Skocz do zawartości

ile pobrać OE? jedna czy dwie?


sznykol

Rekomendowane odpowiedzi

A, że na rynku badań funkcjonują właściciele, urzędnicy oraz klienci mamy do wyboru różne skp  i to bez konieczności obrony tych tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Piszę z  duuuużym opóźnieniem jednak aby uzupełnić temat. Kwestia OE do łączonego BTP opisana jest w przesłanym z CEP Informatorze do Stacji Kontroli Pojazdów (link:

http://www.cepik.gov.pl/documents/76251/76592/Centralna+Ewidencja+Pojazdów++Informator+dla+Stacji+Kontroli+Pojazdów/43f8753b-af81-4bec-aee4-b4bcda568821

Rozdział: ZMIANY PRAWNE,  cyt : 

Pkt. 5 Jaka będzie pobierana opłata (ewidencyjna) za przeprowadzenie łączonego badania techniczne pojazdu?
Jeżeli pojedyncze badanie składa się z badania okresowego oraz dodatkowego, to do CEP przekazana jest informacja o jednym badaniu łączonym, czyli będzie naliczona tylko jedna opłata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, GABIUSZ napisał:

Kwestia OE do łączonego BTP

Poproszę podać przykład badania łączonego które jest w słownikach rodzajów badań wysyłanych do CEP. Z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowniki CEP nie mają czegoś takiego jak badania pojedyncze lub łączone - mają za to najzwyczajniej w świecie możliwość zapisania pod jedną pozycją rejestru kombinacji: okresowe + dodatkowe (kilka dodatkowych). Co będzie miał na myśli w tym momencie diagnosta - to prześle do CEPiK-u.

I tyle..
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Napiszę tutaj bo nie wiem gdzie to przykleić. To że jedni robią badania dodatkowe i okresowe oddzielnie a drudzy osobno to juz wiemy, ale nurtuje mnie coś innego. Przyjeżdża klient na badanie dodatkowe TAXI, ale badanie okresowe jest już nie ważne. Robicie czy nie? Druga rzecz - przyjeżdża klient na badanie z wbitą już Taxą, OBT nie przechodzi, co z DBT? Jeśli ktoś  z was robi je osobno to robicie DBT mimo N na OBT czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że te badania należy wykonywać łącznie. 

Jeżeli miał bym wykonywać osobno to wyszedł bym z założenia, że DBT wykonuje się tylko raz a potem wykonuje się same OBT sprawdzając warunki dla taxi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, danielg539 napisał:

te badania należy wykonywać łącznie. 

Ustawa mówi co innego ;)

17 minut temu, danielg539 napisał:

DBT wykonuje się tylko raz a potem wykonuje się same OBT sprawdzając warunki dla taxi

Tak powinno być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafi90 napisał:

Przyjeżdża klient na badanie dodatkowe TAXI, ale badanie okresowe jest już nie ważne. Robicie czy nie?

Robię. Jeśli chce jeszcze okresowe, to dwa oddzielne badania.

Jeśli już wpis jest robię jedno, jednak sprawdzam warunki dla taxi i pobieram za to opłatę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielmy dwa tematy:

1. Nie ma wpisu w DR: oddzielnie OBT i DBT i klient po wpis do WK. Wtedy dwa badania i dwa razu CEPiK.

2. Jest wpis w DR: Razem OBT i sprawdzenie warunków dodatkowych dla TAXI. Jedna opłata CEPiK, choć na rachunku opłata OBT + DBT.

No jakoś tak to robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli klient miałby nieważne OBT a zechciał by DBT na taxi ? tylko pierwsze DBT na taxi bez obt

Nie musi tu być mowa o Taxi. Chodzi mi o każde DBT a raczej o to czy wykonacie niezależnie od tego czy jest ważne okresowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rafi90 napisał:

czy wykonacie niezależnie od tego czy jest ważne okresowe

Okresowe nie ma wpływu na możliwość wykonania DBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rafi90 napisał:

to czy wykonacie niezależnie od tego czy jest ważne okresowe

Tak,wykonam.

Aczkolwiek nie miałem jeszcze takiego 😉.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że można niezależnie, aczkolwiek moje starostwo i sąsiednia DBT bez ważnego OBT nie przyjmą... To samo tyczy się haka , co już w ogóle ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co klient chce uzyskać upierając się przy DBT nie mając sprawnego pojazdu na OBT? Co mu to daje?

 

Edytowane przez mirek_handlarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak nie zrobisz HAKA jak gość nie ma okresowego to już po samochodzie... na złom najlepiej ;) 

A jak dajesz negatywa za brak wpisu HAK to co mówisz gościowi ?? Że ma ściągnąć HAKA ?? czy ma go wbić do dowodu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to że ja nie wiem jak to zrobić , tylko o to że nawet jak zrobie Haka bez ważnego OBT to starostwo nasze i tak tego nie przyjmie ani nie wpisze adnotacji, Ciekawi mnie jak jest u was 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku gdy klient przyjedzie po terminie na OBT i ma świeżo zamontowany HAK, przecież bez wpisu wynik negatywny.Więc robię badanie HAK klient do WK po wpis i do mnie na OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafi90 napisał:

nawet jak zrobie Haka bez ważnego OBT to starostwo nasze i tak tego nie przyjmie ani nie wpisze adnotacji,

Do czasu aż ktoś wyprostuje tych matołów 'urzędników'. Jak masz jakiegoś upartego klienta to chętnie mu pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafi90 napisał:

jak zrobie Haka bez ważnego OBT to starostwo nasze i tak tego nie przyjmie ani nie wpisze adnotacji

To załaduj sagana z OBT za brak adnotacji i zobaczymy co wówczas magistrat zrobi. Na szrot pojazd, bo nie dostanie adnotacji i nie ma OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, adam1501 napisał:

To załaduj sagana z OBT za brak adnotacji i zobaczymy co wówczas magistrat zrobi. Na szrot pojazd, bo nie dostanie adnotacji i nie ma OBT.

Da czerwone tablice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.