Skocz do zawartości

adnotacja hak w dr a pojeździe brak haka, co dalej.


cezary

Rekomendowane odpowiedzi

Czym to tłumaczyć, że w ciągu dwóch tygodni miałem 7 pojazdów z wpisem "HAK' a w pojazdach tych nie było śladu, że kiedykolwiek był montowany.

Pojazdy zarejestrowane w kraju w ciągu 7 do 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych skp tak kiedyś robili (ostatnio podobno zaprzestali, chyba po wprowadzeniu cepa2). Auto przed 1 rej. a Diagnosta- " Wpisać Ci haka?? jak sobie kiedyś założysz to będziesz miał z głowy":silent:

Stąd tyle kwiatków w Naszym ogrodzie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to twórczość zaprzyjażnionego z handlarzem diagnosty. Bo u mnie wszystkie jakie były bez haka a z adnotacją (oczywiście przy pierwszym właścicielu w kraju) to od handlarza.

Nie jest to ukłon w stronę mirek_handlarz  :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
5 godzin temu, mirek.g napisał:

Jak teraz wykreślić hak z DR, jakim badaniem.ps.pewnie było ale słabo u mnie z szukaniem.

Miałem taki przypadek, wynik N, w zaświadczeniu"pojazd nie odpowiada  dodatkowym....", klient pojechał do WK, wykreślili mu wpis, badanie poprawkowe i wynik P

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my robimy po staremu ,piszemy prosze wykreślić adnotacje hak na zaswiadczeniu wynik P

-bo przy N nie chca wykreślac,klint do wk, i póżniej po pieczątke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, benoo napisał:

,piszemy prosze wykreślić adnotacje hak na zaswiadczeniu wynik P

-bo przy N nie chca wykreślac,klint do wk, i póżniej po pieczątke

Czyli po " staremu " wynik P - klient zrezygnował z haka. :icon_wink: A tak ( po nowemu )  :

§ 6.

1. W przypadku gdy w pojeździe nie stwierdzono żadnych usterek lub stwierdzono usterki drobne, uprawniony diagnosta określa wynik badania technicznego pojazdu jako pozytywny i:
1) zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy zamieszcza odpowiedni wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu;

Chodzi mi , że jak dasz wynik P  " to od razu powinieneś wstawić pieczątkę " . No tak czy nie ?

U mnie WK wykreśla adnotację (  hak, gaz, taxi ) na podstawie oświadczenia wł. pojazdu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co najlepiej usterka 0.2i,wynik N,klient do wk po wykreslenie i na poprawke,

a wykreślanie na podstawie oświadczenia wł to jest coś o tym w przepisach dotyczacych wk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się , że ostatnio w zaświadczeniu wpisałem : UD 0.2.e + " klient zrezygnował z haka "  i w punkcie 2 ( zaświadczenia ) zaznaczyłem , że nie odpowiada dodatkowym warunkom....... do ciągnięcia przyczep ( oczywiście wstawiłem pieczątkę do DR )  klient udał się do WK i wykreślił takową adnotację. ( bez niespodzianek i  " afer " ).:icon_wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dobry klient, bo wiekszosc pewnie to oleje,bo ma wpis  w cepie też, to po co ganiać

 a z drugiej strony 02e to dane techniczne i czy hak jesta daną techniczna ?,czy dodatkowym wyposażeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, benoo napisał:

to dobry klient

Bo po wyniku N też by musiał ok 200 km po wpis w DR do mnie gonić. Jednak są " uczciwi "

 

6 minut temu, benoo napisał:

hak jesta daną techniczna ?,czy dodatkowym wyposażeniem

Na ( moje ) szczęście  WK nie wnikało.:icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie sprawdzasz to odpowiem ,że z jednej strony tak a z drugiej niekoniecznie - a czy w WK o tym wiedzą ? To już inna " inszość ":icon_wink: Oczywiście przytoczyłem sytuację ( moją ) ale nie mówię by tak robić/postępować. :silent:

Edytowane przez leski66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, benoo napisał:

wg. mnie dane techniczne to:

-dane zawarte w dowodzie a nie adnotacje urzędowe o dodatkowych warunkach

-a hak to urzadzenie dodatkowe

a może wystarczyło przeczytać wcześniejsze wpisy (aż tak dużo ich nie ma ) i wyciągnąć wniosek

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/12584-adnotacja-hak-w-dr-a-pojeździe-brak-haka-co-dalej/&do=findComment&comment=244307

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2018 o 19:43, Grzegorz Łódź napisał:

to także parametry...

Nawet samo ministerstwo tak uważa :)

Cytat

"Przepisy w zakresie warunków technicznych pojazdów i zakresu ich niezbędnego wyposażenia to normy określające parametry administracyjne pojazdu i zakres jego wyposażenia, których spełnienie jest niezbędne aby pojazd został dopuszczony do ruchu."

ale gdzie ten cytat ma miejsce w rozporzadzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, benoo napisał:

gdzie ten cytat ma miejsce w rozporzadzeniu

pytaj Grzegorza 

natomiast gdzie to poniższe jest w rozporządzeniu?

2 godziny temu, benoo napisał:

a my robimy po staremu ,piszemy prosze wykreślić adnotacje hak na zaswiadczeniu wynik P

bo na pewno jest to 

 

1 godzinę temu, leski66 napisał:

§ 6.

1. W przypadku gdy w pojeździe nie stwierdzono żadnych usterek lub stwierdzono usterki drobne, uprawniony diagnosta określa wynik badania technicznego pojazdu jako pozytywny i:
1) zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy zamieszcza odpowiedni wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu;

Chodzi mi , że jak dasz wynik P  " to od razu powinieneś wstawić pieczątkę " . No tak czy nie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.