Skocz do zawartości

od nowego roku dr po staremu


cezary

Rekomendowane odpowiedzi

dalej będą trzepały kasiorkę, a miało być tak piknie

I będą trzepać też po "nowemu"....

Ja tam naiwny nie jestem.Dowód osobisty też nie jest wieczny. Dadzą termin ważności np.5 lat i będzie jeszcze piękniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nas najistotniejsza jest ta informacja:

" Projekt ten ma uregulować wszystkie zagadnienia związane z badaniami technicznymi, w tym wymagania dla diagnostów, systemu szkolenia oraz nadzoru nad działalnością stacji kontroli pojazdów. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pilno do nadzoru przez TDT

a sedno artykułu to o czym? jakbyś przeczytał chociaż wstęp to byś wiedział że chodzi o dowody rejestracyjne , a tak na marginesie, pilno mi nie jest ale portkami też nie trzęsę bo co to da. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRZEPRASZAM - dawno nie byłem w kraju. Czy ktoś może przetłumaczyć mi artykuł z linku pierwszym poście?

 

Mam mianowicie kilka pytań:

1. Gdzie na łamach poważnych publikacji znajdę informację, że ktokolwiek kiedykolwiek w tym kraju pracował nad elektroniczną wersją dowodu rejestracyjnego (tak jak sugeruje to artykuł)? Słyszałem tylko w mediach nieśmiałe zapowiedzi w tym kierunku wyłącznie dotyczące dowodu osobistego.

Polski DR jest obecnie najlepiej zabezpieczonym w Europie jak i na świecie dokumentem w formie papierowej tej klasy. Pewna czteroliterowa firma ma niezłe krocie z jego produkcji - dlaczego miałaby z tego zrezygnować?

 

2. Dlaczego artykuł wmawia obywatelom, że nie będzie nowych DR, skoro za tydzień właśnie wchodzi do obiegu nowy wzór DR!!! 8)

 

3. Kiedy wyłączono system CEPiK 2.0?? Myślałem, że ruszył w listopadzie tego roku, tymczasem czytam, że zostanie uruchomiony dopiero w połowie przyszłego roku. To z jakimi problemami wy tu niby walczycie, skoro to jeszcze nie jest wprowadzone?

 

4. W ostatnim zdaniu czytam, że niedawno uruchamiano system CEP. Może ktoś opisać co to był za system i dlaczego system CEPiK 2.0 ma go zastąpić? Chętnie też przeczytam co funkcjonowało w kraju przed uruchomieniem systemu CEP. Co wtedy było? Nic? :)

 

Bo póki co jak czytam te wypociny, który staracie się komentować to pytam WTF?? :razz:

Innymi słowy - ja cierpie dole...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajmy sobie luzu.

Ale ja jestem wyluzowany :-D

Wszystkiego najlepszego na święta i na nowy rok.

I również wszystkiego najlepszego :)

 

[ Dodano: 23-12-2017, 12:25 ]

PRZEPRASZAM - dawno nie byłem w kraju.

Ciszę się ,że jesteś :)

Czy ktoś może przetłumaczyć mi artykuł z linku pierwszym poście?

Ja nie pomogę- przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto się tak roztrząsać na grą słów? wiadomo, że 13-11-2017 weszła pierwsza część całości systemu ewidencjonowania czyli -centralna ewidencja pojazdów ( lepiej czy gorzej ale jest i działa), w czerwcu 2018 ma wejść druga część - ewidencja kierowców i pozostałe zmiany pakietu, całość CEPiK, projekty, żeby od nowego roku nie było wymiany dr z powodu braku miejsca były i każdy zainteresowany na tym forum to widział i czytał, pewnie i komentował, o elektronicznych dokumentach też mówiono i to nawet sama pani ministra z mc, a że "cóś" poszło nie tak to cóż, rzeczywistość. Dodam, że w listopadzie podczas kontroli zapytałem przedstawiciela wk z Kielc ile urząd zarabia na wydawaniu nowych dr, odpowiedź, ok 50 zł, to co w zamian będzie, na to odpowiedzi nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... projekty, żeby od nowego roku nie było wymiany dr z powodu braku miejsca były i każdy zainteresowany na tym forum to widział i czytał...

 

Ja znam jeden projekt (ostatni ?) z dnia 10 lipca ale on ma wejść, przynajmniej teoretycznie 4 czerwca, jeśli dobrze pamiętam.

 

Innych jakoś nie pamiętam, czyżby to z powodu świąt ... więc proszę o wskazanie gdzie to napisane o nie wymienianiu DR z powodu braku miejsca, jak to w pierwszym poście jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, w sieci mnóstwo rzeczy nieprawdziwych, czy wyssanych z palca ale o tym było i pewnie biegli tego forum są to w stanie znaleźć, piskp na swojej stronie też publikował, teraz mogę tylko tu skierować : https://moto.wp.pl/koniec-z-wymiana-dowodu-rejestracyjnego-ze-wzgledu-na-brak-miejsca-na-pieczatki-6115815020816001a

na OSDS o tym wiedzieli (wiedzą) ponieważ było skierowane do konsultacji to pewnie i do nich też skierowano, nie myliłem się:

https://forum.osds.org.pl/viewtopic.php?p=12137#12137 (strona 38 rozporządzenia)

i ile tam wpisów co poniektórych o dr. :D:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Chodzi Ci o uzasadnienie projektu rozporządzenia. Post wcześniej podałem już link do rozporządzenia ,które będzie obowiązywać od nowego roku.Pobierz sobie.

Aby działało,że nie trzeba wymieniać DR ze względu na brak miejsca musimy jeszcze poczekać na nowelizację ustawy PoRD,która planowana jest na czerwiec 2018.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.