Skocz do zawartości

Ponowna pierwsza rejestracja pojazdu PL -> D -> PL


aboz

Rekomendowane odpowiedzi

Na OBT przed pierwszą rejestracją pojawia się samochód osobowy marki powiedzmy opel, model powiedzmy Astra, z datą pierwszej rejestracji gdzieś powiedzmy w 2003 roku. Rozpoczynam BT, wysyłam zapytanie do CEP i tu zonk - pojazd jest nadal w ewidencji jako zarejestrowany w kraju pod poprzednim numerem rej. Okazuje się bowiem, że właściciel wyjeżdżając z kraju na trzy lata, zarejestrował pojazd za granicą. I tu kolejny zonk, bo ma decyzję o wyrejestrowaniu celem wywozu za granicę. Oczywiście w tym momencie zakończyłem temat, bo ani prerejestracji, ani tym bardziej OBT zrobić nie sposób, bo CEPiK woła, że złe dane. Ktoś miał podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie by się i dało, ale pojazd ze SP, a tam lubią się znęcać nad diagnostami. Bo pewnie sami też będą mieli problemy z zarejestrowaniem tego pojazdu, skoro po dziś dzień wisi w CEP. Powiedziałem klientowi, żeby może spróbował wyjaśnić coś w WK, bo i pojazd nadal zarejestrowany w RP i BT niemieckie ważne (nie został tam wyrejestrowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop, wiesz, że niektóre WK nie uznają zagranicznego OBT z marszu, czy pojazd wyrejestrowany czy nie. O pojazdach w okresie trzyletnim nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie piszę o tym co stoi po prawie. Mam raczej na myśli sytuacje, gdzie WK stwierdza nieważność zagranicznego OBT, z powodu dłuższego terminu niż wynika z PORD. Wiem, że takie działanie jest niezgodne z prawem, ale jest nagminne w tych WK, które są przekonane o swojej wyższości nad petentem, diagnostą, producentem pojazdu i Bóg wie kim jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nikt im się nie postawił to zapewne tak będzie nadal.

I to chyba nie jest kwestia poczucia wyższości, tylko zwykła głupota wynikająca z nieznajomości przepisów :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to chyba nie jest kwestia poczucia wyższości, tylko zwykła głupota wynikająca z nieznajomości przepisów :-D
Już kilkukrotnie słyszałem, że mam tak zrobić jak mi pan/pani urzędnik każe i nie dyskutować. Problem polega na tym, że ja lubię rozmawiać z ludźmi :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem klientowi, żeby może spróbował wyjaśnić coś w WK

 

Pewnie nic nie "wyjaśni", bo w WK CEP 2.0 działa w niektórych przypadkach tragicznie. Są sprawy "nie do ruszenia" od 2 miesięcy. DXC (firma obsługująca pomoc techniczną) tylko przyjmuje zgłoszenia błędów i nawet nie potrafi wskazać terminu ich naprawienia. Ministerstwo nie widzi problemu, a ludzie czekają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał podobny przypadek

Miałem już kilka "powrotów" i w SQL nie ma z tym problemu. Zasysasz dane z CEP łącznie z I w kraju - OBT z DIP / Bo mogły się zmienić Dane/ - sprawdzałem w Historii - są z nowymi TR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w tym momencie zakończyłem temat, bo ani prerejestracji, ani tym bardziej OBT zrobić nie sposób

 

W takiej sytuacji zrobiłbym PREREJESTRACJĘ bez sprawdzania pojazdu w CEPie, wystawił stosowne dokumenty i niech WK się buja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na OBT przed pierwszą rejestracją pojawia się samochód osobowy marki powiedzmy opel, model powiedzmy Astra, z datą pierwszej rejestracji gdzieś powiedzmy w 2003 roku. Rozpoczynam BT, wysyłam zapytanie do CEP i tu zonk - pojazd jest nadal w ewidencji jako zarejestrowany w kraju pod poprzednim numerem rej. Ktoś miał podobny przypadek?

 

Tak miałem taki sam przypadek, wykonywałem okresowe przed pier.rejestracją w kraju , gdy pobrałem dane z Cepiku okazało się jak w Twoim opisywanym przypadku , że pojazd figuruje pod numerem rejestracyjnym XXX i jest zarejestrowany w Starostwie XXX.

Okazało się , że pojazd zaraz po wykonanej zabudowie na pomoc drogową został wywieziony do Niemiec i tam zarejestrowany ( okres około 3 lat w Niemczech). W systemie Cepik widniał jeszcze na PC w tym konkretnym Starostwie XXX i datą pierszej rejestracji w kraju.

Wykonałem badanie techniczne wydałem klientowi stosowne do tego zaświadczenie z DIP-em i wio , pojechał zarejestrował i problemu nie było .

Teraz w Cepik widnieje nowa data PR w kraju a po tamtej rejestracji wcześniejszej nie ma śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem badanie techniczne wydałem klientowi stosowne do tego zaświadczenie z DIP-em

Dlaczego z DIP, skoro pojazd już był zarejestrowany w PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem badanie techniczne wydałem klientowi stosowne do tego zaświadczenie z DIP-em

Dlaczego z DIP, skoro pojazd już był zarejestrowany w PL?

 

Ale rejestracja czasowa została zakończona , pojazd widniał dalej na PC z tym że data 3 lata wstecz. Zrobiłem tak jak pisałem zgodnie z art.81 ust 3 ( okresowe przed pierwszą rejestracją), w chwili obecnej po tamtej rejestracji w Cepiku nie ma śladu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem wpisałeś datę I rejestracji w kraju czy nie

Tak.Zasysa sie dane z CEP - to nie jest prerejestracja - w zależności do WK DIP lub dane na zaświadczeniu - z Anglii była KP z Niemiec brak - została w ich WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem wpisałeś datę I rejestracji w kraju czy nie?

 

W moim przypadku tak jak pisałem dwa razy wyżej potraktowałem go jako okresowe przed pierwszą rejestracją w kraju , zatem wskazałem jako date PR datę zza granicą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatem wskazałem jako date PR datę zza granicą .

Jeżeli pojazd był już w Polsce zarejestrowany a teraz jest sprowadzony z zagranicy to on już ma ustalone obie daty pierwszej rejestracji. Nie widzę tu potrzeby wydawania dip-u a tylko ustalenie danych względnie zwykłe OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.