Skocz do zawartości

CERTYFIKAT SSL 2.0


max72

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, danielg539 napisał:

Potwierdzam, że Certum nie obsługuje klucza 2048 bitowego. Wymieniliśmy na UniZeto.

coś kolego nie kumam powyższego, mam kartę Certum zakupioną w firmie UNIZETO i działa jako 2048 bitów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, danielg539 napisał:

Potwierdzam, że Certum nie obsługuje klucza 2048 bitowego.

Mam Certum z zeszłego roku i obsługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2019 o 10:35, leski66 napisał:

Wchodzisz na Encard zarządca kart i wybierasz : generuj nowe klucze RSA i z boku masz długość klucza rozwijasz i zmieniasz 2048 i generujesz.:wink:

sll.JPG

Dostałam wiadomość, że do systemu CEPiK 2.0 klucz powinien posiadać długość klucza RSA 2048 bitów, bez szyfrowania danych. 

Moje zgłoszenie jest błędne, bo ma zaznaczone szyfrowanie danych. Czy za tę kwestię jest odpowiedzialna opcja zastosowanie klucza? Miałam wybrane: klucz do podpisów i szyfrowania, ale można też wybrać - klucz do podpisów. To będzie to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Iamthelaw napisał:

Trzeba "odptaszkować" to pole

Ale ten " ptaszek " to czasem z automatu nie jest zaznaczony ? Nigdy tam nic nie wybierałem/przełączałem, tylko w pozycji długość klucza " grzebałem " wybierając 2048 bitów. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeżeli składa się wniosek /dla opeartora(w pliku)/ to trzeba wygenerować ten pliczek i wysłać pocztą elektroniczną, a operator na kartę tylko wniosek- nie musi generować żadnego pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, Iamthelaw, rzeczywiście należało pozbyć się "ptaszka" przy "zastosowaniu klucza". Wniosek wysłany 11.02., a już dziś dostałam wiadomość zwrotną z certyfikatem. Ekspresowo :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam już wgrany certyfikat na kartę ale program nadal korzysta ze starego. 

Ten stary jak straci ważność to trzeba ręcznie usunąć czy program sam zacznie korzystać z nowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć. 14-02-2019 wysłałem wniosek. 28-02-2019 otrzymałem link do certyfikatu. Dzisiaj wgrywałem na kartę sam i prawie się udało. Po grzebaniu tu i tam działa. Sprawa prostsza niż kiedyś. Klucz długości 2048 a kiedyś był 1024. Strach ma wielkie oczy. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Aha robiłem przez starą wersję IE i nową wersję Java.

EncardCert.jpg

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek na kartę potwierdzeniu odbioru 26.02 odpowiedź na mail 01.03. . telefon do coid, wgrali bez marudzenia w 5 minut i działa bez problemu 

Edytowane przez smaug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Ale po co? O ile dobrze pamiętam to wypełniasz wniosek o certyfikat dla operatora na kartę. Szybciej dostajesz nowy certyfikat sam się wgrywa na kartę i nic nie generujesz.

Edytowane przez Andrzej65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 25.07.2019 o 14:53, Andrzej65 napisał:

Ale po co? O ile dobrze pamiętam to wypełniasz wniosek o certyfikat dla operatora na kartę. Szybciej dostajesz nowy certyfikat sam się wgrywa na kartę i nic nie generujesz.

Zbliżają się 2 latka i jak zwykle prawie wszystko się zapomniało. Z postów wynika, że lepiej zamawiać nowy certyfikat na kartę i moje pytanie czy karta musi być nowa , czy też ta sama. Logicznie powinna być nowa ale może się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, waldorff napisał:

Logicznie powinna być nowa ale może się mylę ?

Z logiką to raczej........ Jeżeli obsługiwać będzie 2048 bitów, to ta " stara " karta jest w sam raz. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leski66 napisał:

Z logiką to raczej........ Jeżeli obsługiwać będzie 2048 bitów, to ta " stara " karta jest w sam raz. :wink:

Nie wgłębiałem się w temat ale w takim razie po co ta zabawa z generowaniem pliku ? Zresztą po co mi to wiedzieć, są mądrzejsi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, waldorff napisał:

w takim razie po co ta zabawa z generowaniem pliku ?

Nie musisz już generować pliku certyfikacyjnego. Wystarczy wniosek o certyfikat dla operatora na kartę. Po jego otrzymaniu, wgrywasz ze strony automatycznie i stary zostaje usunięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

A na kartę Certum jak wgram certyfikat dla operatora na kartę miesiąc przed czasem, to czy nie zniknie ten aktualny ? Lepiej raz zapytać niż miesiąc żałować:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie ma znaczenia jaki producent karty, gdy wgrasz nowy certyfikat jednocześnie stary dezaktywujesz i musisz go usunąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.