Skocz do zawartości

Był sobie temat o "trampku"


adam1501

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jednak spore obiekcje, czy przyczyni się to w obiektywny sposób do poprawy sytuacji... dla potencjalnych klientów 8)

Tutaj nie chodzi o to aby "ułatwiać" potencjalnym klientom tylko o to aby wszystkie wymagania były ujednolicone na terenie kraju. Obecnie jest tak, że jak jeden diagnosta nie ma ochoty na "zmiany konstrukcyjne" to drugi chętnie się za to weźmie. Jeżeli ktoś naprawdę ma rozmach to nawet potrafi sobie otworzyć własną stację.

 

A generalnie jest też ostatni problem - komu niby przekazać te kompetencje? Nie istnieje w kraju instytucja która infrastrukturalnie by temu podołała na dzień dzisiejszy. Nawet TDT ze swoimi "stacjami wzorcowymi" ma to robić tylko na papierze, bo de facto będzie to realizował na sieci dotychczasowych, wybranych OSKP, z którymi podpisze umowę.

Przy nowelizacji przepisów dotyczącej montażu dodatkowych foteli w nadwoziu typu BB był początkowy chaos jednak obecnie dość mocno to się wyklarowało.

 

Poza tym wolność wolnością, ale nie każdemu producentowi zależy na tym aby jego produkt był wiecznie żywy pod różnymi 'wydumkami'.

Mam nieodparte wrażenie, że ten człowiek cały czas myśli, że "brygadówki" jeżdżące po naszych drogach pochodzą a fabryk we Włoszech, Niemiec itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    28

  • wrc69

    13

  • Paprock

    13

  • sad_madman

    12

Poprzez ułatwienie mam na myśli właśnie ujednolicenie procedur i ich jasność. TDT nie jest tego gwarantem co widać w ich podejściu do współ-nadzoru nad SKP który prowadzą. Zresztą skoro mieliby to robić na zwykłych SKP, to co niby się zmieni? Odbiorca kasy chyba tylko.

A przeróbki (fotele) nadal nie są jasne co widać na tym forum po pytaniach diagnostów. Po prostu ludzi się nauczyli jak pewne sprawy omijać, innych unikać i jakoś to się kręci - jak to w Polsce...

A paprokowi chodziło myślę bardziej o to, że producenci pojazdów nie są skłonni pozytywnie opiniować zmian wprowadzanych w używanych pojazdach, bo nie leży to w ich strategii marketingowej (patrz angliki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.