Skocz do zawartości

adnotacja hak w dr a pojeździe brak haka, co dalej.


cezary

Rekomendowane odpowiedzi

użyłem opcji "szukaj" ale milion postów do frazy "hak" i tak zagmatwane w innych tematach, że jest to niemożliwe do ogarnięcia,jeżeli ktoś pamięta i może wskazać gdzie jest ewentualne wyjaśnienie tego co w temacie to poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.2.i?

Tak, jest to 0.2.i , ponieważ w warunkach technicznych stoi "...Pojazd przystosowany do ciągnięcia przyczepy oraz przyczepa powinny być wyposażone w odpowiednie urządzenia sprzęgające, o których mowa w Regulaminie nr 55 EKG ONZ. Połączenia elektryczne urządzeń sprzęgających powinny być wykonane w sposób zgodny z aktualnym poziomem wiedzy inżynierskiej zapewniający bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Poziom wiedzy jest opisany w normach: PN-ISO 1724, PN-ISO 3731, PN-ISO 3732, PN-ISO 1185..." (§ 7 ust. 8 ). Skoro mamy informację o przystosowaniu pojazdu do ciągnięcia przyczepy (adnotacja w DR), a pojazd nie posiada sprzęgu, to pojazd nie spełnia wymagań odnośnie warunków technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.2.e raczej nie, ponieważ adnotacja "HAK" to informacja czyli parametr, natomiast dane techniczne, to wszelkiego rodzaju zapisy o masach, naciskach, pojemnościach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast dane techniczne

to także parametry...

Nawet samo ministerstwo tak uważa :)

Cytat

"Przepisy w zakresie warunków technicznych pojazdów i zakresu ich niezbędnego wyposażenia to normy określające parametry administracyjne pojazdu i zakres jego wyposażenia, których spełnienie jest niezbędne aby pojazd został dopuszczony do ruchu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat o haku jest, to tu taka ciekawostka, przynajmniej dla mnie : robię dziś obt, klient ma nie wpisany hak do dr, dostaje N, jedzie do wk po wpis, wraca ale już z pc i nr rejestracyjnymi próbnymi :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat o haku jest, to tu taka ciekawostka, przynajmniej dla mnie : robię dziś obt, klient ma nie wpisany hak do dr, dostaje N, jedzie do wk po wpis, wraca ale już z pc i nr rejestracyjnymi próbnymi :?:

 

I jeśli będzie to robione razem z OBT to będzie PC.

Wyjście z tego, najpierw osobno HAK, a potem OBT z N za brak adnotacji. Wtedy obędzie się bez PC. Tak przynajmniej jest u nas. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście z tego, najpierw osobno HAK, a potem OBT z N za brak adnotacji. Wtedy obędzie się bez PC. Tak przynajmniej jest u nas.

kolego czytaj uważnie, napisałem

klient ma nie wpisany hak do dr, dostaje N, jedzie do wk po wpis

czas dokonany, już po obt i wrócił pojazdem w stanie takim jak opisałem wyżej, N dostał pojazd o nr rej xxx

a wrócił na poprawkę pojazd o nr rej. yyy, no i?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam temat jest ciekawy. Bo tyle ile stacji to tyle interpretacji.

U nas robimy tak: brak adnotacji hak w DR , BT z wynikiem negatywnym ze względu na brak adnotacji Hak, po tym badanie dodatkowe na hak za 36 zł. Klient jedzie do WK , wraca z wpisem Hak i wtedy badanie poprawkowe za 20 zł.

Było już kilka takich przypadków od 13 listopada 2017 i ani razu żaden nie wrócił z PC.

Jeżeli klient ma jeszcze ważne OBT do najpierw badanie dodatkowe na hak za 36zł , klient jedzie do WK po wpis. Wraca z wpisem i wtedy OBT z wynikiem pozytywnym.

Nie wiem, czy można tak zrobić jak już OBT jest nie ważne bo słyszałem kiedyś z WK, że niby badań dodatkowych nie można robić jak nie ma ważnego OBT .

 

Są stacje w okolicy, gdzie robią jeszcze inaczej. Jak jest brak adnotacji HAK w DR to mimo braku ważnego OBT robią badanie na Hak a potem OBT z wynikiem pozytywnym ( tłumacząc, że i tak badania dodtakowego na HAK nie ma w CEP) i klient jedzie ( albo nie jedzie ) do WK po wpis do DR.

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to też sie podłączę z nieważnym terminem badania i zamontowanym hakiem.

 

Zakręciłem się wczoraj choroba, a sprawa wygląda tak. W trakcie ważności badań technicznych do pewnego Merca zamontowano hak i wykonano badanie tego 'HAKA', ale normalka że się do WK nie poszło słusznej adnotacji dokonać. Wszystko to działo się przed sławną data 13 listopada ubiegłego roku, kiedy to jeszcze brak owej adnotacji był zaledwie ustereczka drobną. No!

No, a teraz jest tak, że adnotacji 'HAK' brak i ważność badań technicznych też jakoś w pażdzierniku wyszła. Zapomnijmy o tamtym badaniu 'HAKA'. Jak na dzisiaj wykonać te badania, żeby i wilk syty był i owca cała się została?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi szło o coś takiego, tylko za pioruna jasnego nie moge pogodzić sie z tym wynikiem okresowego.

Są stacje w okolicy, gdzie robią jeszcze inaczej. Jak jest brak adnotacji HAK w DR to mimo braku ważnego OBT robią badanie na Hak a potem OBT z wynikiem pozytywnym ( tłumacząc, że i tak badania dodtakowego na HAK nie ma w CEP) i klient jedzie ( albo nie jedzie ) do WK po wpis do DR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za pioruna jasnego nie moge pogodzić sie z tym wynikiem okresowego.

Bo prawomyślny jesteś mocno. Niech dalej tak robią.

Załóżmy sytuację:

1. Badanie: dodatkowe warunki tech. - HAK

2. Okresowe - wynik P, bo:

( tłumacząc, że i tak badania dodtakowego na HAK nie ma w CEP)

3. Pojazd wyjeżdża za róg stacji i zatrzymuje go patrol policji.\

Co wtedy grozi diagnostom takim po tym punkcie 3.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.