Skocz do zawartości

Wynik 'N" za brak adnotacji "HAK", "GAZ&


danielg539

Rekomendowane odpowiedzi

Ale samej N-ki ? Czy w zaświadczeniu w uwagach zaznaczyłeś pkt.2 Pojazd odpowiada........... do ciągnięcia przyczep? Czy po prostu klient u konkurencji zrobił dodatkowe ? :$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas obt oczywiście sprawdzony i hak, adnotacja w zaświadczeniu o przystosowaniu ... w uwagach wpisana, N za brak adnotacji hak w dr, wszyscy klienci zgodnie twierdzili, że nie robili wcześniej badania na hak i nie mają żadnego zaświadczenia, nie mieli wpisu w kp, nie zostali cofnięci z wk w celu wykonania "dodatkowego (inne czynności ) " badania haka, , adnotacja została wpisana na podstawie mojego zaświadczenia z obt z wynikiem N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zaznaczyłeś, że pojazd odpowiada dodatkowym warunkom dla ciągnięcia przyczep to nie dziw się, że WK na tej podstawie wpisał HAK. Ustawa mówi o badaniu technicznym, więc nie ma przeszkód do wpisania adnotacji na podstawie OBT (choćby z wynikiem N), z którego będzie wynikało, że pojazd spełnia warunki dla pojazdu przystosowanego do ciągnięcia przyczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo co napisał @michal_k powiedziano mi telefonicznie w " moim " WK.;-) ( czyli przy OBT z wynikiem N -  niekonieczne badanie dodatkowe na Hak " jako oddzielne zaświadczenie " można na tym samym z OBT, no i oczywiście 35 PLN dodatkowo do kasy włożyć). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, danielg539 napisał:

Z jakiej racji chcesz pobrać te 35 PLN

 przepis mówi nie pobiera się za hak  w przypadku obt kiedy jest w dr adnotacja, kiedy jej nie ma,  to .... ? ja nie pobrałem. Przy pierwszym z zagranicy pobieram dodatkowo za hak

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cezary napisał:

kiedy jej nie ma,  to .... ?

No właśnie.  :oops: Na razie jeszcze " mam zakusy " nie pobrałem tak 35 PLN ( z zagranicy też nie pobieram 35 PLN), ale jakbym pobrał to chyba....... :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś od aut sprowadzonych pobierałem opłatę ale skoro w lubelskim praktycznie nikt nie pobiera w takim przypadku opłaty za hak, a interpretacja nadzoru jest taka, że jak nie widać, że hak świeżo zamontowany a badanie pojazdu sprowadzonego to badanie okresowe to i opłaty nie należy pobierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.10.2018 o 18:23, danielg539 napisał:

to i opłaty nie należy pobierać.

 

..o ile adnotacja o haku jest w dowodzie rejestracyjnym ( niemieckim, francuskim,...........)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam. Podłączę się pod temat . Co w przypadku kiedy przyjeżdża klient na DB hak i podczas badania okazuje się że a samochodzie jest gaz ? o którym ani słowa w DR? Generalnie temat gazu wyszedł w rozmowie podczas badania kiedy klient stwierdził że przy okazji wizyty w WK wbijając hak wbije sobie gaz. 

Ogólnie mam zakodowane żeby pod kontem gazu auto sprawdzać ZAWSZE ale przy DB na hak wiadomo za "głęboko" się nie zagląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też wynik badania N ale.... W przypadku braku dokumentu na urządzenie dozorowe odstępujemy od badania. Poszedłem w tą stronę anulowałem badanie i wysłałem pana do WK celem uregulowania tematu z gazem. 

Ogólnie to nie chciałem piętrzyć biurokracji bo już widzę poruszenie w WK jak wynik badania N przy dodatkowym na HAK przez brak adnotacji GAZ ? 

Aż strach pomyśleć co by było gdyby było jeszcze np nie ważne OBT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grzegorz70 napisał:

Co z identyfikacją, wszystko się zgadza? Dla mnie wynik N.

 

 - najpierw należałoby rozgryźć czy adnotacje urzędowe HAK, GAZ, TAXI, L, VAT są danymi technicznymi pojazdu, o których mowa w artykule 80b ustęp 1 punkt 13 ustawy Prawo o Ruchu Drogowym.

 

 

Godzinę temu, Dar-jusz napisał:

Aż strach pomyśleć co by było gdyby było jeszcze np nie ważne OBT...

 

 - sorry, lecz nie chwytam tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Paprock napisał:

 

 - sorry, lecz nie chwytam tego?

W naszym WK nie chcą wbijać "HAK" do dowodu przy nieważnym BT a co dopiero przy negatywnym DBT i bez BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dar-jusz napisał:

W naszym WK nie chcą wbijać "HAK" do dowodu przy nieważnym BT

 

To może trzeba tych matołów uświadomić, że brak wpisu HAK powoduje negatywny wynik badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał -Trochę za ostre słowa "matoły" , a co powiesz o diagnoście który wykonuje badanie  haka nie sprawdzając czy OBT jest aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem przypadek że pojechał Pan do WK wbić HAK, żeby nie robić OBT z negatywem.  Wrócił na BT z próbnymi tablicami oczywiście bez adnotacji HAK.... brak słów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, GABIUSZ napisał:

a co powiesz o diagnoście który wykonuje badanie  haka nie sprawdzając czy OBT jest aktualne.

Nic. Jedno jest niezależne od drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GABIUSZ napisał:

Michał -Trochę za ostre słowa "matoły"

 

Słowa obrazujące wiedzę pracowników WK, za których mi wstyd.

 

Godzinę temu, GABIUSZ napisał:

co powiesz o diagnoście który wykonuje badanie  haka nie sprawdzając czy OBT jest aktualne. 

 

Powiem, że robi właściwie, bo nawet gdyby zrobił OBT to zakończyłoby się wynikiem N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GABIUSZ napisał:

Michał -Trochę za ostre słowa "matoły" , a co powiesz o diagnoście który wykonuje badanie  haka nie sprawdzając czy OBT jest aktualne.

A do czego to OBT przy badaniu na HAK jest potrzebne, chyba żeby wytworzyć zamknięte koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.