Skocz do zawartości

odbior stacji po 5 latach


autonawrocki

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 years later...

Witam, szykuję się do ponownego odbioru stacji po 5 latach, co prawda termin upływa w lipcu ale ze względu na okoliczności i nastroje w kraju zastanawiam się czy nie wysłać wniosku już. Pytanie czy któryś z kolegów ma w najbliższym czasie   taki odbiór, i posiada wiedzę czy urzędnicy działają normalnie, czy jest wydłużony czas oczekiwania. Próbowałem dodzawonić się do oddziału TDT  w Gdańsku ale nikt nie odbiera

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wszystkie listy leżą w 48 godzinnej kwarantannie. Podobno odbiory po staremu tylko przy pełnej izolacji od ludzi. (czyli nie pogadasz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne ale odbiory 5 letnie normalnie robią natomiast coroczne nie :) dzwoniłem dzisiaj to TDT

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
16 minut temu, hary napisał:

 czy akry prawne 

To jakiś nowy legalny rodzaj podziękowania (łapówki) ?   :giggle:

 

Się mi to spodobało ...    

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 16. Na stacji kontroli pojazdów powinna być umieszczona w widocznym miejscu co najmniej:

1) kopia zaświadczenia potwierdzającego wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących stację kontroli pojazdów;

2) tabela opłat za badania techniczne pojazdów, o której mowa w przepisach w sprawie wysokości opłat związanych z prowadzeniem stacji kontroli pojazdów oraz przeprowadzania badań technicznych pojazdów;

3) wykaz czynności kontrolnych oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdu podczas przeprowadzania badania technicznego, o którym mowa w przepisach w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach;

4) wykaz diagnostów przeprowadzających badania techniczne pojazdów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powieś jeszcze na tablicy trzy strony rozporządzenia dotyczącego Odczytu stanu drogomierza. W tabeli opłat tego nie ma, a takto będzie wiadomo że kosztuje 50 zł

 

 

Edytowane przez Solaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj spaliłeś @Solaris. To miała być zagadka na błyskawiczne poruszanie się po przepisach w trybie "online".

Nie bardzo rozumiem, czy pod postacią "elektronicznych wersji" kryje się biblioteczka plików na pulpicie, czy dostęp do dzienników ustaw "online"?

 

"Przepisy określające wymagania dotyczące warunków technicznych i badań technicznych pojazdów zgodnie z zakresem przeprowadzanych badań stacja kontroli pojazdów powinna posiadać w postaci zbiorów Dzienników Ustaw, ich kopii lub elektronicznych wersji."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Paprock napisał:

czy pod postacią "elektronicznych wersji" kryje się biblioteczka plików na pulpicie, czy dostęp do dzienników ustaw "online"?

Do tej pory nie spotkałem z inną interpretacją niż ta mówiąca, że akty prawne mają być zapisane na dysku twardym, tak żeby dostęp do nich był niezależny od czynników zewnętrznych, np. braku internetu. I lepiej nie drążyć tematu dalej, że może się komputer zepsuć, bo wersja fizyczna też może ulec zniszczeniu. Są? Są, w każdej chwili można rozwiać wątpliwości zarówno swoje jak i klienta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę jakie to proste. A w przypadku aplikacji mobilnej dla taksówki większość diagnostów chciałaby mieć do fona klienta dostęp, sprawdzać, gapić się, wertować, kontrolować i sam Bóg nie wie, co jeszcze potrafiliby wykombinować. :icon_wink:

 

Ale OK, bo z głównego tematu się ześlizguję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2020 o 15:35, Czolgista napisał:

Do tej pory nie spotkałem z inną interpretacją niż ta mówiąca, że akty prawne mają być zapisane na dysku twardym, tak żeby dostęp do nich był niezależny od czynników zewnętrznych, np. braku internetu

UPS-a też wymagają na wypadek braku prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, danielg539 napisał:

UPS-a też wymagają

Nie, ale nie widziałem, żeby jakaś stacja nie miała UPS-a na tą okoliczność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Co w przypadku, gdy upłynął termin 5 lat, a OSKP zapomniała złożyć wniosek do TDT i wykonuje badania bez ważnego odbioru przez kilka dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania są tak samo ważne jak uprawnienia stacji.
Radzę przygotować konkretną odpowiedź dla nadzoru, kiedy przyjdzie na kontrolę okresową. Jak będzie to kontrola łączona Starostwo+TDT, to Inspektor będzie wiedział o co pytać.

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, uzytkownik2 napisał:

upłynął termin 5 lat, a OSKP zapomniała złożyć wniosek do TDT

NIEPOJĘTE !!! Przynajmniej dla mnie. Gdzie właściciel, gdzie kierownik, noooo gdzie te chłopy. :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.