Skocz do zawartości

Badanie po kolizji (6.10) przed rejestracją w kraju.


mirek_handlarz

Rekomendowane odpowiedzi

Klient podstawia do badania pojazd bez tablic - z dokumentów oraz oględzin wynika, że uczestniczył w kolizji. Co dalej ?

Kierunek WK po "czerwone", kolejno dodatkowe (po kolizji), dalej okresowe + DIP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście -wiesz.

Robiłem "cóś" takiego ostatnio, próbowałem połączyć te dwa badania (Patronat) - nie dało się.

Po chęci zapisania do cepa , pojawiał się komunikat : nie ma takiego badania - bo w tytule

napisałem " okresowe po raz 1 + dodatkowe, po kolizji".

Rozdzieliłem więc te dwa badania (dwa wpisy) i poszło.

Nie pamiętam o co tam chodziło, ale musiałem najpierw zrobić "okresowe po raz 1",

dopiero później " po wypadku" - w takiej kolejności - wtedy cep "łyknął".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dokumentów oraz oględzin wynika, że uczestniczył w kolizji. Co dalej ?

Najpierw naprawić :)

Potem dowiedzieć się na jakie badanie klient podstawia pojazd bez tablic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw naprawić
naprawione - to nie problem, zlewek tyle narobione, że ślepy by się o nie potknął - klient sam optował za dodatkowym, nic nie kombinował. I zonk auto się zgadza, klient się zgadza, wszytko pięknie, aż do momentu gdy wydział uznał, że po co te tablice.

 

Nie może być normalnie - zawsze musi być po... pod górę :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się udało załatwić - zastosowałem wybieg, stwierdziłem, że "system mnie nie puszcza" :lol:

To wystarczyło, żeby przepchnąć sprawę.

W sumie przepisy to rozwiązanie systemowe, więc jak nie jak tak. :cool:

 

Czyli - PC (czerwone), badanie dodatkowe - okresowe+DIP i po bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszytko pięknie, aż do momentu gdy wydział uznał, że po co te tablice.

 

Też to przerabiam z moim wydziałem tylko że z ciągnikami z Holandii i przyczepami z Anglii. I już nikt do mnie wtedy nie wraca skoro wydział stwierdza że nie trzeba. Śmiem twierdzić że wydział działa na szkodę naszej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiem twierdzić że wydział działa na szkodę naszej stacji.

Oby się jeszcze nie okazało, że na szkodę swoją i skp, które wykonują badanie bez DR - bardziej,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to przerabiam
No bo to wiąże się z dodatkowym obowiązkiem, a mają monopol to się nie muszą przeciążać, druga sprawa, że to badanie można by w tym szczególnym przypadku wykonywać na warunkach dotyczących identyfikacji jak dla okresowego przed I rejestracją.

Tylko komu na tym zależy - garstce diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem powyższe i doszedłem do takiego wniosku, co mnie interesuje jak pojazd umalowany, że po kolizji to pewnik, który z zagranicy nie jest, wykonuję obt przed pierwszą rej. i jeżeli jest ok to P, nie ma tr to dodatkowe mogę zrobić ale wtedy wynik N, jeżeli dany wk to łyknie to po sprawie, jeżeli nie, to z obt do wk, dostanie pc i tr, na tej podstawie dodatkowe po kolizji i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.