Skocz do zawartości

CERTYFIKAT SSL 2.0


max72

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, nesiasps napisał:

Czyli czekać do ostatniego dnia działania

Można czekać, ale lepszym wyjściem jest posiadanie karty dodatkowej z pewnym przesunięciem dat ważności ( mam 6-m-cy różnicy), kończy się jedna wkładam drugą i działam, a do nieważnej występuję o certyfikat i tak to się kręci bezstresowo. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie TAK :-)
Kwota na poziomie 100 zł dooooobrze wydatkowana ...

A karty się "psują" Panowie, co tydzień mamy takie zgłoszenia ze stacji.
I czasami jest płacz i zgrzytanie zębów - bo skp potrafi stanąć na kilkanaście/lub więcej dni, do czasu załatwienia nowego SSL'a ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie negocjuje to z "płatnikiem" :) a tak jeszcze zapytam - czy ten sam certyfikat można wgrać na dwie karty lub po raz drugi w razie uszkodzenia karty ?  czy ten zestaw czy inny jest polecany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepszy z możliwych wyborów - jest stabilny w sensie instalacji serowników, działania itp. W teorii możesz kupić samą kartę - pod warunkiem, że kartę podstawową masz tej samej firmy.
Odpowiedź na poprzednie pytania brzmi NIE - nie można wgrać ponownie lub na inna kartę.

Ps. Coraz częściej "klękają" ostatnio karty do CEP-a 1.0, można mówić o czarnej serii. Przypadek? Zmęczenie materiału? Piszę ku przestrodze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc zakupiłem tzn. płatnik zakupił ale mam problem - wgrałem ten certyfikat na kartę pokazała się data od dzisiaj na dwa lata - wszystko ładnie szło ale w szczegółach certyfikatu w proCertum cardManager takie info jak na foto, czy to znaczy że coś poszło nie tak bo oczywiście brak połączenia, czy to zacznie działać jak z certmgr.msc  usunę ten obecny (ważny jeszcze 30 dni) ?

 

 

22.jpg

33.jpg

Natomiast w adresie hello.skp.cepik strona powitalna wyświetla się prawidłowo

 Jednak na stronie hello.skp.cepik - nie wyświetla sie "Nazwa użytkownika zgodna z polem identyfikacyjnym zapisanym w certyfikacie" to jednak raczej nie tak być powinno.

Edytowane przez nesiasps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie wygląda na to, że wgrany certyfikat na karcie ma błąd. Może wynikający z tego, że trzeba uaktualnić "rodzica" certyfikat "Operatorzy" a może inny. W sprawie obsługi błędu, należy kontaktować się z serwisem COI zgodnie z informacjami, jakie przyszły z CEPiKu (mail o dostępności pobrania certyfikatu). Stary certyfikat lepiej nie usuwać do czasu wyjaśnienia sprawy z tym nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany - po stronie CEPiKu było OK, problem stanowiła konfiguracja CEPiK Upleadera  - po pierwsze - była starsza wersja i trzeba było zaktualizować, po drugie - w ustawieniach połączeń/ustawienia zaawansowane, trzeba było wyczyścić pola etykiety certyfikatu oraz ID klucza a pozostawić tylko jedno wpisane pole (w zależności czy dla  Certum, Encard itp. - wskazać trzeba właściwy plik.DLL). Działają obie karty - pomógł zdalnie informatyk z programu Patronat. Może komuś się przyda:))

certum 2.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie padła dziś stara karta encarda;(( czy  certyfikat z uszkodzonej karty można odzyskać czy to już wniosek o nowy pozostaje?? Dobrze, że za radą Kolegów, płatnik nabył nowy zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie, jest i działa - dobre rady w cenie:)), a gdyby w trakcie się karta uszkodziła to tylko nowy wniosek i nowy certyfikat czy są możliwości wgrania tego certyfikatu aktualnego przez operatorów CEPiK?

I jeszcze jedno pytanie  - jeśli mam dwa stanowiska i nagle pada jedna karta z SSL - czy tą drugą kartę sprawną może używać dwóch diagnostów - przekładając na czas komunikacji kartę do swojego czytnika? To pytanie teoretyczne - ale może się tak zdarzyć - czy jest to akceptowalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

pytanko. Dostałem maila zwrotnego z cepiku drugą część kodu aktywacyjnego. Chodzi o certyfikat ssl na kartę. Wyskoczył mi komunikat o wprowadzenie kodu jednorazowego (w nagłówku komunikatu enigma). Co mam wpisać??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zleć to Helpowi - zainstalują online - tylko umieść w folderze 1 i drugą część kodu - przy okazji podepną ten nowy do systemu 

Też sam próbowałem do połowy dałem radę a potem lipa

Usługa jest bezpłatna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z helpu bedzie trwalo 5 minut bo robią to cały czas a twój informatyk raczej będzie się uczył, jak widzialem swojego w akcji to 40 minutach zadzwoniłem i w 10 minut zrobili mima mojego 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważniejsze jest iż do razu przetestują czy wszystko OK - u mnie "stary" szmącił - kilka kliknięć i po ptakach

I jeszcze jedno - czasami trzeba wskazać nowy w programie SKP 

Do tego się nie mieszają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy onegdaj taką sytuację, że coś poszło nie tak po stronie CEP i certyfikat został "stracony". Trzeba było unieważnić certyfikat, złożyć wniosek o nowy itp. Klient "wniebowzięty" .


Być może od tego czasu CEP/MC poprawili procedury - ale od tego też czasu my jako serwis, znając się de facto na rzeczy, NIE ROBIMY nic przy pozyskiwaniu certyfikatów dla SKP.
Instalacja w naszym sofcie/w Windzie - tak, jak najbardziej, ale nie pobieranie z linków.
 

Zalecam ostrożność, tak czy inaczej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak " stoi " na stronie Cepik :

Cytat

Powinieneś wystąpić do Ministerstwa Cyfryzacji o odnowienie posiadanego certyfikatu nie później niż na 1 miesiąc przed datą utraty ważności certyfikatu, ale nie wcześniej niż 2 miesiące przed tą datą.

http://www.cepik.gov.pl/aktualnosci/zawartosc/-/asset_publisher/a1LDCMS0sfru/content/certyfikaty-najwazniejsze-informacje

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Trochę sezon ogórkowy to taka ciekawostka, 29-06-2020 wysłałem wniosek o odnowienie certyfikatu dodatkowego, który kończy żywot 24-07-2020, do dziś cisza więc od rana dzwonię, jak to mówił w jednym skeczu, szczęścia nie miałem i dodzwonić się nie udało,  napisałem maila i... 8/ reakcja natychmiastowa, Pani z MC oddzwoniła, poinformowała, że wniosek jest, a nawet, że jest poprawnie wypełniony i nadaje bieg sprawie, od dzisiaj 8/:faint:, za jakieś 2 tyg. powinien być drugi człon kodu, na pytanie że to już po uśmierceniu się obecnego....., nic nie poradzę mamy tyle pracy, że ho ho. Dobrze, że mam drugi ważny jeszcze kilka m-cy, ale na niego wyślę wniosek 60 dni przed upływem ważności. 

P.S. To tak informacyjnie dla tych co nie mają dwóch certyfikatów. :wink:

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Taką samą sytuację miałem tylko z VPN-em. Po trzech tygodniach cisza. Więc wysłałem e-maila i w ten sam dzień telefon i zaraz wniosek został rozpatrzony pozytywnie i teraz czekam na certyfikat. Również pani tłumaczyła się że mają tyle pracy że głowa mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.