Skocz do zawartości

Sprawdzenie pojazdu bez OBT


DURP

Rekomendowane odpowiedzi

Są programy/aplikacje umożliwiające dodanie do cennika pozycji własnych. Różnie się to nazywa; usługa serwisowa, operacja pozakatalogowa, sprawdzenie, regulacja, ustawienie...

Wpisuje/dodaje się: kod usługi, opis usługi, jednostka miary, stawka brutto, VAT, stawka netto, do zapłaty i po sprawie.

Ale jak Twój szef zajął stanowisko, że nie. No to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, jest demokracja.

 

Ja mam coraz więcej wątpliwości ..........

 

[ Dodano: 18-01-2018, 08:49 ]

A jak jest u Was Panowie i Panie...?

Jest coraz większa rzesza tych co chodzą po sądach po takim sprawdzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym chodzeniem po sądach to niestety jest dużo prawdy... Jak sprawdzam coś i wystawiam f-vat to zawsze dodaje na od siebie. "Sprawdzenie pojazdu nie wyklucza stwierdzenia wszystkich wad pojazdu. Nie ponoszę odpowiedzialności za sposób użytkowania sprawdzonego pojazdu i uszkodzenia powstałe w wyniku eksploatacji"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozmawiamy o konsekwencjach niefortunnego sprawdzenia, czy bardziej chodzi o świadczenia takich usług przez stacje kontroli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wolno ci sprawdzać luzów, to tak samo nie wolno ci ustawiać zbieżności.

I na odwrót, skoro wolno ci ustawiać zbieżność, to tym bardziej wolno sprawdzić luzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozmawiamy o konsekwencjach niefortunnego sprawdzenia, czy bardziej chodzi o świadczenia takich usług przez stacje kontroli?

 

Niefortunne może być prawie każde OBT... tego chyba nie trzeba komentować... Temat dotyczy w zasadzie ,czy bez robienia zakresu OBT można sprawdzić pojazd na prośbę nabywcy/sprzedawcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozmawiamy o konsekwencjach niefortunnego sprawdzenia, czy bardziej chodzi o świadczenia takich usług przez stacje kontroli?

 

Jako rzeczoznawca przynajmniej raz na kwartał piszę opinię z cyklu "pokłócił się sprzedający z kupującym". Mam też wgląd do zeznań 9adwokat udostępnia) i sytuacja w skrócie wygląda tak:

K; Kupiłem bo ten pan diagnosta powiedział, że dobry.

S; Ja się nie znam. Samochód sprawdzał fachowiec, diagnosta.

 

Diagnosta zostaje sam i wszyscy zeznają przeciw niemu.

 

Jeśli ktoś cię takich sprawdzeń podejmuje to musi mieć świadomość konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oceniam stan poszczególnych podzespołów tylko i wyłącznie na podstawie urządzeń dostępnych na skp, daję wydruk z wynikami, nie oceniam grubości lakieru, nie oceniam czy auto było uderzone i czy ma prawidłową geometrię płyty podłogowej, powtarzam, tylko suche fakty z urządzeń, z szarpaka oczywiście nie, tu stwierdzam na podstawie wymuszenia szarpnięć czy są jakiekolwiek luzy i nigdy nie oceniam ich ile jeszcze z tym można jeździć. nigdy nie stwierdzam czy jest, czy nie ma katalizatora, dpf-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy w zasadzie ,czy bez robienia zakresu OBT można sprawdzić pojazd na prośbę nabywcy/sprzedawcy...

- ależ oczywiście, że to myśl przewodnia i ja niczego na faktury i dojazdy w prowadzonaj działalności nie rozciągnąłem.

Dokonuję oględzin na stacji, wystawiam rachunek za tę usługę też na stacji. Mało tego, pracowałem na stacji, która wykonywała wiecej usług 'zbieżności' niż badań. :x

Bywało, że i w sądzie się wylądowało. Na szczęście za świadka. Daltego też przy tych pozabadaniowych sprawach małomówny się robię i własnorecznych podpisów raczej unikam na wszelkiego rodzaju protokołach i wydrukach.

Tak jak pisałem wyżej, przed nadzorem wystrzegam się takich rzeczy i tyle. Ktoś powinien jasne zająć stanowisko, na przykładzie choćby PKS, że poza przystankami jest zakaz wsiadania/wysiadania i byłaby sprawa jasna. A tak każdy sobie rzepkę skrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.