Skocz do zawartości

CERTYFIKAT SSL 2.0


max72

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Robert OSKP napisał:

a to jest też podstawa do certyfikatu na kartę bo do VPN to jak najbardziej

Przeczytaj czego dotyczy ten przepis i będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dzisiaj dostałem na maila certyfikat SSL (czas oczekiwania 4 tyg. )z drugą częścią jednorazowego kodu, i się zaczęło, a mianowicie przy remoncie biura zagubiła się ( kartka z pierwszą częścią kodu ):disagree:. Podpowiem, że trzeba zadzwonić do Centrum Certyfikacji i poprosić o skan złożonego wniosku (na którym jest pierwsza część tego kodu ). Za pośrednictwem forum chciałem bardzo podziękować pracownicy z Centrum Certyfikacji, która pomogła rozwiązać mój problem.:icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,
Niedługo kończy się okres ważności certyfikatu SSL dla operatora, w związku z tym mam pytanie czy zgłoszenie recertyfikacji może być zapisane i wysłane jako PKCS#10 (DER) w pliku z rozszerzeniem .reqp7 ? W instrukcji jest napisane, że zgłoszenie powinno być przesłane jako tzw. CSR. Wysłałem zapytanie na cc.cepik@mc,gov.pl ale odpowiedzi brak. Kartę posiadam z KIR'u.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. W intrukcji wypełnienia wniosku o certyfikat SSL jest napisane:

UWAGA!!! W podstawie prawnej Użytkownik wpisuje numer Decyzji na dostęp do CEPiK wydanej przez MSWiA/MSW/MC

Skąd ten nr wziąć?? Bo się zakeciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dzień dobry,

 

czy można prosić o instrukcję, jak wygenerować zgłoszenie certyfikacyjne na karcie ENCARD o długości 2048 bitów?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Vi0la napisał:

jak wygenerować zgłoszenie certyfikacyjne na karcie ENCARD o długości 2048 bitów?

Wchodzisz na Encard zarządca kart i wybierasz : generuj nowe klucze RSA i z boku masz długość klucza rozwijasz i zmieniasz 2048 i generujesz.:wink:

sll.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz lepiej wysłać wniosek nie w pliku tylko na kartę. Ostatnio wysyłałem i w niecałe dwa tygodnie miałem już na e-mailu link do wygenerowania SSL-a. Wszystko jest opisane na str. cepiku. Jak coś to zadzwoń sobie na Help Desk to Ci pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Demart też posiadasz kartę Encard ? Bo jak tak, to mi też niedługo kończy się certyfikat to spróbuje zrobić tak jak Ty proponujesz ( widzę , że dużo łatwiej ). :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam encarda i certum. Teraz odnawiałem na certumie, ale myślę że nie ma to znaczenia bo wysyłasz wniosek, dostajesz link ne e-maila i generujesz certyfikat, następnie wgrywasz na kartę. Najlepiej zadzwoń do Help Desku to Ci powiedzą dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Karta ENCARD) Dzisiaj dzwoniłem do COI Help Desk i powiedziano mi, że najlepiej składać  WNIOSEK O CERTYFIKAT KLUCZA PUBLICZNEGO DLA OPERATORA (NA KARTĘ) . Mniej roboty bo tylko wysyłamy wniosek i nie musimy generować żadnego pliku i wysyłać go mailem. Ponoć też jest mniej problemów z samym certyfikatem po wgraniu go na kartę. Także drukuję wniosek, wysyłam go i czekam na maila z linkiem do certyfikatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki o to dylemat :  jeżeli okaże się, że karta nie będzie obsługiwała długości klucza 2048 bitów ( no bo taką trza mieć ), czy ten nowy certyfikat będzie można wgrać na nią ? Kolego @pirat jak wgrasz to daj znać ( czy działa ).;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jak dostanę i wgram to się pochwalę.

26 minut temu, leski66 napisał:

jeżeli okaże się, że karta nie będzie obsługiwała długości klucza 2048 bitów

A powiedz dlaczego miałaby nie obsługiwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @leski66, mam kartę Certum (ma 5 lat), działała z cep 1, zadziałała z cep 2 (jak wszedł), i działała jako 1024 bity, w lipcu został certyfikat odnowiony i podczas instalacji nowego mam 2048 bity. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też działał Cepik1 i Cepik2 działa nadal. Będę się martwił jak przyjdzie certyfikat i coś pójdzie nie tak.

cepik1024.jpg

cepik2024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, cezary napisał:

mam kartę Certum

Potwierdzam, że Certum nie obsługuje klucza 2048 bitowego. Wymieniliśmy na UniZeto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pirat napisał:

A powiedz dlaczego miałaby nie obsługiwać?

O budowie kart nie " mam bladego " pojęcia, ale znam przypadki wymiany takich kart, bo nie obsługiwały długości klucza, idzie o te pierwsze karty co do CEP 1  dostawaliśmy z MC i ja taką kartę Encard mam ( jeszcze ). Podobno jak się generuje klucz i można wybrać - ( jest aktywne ) długość klucza RSA 2048 to będzie działać, ale jak rozwiniesz i jest długość 1024, 1536 to nie zadziała - tak tylko słyszałem;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.