Skocz do zawartości

CERTYFIKAT SSL 2.0


max72

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wysłałem wniosek o SSL 6 lipca, a 23-go dostałem drugą część kodu. Dzień wcześniej napisałem maila z pytaniem, na jakim etapie jest wniosek i w ten sam dzień przyszła odpowiedź, że został zweryfikowany i puszczony do realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej e-maile mają jakąś cudowną moc sprawczą i przyspieszają rozpatrywanie wniosków. W sumie to dobrze, bo jak się ktoś dopomina o swój wniosek to znaczy, że czas wygaśnięcia certyfikaty tuż, tuż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielg539 napisał:

Najwyraźniej e-maile mają jakąś cudowną moc sprawczą i przyspieszają rozpatrywanie wniosków.

E, nie. Dzień to za mało do wykonania certyfikatu. Mój był w trakcie jak pisałem maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
12 minut temu, ARTUR2214 napisał:

(...) jaki adres wyslaleś ponaglenie?

Podejrzewam, że jak zaczniesz mail-a od ( patrz wyżej ) to nici z załatwienia sprawy. :silent:

Tu adres Email : cc.cepik@mc.gov.pl

tel. na infolinię  22-245-59-06 - ten zawsze mi się sprawdzał.

:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dnia 3 sierpnia 2020 r. wszelkie sprawy związane z wydawaniem certyfikatów należy wysyłać na poniższy adres:

Centralny Ośrodek Informatyki

ul. Gdańska 47/49

90-729 Łódź

Zmieniły się również dane kontaktowe w sprawach dotyczących certyfikatów.

Aktualnie należy się kontaktować w następujący sposób:

e-mail: cc.coi@coi.gov.pl , tel. (42) 253 54 72

http://www.cepik.gov.pl/aktualnosci/zawartosc/-/asset_publisher/a1LDCMS0sfru/content/zmiana-danych-adresowych-i-kontaktowych-w-zakresie-certyfikatow

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że dziś wypełniałem i wysyłałem wnioski recertyfikacyjne VPN i SSL pojawiła się nieścisłość odnośnie adresu do wysyłki, tzn. w instrukcji ( tej z pierwszym członem kodu)  jest, żeby do W-Wy na Królewską, natomiast strona cepIk żeby do Łodzi, zapytałem u źródła i otrzymałem odpowiedź na mejla, adres taki jak podał @Iamthelaw :

Centralny Ośrodek Informatyki

ul. Gdańska 47/49

90-729 Łódź

i koniecznie z dopiskiemWNIOSEK SSL do CEPiK 2.0 lub WNIOSEK do VPN do CEPiK 2.0

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wystepując o certyfikat SSL dla nowej karty wybieramy "w pliku", czy "na katę"?? Trochę się zakęciłem, bo w przypadku recertyfikacji używanej karty, wybierałem "w pliku" i trzeba było wygenerować to zgłoszenie z karty. Teraz mają nową kartę, jak należy zrobić? Z nowej karty również możemy wygenerować ten plik, czy nalezy wypełnić wniosek "na kartę"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 26.10.2020 o 08:09, aboz napisał:

We wszystkich przypadkach "na kartę". Bez względu czy to jest recertyfikacja czy wniosek o nowy certyfikat.

aboz, jesteś w 100 procentach pewien, że tak się robi? Ja jestem właśnie w trakcie odnawiania pierwszy raz SSL, bazowałem z wiedzy na forum i widziałem, że duża częśc wybrała ,,w pliku'', przy tym generując zgłoszenie z ENCARDa, w sumie to sam już prawie skończyłem przygotowywać wniosek w ten sam sposób. Mógłbyś coś więcej powiedzieć na ten temat?

Już wszystko wiem, zadzwoniłem na infolinie i przepraszam za zamieszanie, potwierdzam w każdym przypadku wysyłamy ,,na kartę'', jest szybciej i prościej. Pozdrawiam!

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ja wysłałem wniosek na kartę 18.01.2021 list polecony dotarł do nich 21.01.2021 a 29.01.2021 otrzymałem e-maila z linkiem do pobrania certyfikatu. Dzisiaj go pobierałem i instalowałem na karcie. Musiałem robić to przez Internet Explorera bo inne przeglądarki nie obsługują już Javy. Certyfikat zainstalowany ale nie mogę sprawdzić czy działa bo coś w CEPiKu nie teges. Cały czas wyskakuje że CEPiK nie dostępny i teraz nie wiem czy to CEPiK czy mój nowy Certyfikat szwankuje. Muszę czekać do poniedziałku może coś zrobią. Ale rano robiłem dwa badania i na starym certyfikacie poszły do CEPiKu bo mam zieloną kropę przy badaniach. Masakra.

O już działa, Wystarczyło uruchomić ponownie komputer. Panowie od Certyfikatów ostatnio działają eXpresowo. Jak chcą to potrafią w tydzień wygenerować certyfikacik SSL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych wniosków - z trzech wystartował jeden - w pozostałych  błędy - a i w tym co wystartował literówka - Help trzy dni walczył i dopiero ten 3 zadziałał - dla tego lepiej nie czekać na ostatnią chwilę bo może być lipa

Kody pozajączkowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Ja czekam od 9 grudnia i też nic. Przyszło tylko powiadomienie mailowo że zarejestrowano nowe zgłoszenie w sprawie wydania certyfikatu SSL. Na stronie gdzie można sprawdzić status wniosku do czasu otrzymania certyfikatu za każdym razem wyświetlało mi się, że jeszcze nie rozpatrzony i żeby sprawdzić ponownie jutro. Dopiero jak otrzymałem mailowo 2 część kodu do generowania certyfikatu wtedy na tej stronie pojawiało się że rozpatrzony. Pośrednich statusów nigdy tam nie widziałem

Edytowane przez Geofizyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

W połowie czerwca kończy mi się certyfikat SSL. Posiadam kartę Certum. Rozumiem, że wystarczy, że wypełnię tylko wniosek o odnowienie certyfikatu na kartę na stronie cepiku i wyślę? Czy jakiś wygenerowany plik muszę wysyłać?

Robię to po raz pierwszy więc lekki stresik jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, thefilinek napisał:

Czy jakiś wygenerowany plik muszę wysyłać?

Jak zaznaczysz we wniosku na kartę to żadnego pliku nie trza wysyłać. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy podstawa wnioskowania pozostaje bez zmian, tj. Wpis wnioskodawcy do rejestru przedsiębiorców prowadzących SKP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, laptop napisał:

Czy podstawa wnioskowania pozostaje bez zmian

N-I-E !.

Teraz trza :

We wniosku o certyfikat SSL lub VPN jako podstawę prawną należy wpisać: art. 80 ba ust. 1 pkt 6  – Prawo o ruchu drogowym. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze gdzieś coś mi świtało... We wniosku o VPN-a pisałem jak podałeś wyżej, a do SSLa nie byłem pewien, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.