Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
zenon 100

zapalona kontrolka silnika check

Polecane posty

zenon 100

Witam, jak w temacie pali się kontrolka na desce rozdzielczej.

Jaki kod userki podczas badania należy wybrać. Nie mogę nic dopasować.

rewers

8.2.1.2.b

darkdog

8,2,1,2,b

Andrzej65

Chwileczkę może najpierw autor napisze jaki silnik, a później możemy mówić o tej usterce.

zenon 100

silnik disla

wrc69

Przepraszam, że zostanę "adwokatem diabła".

A jeśli system OBD wykazuje kody usterek NIE związane z emisją??

EDIT:

Z przestudiowania tabeli usterek w dziale 8.2.2 ("disel" vel diesel) wynika, że mimo palącej się kontrolki, jeżeli zmierzone zadymienie jest OK, to wynik badania jest P.

adam1501
Z przestudiowania tabeli usterek w dziale 8.2.2 ("disel" vel diesel) wynika, że mimo palącej się kontrolki, jeżeli zmierzone zadymienie jest OK, to wynik badania jest P.

8.2.2.1a - daje duże możliwości i równie dobrze można za palącą się kontrolkę przyłożyć sagana lub UD. Natomiast zadymienie, to inna bajka.

wrc69

No nie wiem. Jeśli zadymienie OK, to na jakiej podstawie stwierdzisz "a) Brak fabrycznie montowanego urządzenia kontrolnego emisji spalin lub wyraźnie nieprawidłowe działanie urządzenia."

Ten punkt dotyczy chyba wyrżniętego bezczelnie katalizatora.

adam1501

Kontrolka mówi, że z kontrolą emisji jest coś nie halo. Nie dociekam co. Tylko stosuję powyższą usterkę. Reszta w rękach właściciela, który zaryzykował wpaść na skp ze świecącą się kontrolką. Zadymienie to inna kwestia i inna usterka. Analogicznie jak z OBD w benzynie. To, że emisję możemy wiążąco zweryfikować analizatorem, to nie znaczy, że nie dostanie sagana za sam układ OBD.

Psuj
Kontrolka mówi, że z kontrolą emisji jest coś nie halo.

Kontrolka mówi, że w sterowniku silnika jest zapisany błąd, niekoniecznie związany z emisja spalin... U mnie check się świecił jak miałem zwarcie na jednej świecy żarowej...

blakop

Check engine jest kontrolką ostrzegawczą, a nie alarmową i wcale nie musi oznaczać uszkodzenia...

Czy za kontrolkę ostrzegającą o niskim poziomie płynu w spryskiwaczu lub paliwa też N??

adam1501
U mnie check się świecił jak miałem zwarcie na jednej świecy żarowej...

Ten błąd jest związany z emisją spalin na zimnym silnku, dlatego pali się ta kontrolka.

Check engine jest kontrolką ostrzegawczą, a nie alarmową

Panowie nie mylcie kontroli MIL z kontrolką awarii.

Psuj
dlatego pali się ta kontrolka.

Wątpliwa teoria, ale nich ci będzie...

U teścia w renówce paliła się, bo nie miał ciśnienia w układzie klimatyzacji... znaczy nie nabita klima była...

wrc69

Miałem klienta: "Nieprawidłowa suma kontrolna". Błąd w sterowniku pojazdu powodujący zapalenie check engine.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.