Skocz do zawartości

Zmiany konstrukcyjne z ciężarowy na pogotowie techniczne


nowicjusz55555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie samochód ciężarowy Ducato van klient chce zrobić zmiany konstrukcyjne polegające na przerobieniu pojazdu na pogotowie techniczne. Czy w tym przypadku potrzebny jest PIMOT. I drugie pytanie dotyczące tego pojazdu to klient ma wbity VAT 1 co dalej po zmianie na pogotowie techniczne. Przepraszam za może trochę śmieszne pytania ale wolę się upewnić, bo trochę miałem odpoczynku od badań i nie chce zrobić jakiegoś babola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pimot potrzebny przy dostawieniu foteli dla ciężarowego VANA i tylko VANA!

Czasami w rachubę może wchodzić przegroda/krata.

Tu, jeżeli powstanie samochód SPECJALNY, to potrzebne będzie oświadczenie przedsiębiorcy, który dokonał zmiany RODZAJU pojazdu i VAT będzie rozliczany po wytycznych dla pojazdów specjalnych.

A jak samemu na pakę pomontował stado szafek i imadeł i dalej pozostał ciężarowym, no to w sumie żadnych zmian konstrukcyjnych nie ma potrzeby robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! Wymagane koguty i zaiste pojawi się napis "POGOTOWIE TECHNICZNE", który mi tam nigdy nie przeszkadzał.

Zawsze staram się klientowi przekazać taki brudnopis, żeby już na badaniu był klar:

 

OŚWIADCZENIE

W pojeżdzie marki... numer rejestracyjny... numer VIN... o rodzaju samochód ciężarowy dokonano specjalistycznej zabudowy części towarowaj wyposażając ją w dwie szawki narzedziowe trwale przymocowane do konstrukcji nadwozia, stół ślusarski przyspawany do podłogi, agregat spawaliczy i sprężarkę oraz szlifierkę i krajzegę. Dodatkowo część warsztatową doposażono w dwa miejsca do siedzenia wraz z pasami bezpieczenstwa. Ponadto nadwozie pojazdu uzupełniono o oświetlenie wysyłające światła błyskowe barwy pomarańczowej.

Wprowadzone modyfikacje skutkowały zmiana parametrów technicznycjh pojazdu. Poniżej dane pojazdu po wprowadzonych zmianach:

rodzaj pojazdu:

podrodzaj:

przeznaczenie:

liczba miejsc do siedzenia:

masa własna pojazdu:

i tak dalej...

Miejscowość, data. Podpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w pewnej sytuacji może być to nawet pojazd uprzywilejowany np. Pogotowie Gazowe lub Pogotowie Energetyczne.
Ale te muszą mieć zezwolenie ministra, bo nie są wpisane w PORD jako uprawnione. Mam kilka takich pojazdów u siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem przypadkiem, czy zezwolenie ministra nie dotyczy wszystkich pojazdów z ustawy. U mnie karetki 'niepaństwowe' takie decyzje posiadają. Mus kiedyś dokładnie przeanalizować jej treść. A Pogotowie Energetyczne raz mi kiedyś pokazało nawet, zezwolenie właściwej władzy na poruszanie się autem po miejskim parku, o czym zielonego pojęcia nie miałem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem przypadkiem, czy zezwolenie ministra nie dotyczy wszystkich pojazdów z ustawy.
Jak coś ma przywilej z ustawy, to zezwolenia mieć nie musi. U mnie wszystkie "niebieskie" energetyki takowe posiadają, karetki nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś ma przywilej z ustawy, to zezwolenia mieć nie musi

Ale zapewne są to karetki z kolumny transportu sanitarnego lub podobnej jednostki a karetki prywatnych przewoźników, które często karetkami nie są a tylko pojazdami sanitarnymi zezwolenie powinny posiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielg539, tylko jak to sprawdzić w warunkach SKP. Taki np. Falck posiada ZRM-y, mimo, że jest prywatną firmą, więc z ustawy może mieć uprzywilejowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd funkcjonuje w ramach PRM tylko w pewnych konkretnych założeniach i okolicznościach.

Ta sama karetka w zależności od zawartych umów raz może funkcjonować w ramach PRM, a za chwilę już nie musi. Istotnie w ramach SKP sprawdzanie tego aspektu jest a'wykonalne w praktyce.

Warto zaznaczyć, że karetki typu "T" nie wchodzą w skład PRM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel - pojazd jadący z samym kierowcą nie spełnia definicji pojazdu ratownictwa medycznego więc np. karetka jadąca na przegląd literalnie nie funkcjonuje w tym momencie w ramach PRM.

Te przepisy napisano pod innym katem, a PoRD po prostu nieszczęśliwie się do tego odwołuje i wychodzi jak wychodzi.

W praktyce wiadomo, że karetki nikt nie sprawdza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karetka jadąca na przegląd literalnie nie funkcjonuje w tym momencie w ramach PRM.
U mnie wszystkie ZRM pojawiają się w komplecie (zgłaszają "wyjście" z systemu na czas BT). I ZRM wcale nie musi działać w PRM. Konstrukcja zapisu PORD wskazuje, że każdy ZRM (czyli de facto każda karetka mogąca ratować zdrowie lub życie, bo brak odwołania do przepisów o SPRM) może być pojazdem uprzywilejowanym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

W praktyce wiadomo, że karetki nikt nie sprawdza...

Był czas, że autobusów też nikt nie kontrolował i bywało, że po kilka lat kierowali autobusami ludzie bez uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystkie ZRM pojawiają się w komplecie

 

Czyli np. "S" to przyjeżdżają na SKP w trójkę z lekarzem włącznie??

 

I ZRM wcale nie musi działać w PRM.

No tak. Ale jak z drugiej strony do karetki wsiada tylko kierowca/ratownik i jedzie sam, to już nie jest ZRM :)

 

bo brak odwołania do przepisów o SPRM

Skoro twierdzisz, że brak odwołania, to jak chcesz to zdefiniować? Skoro dany akt prawny nie zawiera definicji autentycznej to należy sięgnąć do tego, który to reguluje. A jak inaczej chciałbyś zdefiniować jednostki ochrony p-poż np?

 

Prywatna karetka wcale nie musi funkcjonować w systemie PRM. Raz prywatna firma ma umowę, innym razem nie, a jeszcze innym w ogóle funkcjonuje wyłącznie dla prywatnych podmiotów i tyle. Nie jest więc pojazdem ZRM i nie obejmuje jej PoRD.

Podobnie rzecz ma się do karetek "T" niestety.

Oczywiście w praktyce jest jak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak z drugiej strony do karetki wsiada tylko kierowca/ratownik i jedzie sam, to już nie jest ZRM :)
Od jakiegoś czasu (nie pamiętam daty, ale to końcówka zeszłego albo 01.01.2018) w ZRM nie musi jeździć lekarz. Była duża zmiana w przepisach o SPRM.
A jak inaczej chciałbyś zdefiniować jednostki ochrony p-poż np?
Tutaj też jest pewna rozbieżność, bo nie wszystkie jednostki p-poż są w KSRG, a są nadal jednostkami p-poż. Przykład to OSP, które posiadają pojazdy zarejestrowane na gminy czy zakładowe JRG (mamy takich kilka w Krakowie). Wszystkie posiadają pojazdy uprzywilejowane z mocy ustawy, mimo iż nie są jednostkami systemowymi. Po którejś noweli PORD zostało to zmienione. Wcześniej PSP i OSP były wymienione wprost, ale rodziło to problemy właśnie ze względu na sposób rejestracji tych pojazdów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karetka ZRM może być "P" (dwóch ratowników), albo "S" (trzy osoby w tym lekarz). Tak zawsze było.

Natomiast w karetce "T" nie ma ZRM i nie należy ona do struktur PRM. Podobnie rzecz ma się do prywatnych ambulansów, których charakter sprowadza się właśnie do karetek typu "T". I te dwie ostatnie nie są literalnie pojazdami "zespołu ratownictwa medycznego" - a tylko takie są ustawowo uprzywilejowane. Kiedyś ten zapis mówił ogólnie o "pogotowiu ratunkowym" co można było różnie wobec braku definicji autentycznych rozszerzać.

Oczywiście praktyka jest jaka jest - trochę jak z klasyfikacją pojazdów strażackich (wszystko co czerwone z lampkami to specjalne).

 

A teraz co do straży. Ustawa PoRD posługuje się zwrotem "jednostki ochrony p-poż."

Gdzie szukać definicji tego czym one mogą być? Najlepiej w ustawie o ochronie p-poż - bo tam ten zwrot jest użyty - a nie w rozporządzeniu o KSRG. I tam jako jednostki p-poż są wymienione i jednostki państwowej i ochotniczej i każdej innej straży w tym kraju. Ale nawet jeśli chcesz się posiłkować rozporządzeniem o KSRG, to tam stoi, że podmiotami tego systemu są jednostki PSP oraz... inne wskazane w ustawie o ochronie p-poż, czyli WSZYSTKIE "strażaki". Tu akurat wszystko się pięknie domyka od strony przepisów. I dlatego nie bardzo wiem co masz na myśli, że tylko PSP jest w systemie. Nie jest tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się jakoś nie zdarzyło mieć do czynienia z jakimkolwiek pojazdem wymienionym w artykule 53 ustawy, który byłby uprzywilejowanym bez właściwej decyzji ministerialnej.

I po mojemu przepis:

''Art. 53. 1. Pojazdem uprzywilejowanym w ruchu drogowym może być pojazd samochodowy:

12) jednostki niewymienionej w pkt 1–11, jeżeli jest używany w związku z ratowaniem życia lub zdrowia ludzkiego – na podstawie zezwolenia ministra właściwego do spraw wewnętrznych'',

należy rozumieć tak, że pojazdy od punktu 1 do 11 maja taką decyzję bez żadnej łaski, a przykładowo pospolita śmieciarka należąca do Służb Oczyszczania Miasta, czyli pojazd spoza tego zbioru, musiałaby się o taka decyzję ekstra wystarać.

 

I jeszcze jedna sprawa, może te 'karetki' da radę w bardziej odpowiednie miejsce przenieść. Nie wiem... do dokumentów, do dodatkowych elementów...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie decyzja tylko ZEZWOLENIE, po drugie - samochody z pkt 1-11 są uprzywilejowane z mocy samej ustawy i nie muszą ubiegać się o żadne zezwolenia. Inne - owszem.

Przepis mówi jasno - pojazdami uprzywilejowanymi SĄ takie i takie pojazdy, a nie że minister z mocy ustawy wydaje im zezwolenia, a inni muszą o nie sami wnioskować "extra" - cokolwiek to by miało w praktyce oznaczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.