Skocz do zawartości

Rejestracja/odzyskanie DR


roxa

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieszcza temat tutaj...wydaje mi się adekwatny. Jesli coś źle to proszę Moda o przeniesienie.

Opis: Chcę kupić przyczepkę. Znalazłem i zonk. Oczywiście brak tzw.papierów. Brak DR,tablicy rej, tabliczki znamionowej. Jest natomiast numer wybity na dyszlu. Sprawdziłem przyczepki tego producenta i na dyszlu nigdy znaków identyfikacyjnych nie sygnował, tylko tabliczka. Wychodzi na to, że poprzedni właściciel,pewnie, wystąpił o nabicie numerów. Moze zarejestrowano to na SAM, ale wątpię.

Teraz pytanie...czy jesli ta przyczepka była już zarejestrowana w Polsce i posiadała DR, to można to odtworzyć? Czy po tych numerach dojdę do własciciela, który ją rejestrował?

Czy można takie coś ponownie zarejestrować?

 

[ Dodano: 14-01-2018, 14:56 ]

Dodam, że tą przyczepkę odkupił bez "papierów" obecny własciciel i chce ją sprzedać za psie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz brać w ciemno. Można z tego zrobić wspaniały karmnik dla ptaków - akurat sezon jest ;)

 

A tak poważnie - dla takiej przyczepki potrzebujesz:

1. Zaświadczenie z ostatniego wydziału komunikacji w którym była zarejestrowana

2. Umowę kupna sporządzoną z obecnym właścicielem

3. Wszystkie pośrednie ORYGINAŁY umów kupna tej przyczepki od właściciela wskazanego w zaświadczeniu jako tego na którego była zarejestrowana w ostatnim WK, aż do tego, który sprzedaje Tobie.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po tych numerach dojdę do własciciela, który ją rejestrował?

Numer nadawany przez WK wygląda tak ABC001180001

ABC wyróżnik powiatu - zgodnie z tablicami rej jakie wydaje (jako trzeci znak może być X )

001 numer SKP, która nabijała numer na pojeździe

18 rok wydania decyzji

0001 - numer kolejny

 

W poprzedniej wersji było AB0100001

AB01 numer SKP

00001 numer kolejny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie. Wszystko jasne. Nr, jest dziewięciocyfrowy, czyli starsza wersja.

Czy po takie zaświadczenie mogę sam wystąpić, czy musi być właściciel. Gdzieś czytałem, że tylko właściciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko był jeszcze wśród żywych i wiedział, że MIAŁ przyczepkę.

Przepraszam, taki mały OT, przepraszam, muszę... Byłem niedawno u goscia po jakieś "cuda". Starszy pan...chodzimy, szukamy na placu. Po chwili pan starszy stwierdza, cyt." ten @uj znowu mi to sprzedał" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko był jeszcze wśród żywych i wiedział, że MIAŁ przyczepkę.

 

Właściciel to nie ten na którego był wystawiony ostatni dowód rejestracyjny tylko ten kto wynika z dowodu/dowodów własności pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam się orientujesz, kupno/sprzedaż takich "cudów" stojących gdzieś przy płocie, itp.odbywa się z reguły bez żadnych"kwitów". Tak jest i nic się na to nie poradzi. I jak to zwykle bywa takowy przedmiot przechodzi przez kilka rąk, az znajdzie taki "napał" lub znający temat, który chce to kupić i powtórnie zalegalizować. Więc czesto trzeba wrócić do pierwotnego właściciela, bo obecny wzdryga się na słowo umowa.

 

[ Dodano: 16-01-2018, 11:00 ]

A żeby nie być kiedyś posądzonym o paserstwo staram się ustalić przebieg transakcji.

 

[ Dodano: 16-01-2018, 11:04 ]

Blakop, a co byś zrobił, gdy znalazłes "perełke" a gość mówi, że ci to sprzeda, ale żadnej umowy nie będzie, bo i on nie ma, a na placu stoi to ładnych kilka lat. Domyślam sie co odpiszesz. Gdzies wyczytałem na forum, ze tutaj raczej nie zdobębę wiedzy jak się wyślizgać z przepisów, wię tego tematu, ze zrozumiałych względów ciągnąc nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.