Skocz do zawartości

Policja nie dogoniła koparki


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

W Wierzonce k/Poznania (gm. Swarzędz) skradziono koparkoładowarkę. Złodziej wyjechał nią wyłamując, ogrodzenie posesji, po czym z maksymalną prędkością... 30 km na godzinę odjechał.

 

Policjanci nie zdołali jednak go zatrzymać.

 

"Gdybym nie zaufał wtedy policji i wcześniej wysłał swoich pracowników w pościg i na blokady, to może bym odzyskał swój sprzęt" - mówi "Gazecie Poznańskiej" Jerzy Cegłowski, poszkodowany przedsiębiorca. "Deptaliśmy złodziejowi po piętach, rozmawialiśmy z ludźmi, którzy potwierdzali - o, jechała taka kwadrans temu. Prosiłem policję o pomoc, bo pościg na pewno spowodowałyby złapanie go".

 

Jerzy Cegłowski zgłosił oficerowi dyżurnemu pod numerem 997 kradzież koparkoładowarki Catepillar 428C około godz. 8., jak tylko zauważył jej brak. Usłyszał, że policja zablokuje drogi. Tymczasem ustalił sam, że około godz. 10. skradziony sprzęt przejeżdżał przez Kiszkowo, jadąc w kierunku trasy Wągrowiec- Gniezno. Dowiedział się też, że między godz. 11. a 13. koparkę kontrolowali policjanci, ale... puścili ją wolno, bo nie figurowała w rejestrze pojazdów skradzionych!

 

Okazało się, że dyżurny powiadomił okoliczne komisariaty i komendę powiatową w Gnieźnie. Zrobiono blokady, ale... nie wszędzie. Jeden z komisariatów nie miał - jak wyjaśnia Komenda Wojewódzka - sił i środków. Dane koparki natomiast wprowadzono do systemu dopiero o godz. 21.35, bo pełniący służbę policjant nie miał do tego uprawnień...

 

"Przeproszono mnie za brak profesjonalizmu policji, funkcjonariusze zostali ukarani, jednak sprzętu, wartego ponad 250 tys. złotych, to mi nie zwróci" - ubolewa J. Cegłowski. "Poprosiłem o pomoc detektywa, zajmującego się szukaniem skradzionego sprzętu budowlanego". Koparkoładowarki na złodziejskim rynku kosztują zaledwie 50 tys. złotych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.