Skocz do zawartości

Wynik 'N" za brak adnotacji "HAK", "GAZ&


danielg539

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, aboz napisał:

Dz. U. z 2017 poz. 2089 

 

13 godzin temu, Maj16 napisał:

Chodzi mi o dokładny kod usterki

Maj nie rób jaj ,,,

6 minut temu, Macintosh napisał:

hak to jest chyba usterka 6.1.10.

6.1.10.e  ,,,

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, aboz napisał:

Toś chłopakowi podpowiedzia

ano nie najlepiej, żeby nie napisać, jak d...:(, ale cóż mogę teraz poradzić, nic, pytanie dlaczego dopiero Ty na to zwróciłeś uwagę, tyle czasu babol wisi i nikt nie reaguje.

poprawiam swój "wielbłąd" 

6.1.10.e

przepraszam zainteresowanego i wszystkich pozostałych, mea culpa.:(

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie wiem jak Tu (na tym forum)", ale ogólnie mało jest ludzi, którzy...... post wyżej.:OK:

14 minut temu, leski66 napisał:

"Nie wiem jak Tu (na tym forum)"

Oczywiście forum jest the best - prostuje swój wpis (ponieważ jestem Tu "świeżakiem" odnośnie pisania  postów, bo jako "oglądający" to już trochę czasu mi zleciało).:$ Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów.:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezary nie myli się ten co nic nie robi. Ile to razy w naszym fachu można babola strzelić, że człowiek się rumieni jak prawiczek przed pierwszą razą?

 

Ale tu powstaje inna kwestia. Diagnosta, nawet młody stażem, powinien takie rzeczy widzieć z marszu. Jak nie sypać paragrafami, to chociaż umieć znaleźć. Co z tego, że dasz takiemu jegomościowi na tacy, jak w godzinie "W" się nie odnajdzie i mu stempelki mykną sprzed nosa.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie, potrzebowałem na szybko ale zauważyłem błąd więc luz.

20 godzin temu, aboz napisał:

@cezary nie myli się ten co nic nie robi. Ile to razy w naszym fachu można babola strzelić, że człowiek się rumieni jak prawiczek przed pierwszą razą?

 

Ale tu powstaje inna kwestia. Diagnosta, nawet młody stażem, powinien takie rzeczy widzieć z marszu. Jak nie sypać paragrafami, to chociaż umieć znaleźć. Co z tego, że dasz takiemu jegomościowi na tacy, jak w godzinie "W" się nie odnajdzie i mu stempelki mykną sprzed nosa.

Kolego no bez przesady, znam przepisy, jestem praktykującym także  szybko chciałem się upewnić bo nie miałem innego żródła informacji znaleźć umien, a Ty to nic mi nie myknie, możesz być spokojny. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maj16 miałeś czas na pytania na forum, a zerknąć do rozporządzenia nie mogłeś? Jak na szybko, to tylko tam znajdziesz podstawy prawne. O twoje stemple się nie martwię, bo co mnie one obchodzą. O swoje zresztą też, bo dbam o to żeby były bezpieczne m.in. znając przepisy, którymi muszę się posługiwać na co dzień. Moje sugestie dotyczą tylko sytuacji, gdy ktoś nie wie na czym stoi czy tam siedzi i później płacz, lament i zgrzytanie zębami. I mam specyficzny sposób pomagania innym. Daję wędkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, aboz napisał:

@Maj16 miałeś czas na pytania na forum, a zerknąć do rozporządzenia nie mogłeś?

Zgadza sie, ale tłumaczyć Ci się nie będę.

Wyluzuj kolego, a moderator niech może przeczyści ten wątek ze śmieci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2018 o 14:37, aboz napisał:

Daję wędkę.

Daj człowiekowi rybę to się naje na cały dzień .

Daj człowiekowi wędkę to przez cały dzień będzie żłopał piwo na łódce .

?

  • Polub 1
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DARIO64 napisał:

cały dzień będzie żłopał piwo na łódce

Zaraz...zaraz nie do końca mogę się z tym zgodzić. To "kupcie" mi WORLD CLASS Fenwick c.w.7-18g dł.2,18m WC72M-XFS-2( zachorowałem na punkcie tego kija) i udowodnię ,że ryb odechce się Wam "na jakiś czas", a i piwko będzie czas wypić.;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie proszę o informację

Temat jest taki przyjechał sam.na badanie tech. z CNG oczywiście brak adnotacji Gaz CNG w adnotacjach .

Jest natomiast CNG wpisane jako paliwo alternatywne w poz.P3 w dow.rej.

I pytanie jak to potraktować  OBT   P czy N .

 

Dzięki za podpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa jest o cytat:

30) w rubryce „ADNOTACJE URZĘDOWE” – wpisuje się następujące skróty odpowiadające treści adnotacji:

    e) „GAZ-LPG ...” albo „GAZ-CNG ...” – podając datę montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem
– dotyczy pojazdów przystosowanych do zasilania gazem LPG lub CNG,

Co do pozycji P3 ? A jest to nowy DR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bodzio69 napisał:

Panienka w WK wbiła adnotację do karty poj

Zapis usterki cytat:

10.5.d) POZOSTAŁE WARUNKI DODATKOWE/ Pojazd przystosowany do zasilania gazem/ Brak odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie.  [UI]

W KP wpisane to osobiście nie robił bym "pod górkę" klientowi czyli wynik P. (opisał bym w zaświadczeniu, że w KP wpis jest i po OBT- "szorować" do WK po wpis w DR)

Tak bym osobiście do tego podszedł  "co nie":icon_wink:

Edytowane przez leski66
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to CNG to z Holandii - więc o dacie montażu nie ma mowy- klient ma tylko protokoły na butle lub całą baterię - zobaczyć co jest w KP - może urzędnik nie wpisał w środek DR gazu - ale  przy pierwszym diagnosta to określił skoro w p.3 jest - jeśli będzie w KP adnotacja o gazie to zrobić na zaświadczenie /bez woisu e DR aby WK poprawiło wpis - a tak ogólnie - czy jak pobierasz dane z CEP to jest tam zaznaczone P/CNG 

Jeśli gaz jest w CEP i KP to usterka 0.2 - oczywiste omyłki .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za pomoc .

Jestem w tej chwili po rozmowie z Panią z WK .

Dostałem taką odpowiedź wpis w rubryce P3 ( P/CNG) jest adnotacją  ale jeżeli się upieram to WK wpisze w środek dowodu adnotację o CNG.

Czyli tak jak zawsze D z tyłu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bodzio69 napisał:

Jestem w tej chwili po rozmowie z Panią z WK .

A gdzie tak WK długo pracują? Ho...ho...ho "chyba idzie całkiem nowe":silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy robi jak uważa, ale ja (już to podkreślałem przy innej okazji) pytam, czy jest "gaz" zamontowany, jeżeli jest, to w pierwszej kolejności sprawdzam adnotację w dr, jeżeli jest to wiadomo, jedziemy dalej, jeżeli nie ma bo klient nie raczył iść do wk po wpis, jest obligatoryjnie N, a w tym przypadku nie zrobiłbym żadnych P, żadnych omyłek, żadnych zaświadczeń ; żeby nie męczyć klienta N-ką, wysłałbym do wk po wpis bo on (wpis) musi w  dr być i dopiero potem badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, cezary napisał:

a w tym przypadku nie zrobiłbym żadnych P,

@cezary ale w kodzie usterki 10.5.d):  brak odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie.  [UI] Wg. mojego skromnego zdania KP można zaliczyć do tego dokumentu. Rozumiem Twoje postępowanie (sam od pewnego czasu, oczywiście dzięki tutejszemu forum tak zacząłem postępować), ale czasami sytuacje są rożne "jak np. owa". Zdaje sobie sprawę, że potencjalny klient "zawsze będzie działał tylko i wyłącznie na swoją korzyść", a ludzie..... są różni.;-)

 

Edytowane przez leski66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.