Skocz do zawartości

Ponowna pierwsza rejestracja pojazdu PL -> D -> PL


aboz

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czy jak miał tylko PC, które nie zakończyło się stałą rejestracją, to czy uznać że był rejestrowany, czy nie.

 

Uznałem jako niezarejestrowany w kraju :)

Myślę że nie wystarczyło by wydać samo ustalenie danych , bo skoro nie był zarejestrowany na stałe a PC termin minął więc dla mnie dalej DIP był potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Zacznę od początku, w 2010 klient sprowadził z Włoch do Polski toyotę celicę rocznik 1996 i zarejestrował ją . W 2014 wyjechał do GB i tam ponownie ją zarejestrował, podczas rejestracji nakazano mu odesłać polski DR do naszego kraju, co uczynił. W tym roku wrócił do Polski i chciałby zarejestrować tutaj pojazd. Klient posiada DR brytyjski, takie blachy, polską KP, w CEPIK-u pojazd ma status zarejestrowany i przypisane polskie numery rej. Jakie badanie wykonać? Kierownik jest po lewej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, grzegorz70 napisał:

takie blachy

Brytyjskie?

Bo jeżeli ma polskie blachy i KP to co stoi na przeszkodzie zwykłe okresowe?

Zresztą WK powinno mu udzielić wyczerpującej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz ustawodawca nie przewidział powrotu rodaków do kraju swoimi pojazdami i stąd ten burdello. Ja w takim przypadku robię OBT przed rejestracją w kraju, oczywiście bez prerejestracji. Ten pojazd nie powinien być widoczny jako zarejestrowany w Polsce, ale to niekoniecznie wina urzędnika, a "doskonałości" systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem dokładnie taki sam przypadek tylko że auto było sprowadzone ze Stanów zarejestrowane w Polsce i wyjechało do Luxemburga no i wróciło do Polski .

W systemie cepik istniało jako zarejestrowany i po kontakcie z WK kazali nie robić badania bo klient musi wyrejestrowac ten samochód 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu miałem ten sam przypadek. W styczniu 2005 klient kupił nową Skodę Fabie w salonie, a w marcu wyjechał do Niemiec i tam zarejestrował pojazd. Po 15 latach wrócił nim do kraju i stawił się na badanie techniczne w celu ponownej rejestracji. W CEPiKu pojazd widnieje na polskich tymczasowych tablicach, Pozwoleniu Czasowym oraz z datą I-rejestracji 31-01-2005.

Podczas badania pojawił się mały problem, bo w niemieckim dowodzie datę pierwszej rejestracji pod literą B określono 17-03-2005.

Nie robiłem PRE-REJESTRACJI, datę I-rejestracji określiłem na 31-01-2005 i wypełniłem DIPa.

Dzisiaj sprawdzałem pojazd w CEPiKu i pojazd bez problemu został zarejestrowany ponownie przez WK. Data I-rejestracji jest poprawna, czyli styczeń 2005.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, diagnosta25 napisał:

kazali nie robić badania bo klient musi wyrejestrowac ten samochód 

 

Takie wymaganie jest bezprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani po konsultacji z innymi oraz sprawdzeniu po numerze vin w swoim systemie powiedziała przez telefon "Radzę tego nie robić dopóki klient nie wyrejestruje z poprzedniego urzędu" każdy WK rządzi się swoimi prawami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, diagnosta25 napisał:

WK rządzi się swoimi prawami 

A tyle mają szkoleń i mimo to każdy WK interpretuje prawo po swojemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Wacek napisał:

A tyle mają szkoleń i mimo to każdy WK interpretuje prawo po swojemu 

Czasem zdarza się ktoś z WK na szkoleniach dla diagnostów. Więc co najwyżej wiedzą to co ty czy ja. A też interpretujemy po swojemu lub zależnie od podmiotu szkolącego. Więc czym się w tym różnią od diagnostów czy inspektorów TDT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różnią pytasz, a no tym , że jak czytam tu na forum przeważnie pada tekst "zadzwoń do swojego WK i zapytaj jak to widzą , bo każdy wydział inaczej podchodzi do różnych zagadnień"  Interpretacja powinna być jednakowa nie uważasz ? niech szkolenia będą tylko u jednego podmiotu i jak wspomniałeś, każdy podmiot tak jak i my interpretujemy różnie.

Ile ludzi tyle opinii  

Pozdrowionka i miłego weekendu 🥃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wacek napisał:

niech szkolenia będą tylko u jednego podmiotu

 

Oczywiście wybranego po słusznej linii partii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wacek napisał:

Czym się różnią pytasz, a no tym , że jak czytam tu na forum przeważnie pada tekst "zadzwoń do swojego WK i zapytaj jak to widzą , bo każdy wydział inaczej podchodzi do różnych zagadnień" 

Czyli niczym sie nie różnią, tak samo różnie interpretują jak i diagności co sam napisałeś

 

3 godziny temu, Wacek napisał:

 każdy podmiot tak jak i my interpretujemy różnie.

Więc dalej widzisz różnicę ?   ... po za faktem, iż w WK najczęściej noszą spódnice (sukienki) a na SKP spodnie ...

 

Tak, zapomniałem ... W okienkach "facjaty" mają ładniejsze B|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mecher napisał:

w WK najczęściej noszą spódnice (sukienki) a na SKP spodnie ...

 

I bywa, że pod nią (spódnicą, sukienką) są przysłowiowe jaja, a u tych w spodniach nierzadko jaj nie ma. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cezary napisał:

(...)a u tych w spodniach nierzadko jaj nie ma.

Niby " fachowo - kulturalnie " nazywa się to :

- że ma się wiatr w spodniach. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.