Skocz do zawartości
IVVO

Zaświadczenie VAT a pismo MF

Rekomendowane odpowiedzi

IVVO

Pewna księgowa zadała Mi takie pytanie - dla czego na dole nie ma opisu które życzy sobie MF przy badaniu VAT - chodzi o amortyzację zakupionego pojazdu

MF.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek_handlarz

Ale z tego pisma wynika, że chodzi o "dodatkowe na VAT" - jak spełnia to jest opis w uwagach drugich, który punkt spełnia, chyba, że nie o to chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IVVO

Kiedyś Na drugiej stronie zaświadczenia były w uwagach te punkty teraz ich nie ma - przypuszczam iż o to chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek_handlarz

W Patronacie nadal można dopisać klikając odpowiedni przycisk / ja dopisuje - jest jednoznacznie w razie "W".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

A obecnie tyle VATÓW na wzorze zaświadczenia jest:

9) Niepotrzebne skreślić oraz wpisać potwierdzenie przeprowadzenia czynności innych niż badanie techniczne lub spełnienie dodatkowych warunków technicznych.

W przypadku badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 pkt 7 ustawy, należy wpisać odpowiednio:

− art. 5a pkt 19a lit. a lub lit. b ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 2032, z późn. zm.) lub

− art. 4a pkt 9a lit. a lub lit. b ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1888, z późn. zm.), lub

− art. 86a ust. 9 pkt 1 lub pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2017 r. poz. 1221).

- mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbert Jezierski

I to jest aktualny stan prawny :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IVVO

W Norcomie to się nie drukuje :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

A! Tu Cię boli IVVO-Iwanie! :evil:

No cóż. Trza jechać z ręki - nic nie poradzę. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbert Jezierski
W Norcomie to się nie drukuje :razz:

Ależ oczywiście że się drukuje, mamy to OD ZAWSZE :-)

 

Zadzwoń proszę na serwis, powołaj się na rozmowę ze mną na forum i poproś, aby ktoś zdalnie pokazał Ci w czym rzecz i jak to wywołać z programu.

 

Jeśli chcesz to sam zrobić - wybierz badanie "dodatkowe - VAT" i po zatwierdzeniu BTP wyświetl sobie podgląd (lub wydrukuj) zaświadczenie o nazwie VAT/CIT/PIT.

 

Od niepamiętnych czasów u nas jest tak, że rozdzielamy "zwykłe" zaświadczenie z BTP od zaświadczenia z VAT - po to, aby Pani w US (lub księgowa) nie musiała interpretować różnych zapisów pt. "radosna twórczość diagnosty" w Uwagach do badania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Czy przy ostatniej modyfikacji sposobu numerowania zaświadczeń ten przedrostek VAT/PIT/CIT na tymże zaświadczeniu będzie się drukował nadał jako z przepisami w zgodzie?

Tak dopytuję, żeby czasem nikt nie zarzucił, że zaświadczenia z VAT-badania są numerowane jakoś tak inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IVVO

Norbert Jezierski, A jednak się nie drukuje - wsparcie sprawdzało po i przed 13/11 - mają to jakoś rozwiązać - przed 13/11 jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Norbert Jezierski
Norbert Jezierski, A jednak się nie drukuje - wsparcie sprawdzało po i przed 13/11 - mają to jakoś rozwiązać - przed 13/11 jest OK

Piszesz o objaśnieniach, a ja o uwagach (dodatkowych), nie zrozumieliśmy się.

Objaśnienia nie są po 13/11 wymagane, zdecydowaliśmy się nie umieszczać ich na zaświadczeniu :-)

 

Tak dopytuję, żeby czasem nikt nie zarzucił, że zaświadczenia z VAT-badania są numerowane jakoś tak inaczej.

Stosujemy przedrostek VAT, sam numer jest identyczny, nie sądzę, żeby był z tym problem (co nie znaczy, że ktoś kiedyś się nie postara, aby był to dla niego problem - jak pokazuje życie) :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IVVO

Rozmawiałem znowu z p. księgową - w/g zapytania do MF punkty te powinny znajdować się w uwagach a nie w opisie - czy mieliście już takie zapytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501

Punkty mają się znaleźć w 2 pkt. zaświadczenia a nie w uwgach. Patrz objaśnienia do zaświadczenia z BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock
Rozmawiałem znowu z p. księgową

- co tej pani przeszkadza?

Zaświadczenie jest zgodne ze wzorem i po kłopocie. Jak któraś stacja chce objaśnienia drukować, to przecież żadnych zakazów nie ma. Objaśnienia objaśnieniami, uwagi uwagami, a w punkcie drugim odpowiednie zdania ma się znaleźć o tym, że pojazd odpowiada/nie odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla:...(i tu wklikuje się konkretny paragraf z VAT)...

Przecież tu nic się nie zmieniło. Jest jak było.

 

[ Dodano: 18-01-2018, 13:32 ]

Najczęsciej stosuje się zapis VAT. Gdyby jednak klient określił, że przykładowo jest PIT-owcem lub CIT-owcem, to jasna sprawa, że zamiast VAT wklepałbym PIT/CIT w zależności od potrzeb.

A tu, na podstawie tego pisma, pani księgowej o to zaiste się rozchodzi, żeby podawać do zdania w punkcie drugim i VAT i PIT i CIT.

OK. Ja jako stacja moge takie coś wystrugać, tylko co WK zrobi?

Czyżby wszystkie trzy skróty w adnotacje wpisze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IVVO
Punkty mają się znaleźć w 2 pkt.

Tak właśnie niby powinno być - czy Wasze programy to wpisuje przy VAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
danielg539

Ostatnio jak robiłem BT VAT, to dopisek się znalazł w zaświadczeniu ale i tak musiałem go zmienić, bo program generował złą podstawę prawną :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Jakie znowu punkty? Jak już, to chodzi o wskazanie z objaśnień konkretnych PITÓW CITÓW VATÓW do zdania w punkcie dwa, czyli wszystko hurtem i na raz:

 

2. Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom tecznicznym przewidzianym dla :

- pojazdu opisanego w ustawie... §... ustęp... punkt... z dnia... = [VAT-1] albo [VAT-2]

- pojazdu opisanego w ustawie... §... ustęp... punkt... z dnia... = [PIT-a] albo [PIT-b]

- pojazdu opisanego w ustawie... §... ustęp... punkt... z dnia... = [CIT-a] albo [CIT-b]

 

 

To tylko ślepy przykład, czy o to kaman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj

No ale jak chcą wszystkie trzy zapisy na raz, to trzeba zrobić trzy badania co nie? VAT, PIT i CIT, każde po 50 zeta... :evil::evil::evil::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IVVO

Dzięki już poprawiono w programie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

No, ale co poprawiono, co księgowa na to, co teraz drukujesz na VAT-zaświadczeniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.