Skocz do zawartości

CERTYFIKAT SSL 2.0


max72

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jak pisałem wniosek wysłany 04.01.2018 , certyfikat otrzymany 16.02.2018 i wgrany tego samego dnia, poprawna łączność z CEPIK 01.03.2018. Na razie hula poprawnie. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może o Nobla dla Nich zawnioskować ?

 

[ Dodano: 02-03-2018, 11:46 ]

Tylko nie wiem jeszcze;

w dziedzinie tworzenia bubli, czy ich naprawiania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Prawda jest taka, że diabeł tkwi w szczegółach. Im właśnie w tej materii nie wyszło. Bywa.

"Kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem" ...

 

Więc - dajmy sobie spokój takiej formie dyskusji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I w dalszym ciągu wydają certyfikaty z błędem i dobrze o tym wiedzą. Dzwoniłem do help desku z prośbą o wgranie SSL-a na kartę to powiedzieli na infolinii że i tak będzie błąd 403 i trzeba będzie wysłać zgłoszenie to wtedy poprawią. Jak zapytałem dlaczego wysyłają z błędem to dostałem odpowiedź że tak ma być. Normalnie ręce opadają. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Cześć. Mam problem z połączeniem do CEPIK po wgraniu nowego certyfikatu na kartę. Hello CEPIK (https://hello.skp.cepik/) działa z poziomu przeglądarki. Certyfikat wgrany na kartę i zarejestrowany w systemie, a StacjaSQL nie może się połączyć z CEPIK. W teście PING mam:

=========================================
TEST DOSTĘPNOŚCI SERWERA (https://skp.api.cepik/cepik/ping): OK
BŁĄD (ŚRODOWISKO CEPIK NIE JEST DOSTĘPNE):
Dokument XML musi mieć element najwyższego poziomu.

Line: 0

=========================================
TEST DOSTĘPNOŚCI SERWERA (https://skp.api.cepik/cepik/ping/aaa): OK
BŁĄD (ŚRODOWISKO CEPIK NIE JEST DOSTĘPNE):
Dokument XML musi mieć element najwyższego poziomu.

Line: 0

=========================================

 

Macie pomysł co może być nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

właśnie przed kilkunastoma minutami informatyk wygenerował mi dodatkowy  certyfikat (o który wystąpiłem 15-06-2018), postępował zgodnie z instrukcją z maila zwrotnego, trwało to wszystko może 5 min, zadziałało od strzału, klucz z automatu jest 2048, karta Certum.:viva:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o to - Zgłoszenie certyfikacyjne ma nieprawidłową długość klucza 1024. Do systemu CEPiK 2.0 klucz powinien posiadać długość 2048 bitów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę. Ja posługuję się cały czas kartą z kluczem długości 1024. Parę dni temu wygenerowałem nowe zgłoszenie certyfikacyjne i wysłałem mailem. Wygenerowało się zgłoszenie do klucza 1024, będzie "kiszka"?

W razie "W" mam zapasową kartę z drugim certyfikatem i będę miał czas ze starą powalczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wrc69 napisał:

Ja posługuję się cały czas kartą z kluczem długości 1024.

moja stara karta ważna jeszcze 43 dni też hula jako 1024, jak pisałem wcześniej, wczoraj informatyk generował nowy certyfikat do dodatkowej i nie było żadnej komendy co do  wyboru długości klucza, operacja wyglądała tak, połączenie z adresem podanym w mailu, wpisanie dwóch członów kodu weryfikującego, następnie komenda 'generuj certyfikat" oczywiście karta (nowa) włożona do czytnika i po sprawie, mam teraz dwie karty, nowa z kluczem 2048 ważna do 24-07-2020, sprawdzone, działa wszystko. Karty Certum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem nowy certyfikat jak napisałem wyżej, a wpisywałem tak:

"Rozporządzenie Ministra SWiA w sprawie centralnej ewidencji pojazdów.Wpis wnioskodawcy do rejestru przedsiębiorców prowadzących Stacje Kontroli Pojazdów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, max72 napisał:

art. 80 ba ust.1 pkt 6) ustawy Prawo o ruchu drogowym

a to jest też podstawa do certyfikatu na kartę bo do VPN to jak najbardziej

 

40 minut temu, cezary napisał:

dostałem nowy certyfikat jak napisałem wyżej, a wpisywałem tak:

"Rozporządzenie Ministra SWiA w sprawie centralnej ewidencji pojazdów.Wpis wnioskodawcy do rejestru przedsiębiorców prowadzących Stacje Kontroli Pojazdów"

czyli podstawa taka jaka była przy składaniu poprzednich wniosków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.