeszcze mam sprawdzić cały pojazd i odstąpić od badania jak coś znajdę? Mam być dobrym wujkiem bo ktoś mnie w konia robi?

 

Co zrobisz jak będzie błąd w nr VIN też odstąpisz od badania bo identyfikacje robisz przed więc jak postąpisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem na początku i jeszcze raz powtórzę z tablicami dałem przykład, sprawa dotyczy całkiem czego innego bo nr butli LPG i dokumentów dozorowych. Jak zwykle ktoś zadaje pytanie a inni rozwodzą się nad czyś całkiem innym. Chcesz na inny temat pisać załóż nowy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobranie danych z CEP, porównanie z DR, opłata, rozpoczęcie BT - taka kolejność obowiązuje obecnie. Identyfikację możesz zrobić nawet na samym końcu BT, bo kolejność czynności w rozporządzeniu nie zobowiązuje do takiej samej w trakcie BT. Że o sprawdzeniu dokumentu dozorowego nie wspomnę, bo jest w ogonku tabeli.

 

A jak ma się do tego ten przepis:

 

5. Dane identyfikacyjne pojazdu po porównaniu stanu faktycznego z danymi zawartymi w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub odpowiadającym mu dokumencie niezwłocznie zamieszcza się w rejestrze.

 

Stan faktyczny to chyba tylko z pojazdem można porównać? Chyba że się mylę to proszę o wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam widzisz, że ma się nijak,

bo niezwłocznie to bez zbędnej zwłoki,,,

 

Czyli mimo wszystko należy porównać je przed rozpoczęciem badania. Bo wprowadzamy je do rejestru po porównaniu, a nie przed porównaniem. A żeby badanie rozpocząć to należy wcześniej dane wprowadzić do rejestru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane do rejestru pobieramy z Cepiku, nie wprowadzamy,,,

 

Nie do końca jest nieaktualny. To że pobieramy z cepiku nie znaczy że nie wprowadzamy do rejestru. Pobierając wprowadzamy do rejestru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.