Skocz do zawartości

ile pobrać OE? jedna czy dwie?


sznykol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam badanie okresowe + dodatkowe na "L" ile pobrać cepików?

Jak kazde osobno to wiadomo ze dwie opłaty ewidencyjne a jak jest to badanie łączone to ile?

jedna czy dwie? z gory dziekuje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dwie?? Przecież czy osobno czy łącznie, to nadal wykonujemy dwa badania, tylko łącząc wykonujemy je pod jednym numerem rejestru i na jadnym zaświadczeniu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem opłatę ewidencyjną powinno się pobierać za przeprowadzenie badania technicznego. Przecież tak jest napisane w ustawie - Prawo o ruchu drogowym i rozporządzeniu o opłacie ewidencyjnej.

Niezależnie od tego czy dwa badania techniczne wpisujemy do rejestru łączone czy każde osobno. Na miejscu sznykola pobrałbym 2zł.

Pozdrawiam forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że MC już wydaje Wydziałom Komunikacji sprzeczne opinie, niestety. Mówi się w nich np. o opłatach cennikowych, pobieranych za badania - i powiązanego z tym procesu pobierania opłaty ewidencyjnej.

 

Cóż - miało być prosto czyli za każdy wpis do rejestru BTP (jak nam tłumaczono na spotkaniach przed-wdrożeniowych w MC), a wyszło jak zwykle ...

 

Słowem - czekamy na OFICJALNE stanowisko Ministerstwa (które - swoją drogą - nie ma mocy prawnej, jest tylko zaleceniem, a nie Rozporządzeniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...............

 

Cóż - miało być prosto czyli za każdy wpis do rejestru BTP (jak nam tłumaczono na spotkaniach przed-wdrożeniowych w MC), a wyszło jak zwykle ...

 

............

 

To za wpis, czy BT? :razz:

Jak za wpis to Inna czynność jest nie wpisywana do CEP, czyli nie pobieramy OE.

Jak za BT to od każdego BT, nawet łączonego.

 

Niby miało być rozporządzenie proste i jasne, a jest, jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabijałem w grudniu 2 tabliczki zastęcze . nie wysyłałem do CEP ale 1 pln pobrane za wpis do rejestru. natomiast badania poprawkowe ( bo N był za brak TZ ) już do cepa szły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logicznie rzecz ujmujac - jest rejestr, jest wpis do rejestru, zawsze dotyczy to okreslnego pojazdu, o ktory ZAWSZE odpytujemy CEPIK, pobierajac z niego dane.

 

Jak dla mnie - oplata ewid. za kazda pozycje w rejestrze. Raz jeszcze powtorze - tak nam mowiono, majac na uwadze powyzsze uznalem to za dobry pomysl.

 

A wyszlo jak zwykle. Gdzie 2 Polakow tam 3 zdania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logicznie rzecz ujmujac - jest rejestr, jest wpis do rejestru, zawsze dotyczy to okreslnego pojazdu, o ktory ZAWSZE odpytujemy CEPIK, pobierajac z niego dane.

to jedna opłata (na dzień dzisiejszy 1 zł polski) nawet za badanie łączone bo to jest jeden wpis do rejestru, pobieranie więcej oe przy jednym wpisie to nadużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadużyciem jest redagowanie przepisów w sposób zezwalający na dwojakie interpretacje!

Albo inaczej, paragrafy sobie i stosowane praktyki sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadużyciem jest redagowanie przepisów w sposób zezwalający na dwojakie interpretacje!

zgadzam się z tym co wyżej całkowicie, co nie znaczy, że samemu mam to jeszcze pogłębiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Miałem w swoich zasobach pisemko dotyczące pobierania OE, z tego co pamiętam przy łączeniu badań x1, dla grupy 7 cennika nie pobieramy itd. Nie potrafię go odnaleźć, a chciałem przesłać koledze, ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale coś mi się zdaje, że coraz niepisanych pisemek krąży lub informacji przekazywanych pocztą pantoflową, żeby badań nie łączyć.

Są programy co przy łączeniu badań łączą opłaty ewidencyjne osobno i tak dla taksówki wychodzą 2 złote OE. 

A istnieją też programy, które tych opłat nie dodają do siebie z automatu i najczęściej dla tej samej taksówki wychodzą  pod jednym wpisem do rejestru dwa badania a jedna opłata na jednego zeta, co nie.

Oczywiście mowa o badaniu okresowym w połączeniu z TAXI-dodatkowym.

Tak, wiem, że badań niezależnie od okresowych czyli dodatkowych nie ma przymusu cyklicznie, corocznie, regularnie wykonywać robić, powtarzać. Viede VAT. ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie uczono (nadzór), że jak zaciągamy, "zasysamy"dane  z CEP to OE. Jak "inne czynności" (czyli: hak, numer ,TZ) to nie pobieram OE. Badań nie łącze robię osobno (czyli  2x OE).;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, leski66 napisał:

A mnie uczono (nadzór), że jak zaciągamy, "zasysamy"dane  z CEP to OE.

Jak zasilamy bazę to OE. Ja przy innych czynnościach pobieram dane pojazdu, chociażby do identyfikacji i sprawdzenia czy pojazd istnieje w CEP-ie.

 

Odnośnie tematu, pobieram tyle OE ile BT wysyłam do CEP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, aboz napisał:

tyle OE ile BT wysyłam do CEP.

Prawie jak motto. Ale poważnie to przy "innych czynnościach"  (typu hak itp.) przez CEP identyfikujesz pojazd i zamykasz badanie w trybie awaryjnym ? Ja do tej pory "inne czynności" robiłem od razu z trybu awaryjnego( bez CEP-a)- a to jest jakiś błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, leski66 napisał:

przy "innych czynnościach"  (typu hak itp.) przez CEP identyfikujesz pojazd i zamykasz badanie w trybie awaryjnym ?

Tak, ale patronat oznacza je jako inne czynności, bo nie ma mowy o trybie awaryjnym jeśli zgodnie z przepisami taki wpis nie zasila CEP.

 

20 minut temu, leski66 napisał:

Ja do tej pory "inne czynności" robiłem od razu z trybu awaryjnego( bez CEP-a)- a to jest jakiś błąd?

A dlaczego miałby być to błąd? Ja robię tak, Ty inaczej i wszyscy robimy dobrze ;-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.