Skocz do zawartości

Wynik 'N" za brak adnotacji "HAK", "GAZ&


danielg539

Rekomendowane odpowiedzi

no to pięknie, 30 lat pracy jako diagnosta i przez wszystkie te lata żaden nadzór, ani wk nie wychwycił, że robiąc czynności sprawdzające w celu wpisania adnotacji hak do DR nie sprawdzam czy pojazd ma ważne OBT, czy ma gaz, czy jest L, taxi, czy jeszcze coś innego, sprawdzałem i będę sprawdzał tylko poprawność przystosowania danego pojazdu do tego czy odpowiada "dodatkowym warunkom przewidzianym dla pojazdu silnikowego przystosowanego do ciągnięcia przyczep "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację lecz dotyczyła DBT na VAT.

Nowy pojazd na PC, zarejestrowany w poniedziałek, w środę dokonano montażu lpg, w piątek zjawia się na VAT. Miałem chwilę zawahania, ale ostatecznie wysłałem do WK celem zgłoszenia montażu instalacji gazowej. Może na wyrost dla niektórych, ale taka kolejność wydawała mi się słuszna. Jest GAZ, więc protokół TDT w łapy i odpowiednie wpisy w pkt. 1 zaświadczenia z BT znaleźć się muszą.

Edytowane przez laptop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 2.07.2019 o 13:57, cezary napisał:

no to pięknie, 30 lat pracy jako diagnosta i przez wszystkie te lata żaden nadzór, ani wk nie wychwycił, że robiąc czynności sprawdzające w celu wpisania adnotacji hak do DR nie sprawdzam czy pojazd ma ważne OBT, czy ma gaz, czy jest L, taxi, czy jeszcze coś innego

ano rozeszło się "po kościach" bo może właśnie nikt nie wychwycił, a i w sumie chyba nigdzie nie jest napisane że nie można robić DB bez ważnego np OBT

Tylko jest jeszcze jedno ale bo w naszym WK nie wbiją w DR adnotacji GAZ czy HAK bez ważnego OBT. Więc robi się tak zwany pat nie ma przeglądu za brak adnotacji i nie ma adnotacji bez OBT z wynikiem P. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Dar-jusz napisał:

Tylko jest jeszcze jedno ale bo w naszym WK nie wbiją w DR adnotacji GAZ czy HAK bez ważnego OBT

Znam taki wydział w lubelskim. Bez OBT nawet Dzień dobry nie odpowiedzą. A tłumaczenie czemu tak jest "niee!! bo nie..." 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2019 o 23:43, Dar-jusz napisał:

ylko jest jeszcze jedno ale bo w naszym WK nie wbiją w DR adnotacji GAZ czy HAK bez ważnego OBT.

 

Przydałoby się tym matołom jakieś proste szkolenie dotyczące zakresu badań i usterek... ech marzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

szybkie pytanie. Czy na zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu/certyfikacie (badanie na haka, nie okresowe) w aucie który ma również lpg, poza notką że pojazd wyposażony jest w hak do ciągnięcia przyczepy, wpisujemy też że jest wyposażony w gaz-lpg i numer protokołu ??? Czy te informacje są zbędne podczas dodatkowego badania/innej czynności.

Edytowane przez mike_van_mik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie badania przeprowadza się po przedstawieniu dokumentów dozorowych a skoro trzeba je przedstawić to w rejestrze i zaświadczeniu też trzeba je zamieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, danielg539 napisał:

Wszystkie badania przeprowadza się po przedstawieniu dokumentów dozorowych(...)

Czyli trza rozumieć, że przy odczycie licznika kilometrów i przy Vat-cie też trza żądać tych dokumentów i wpisywać w zaświadczenie . Tak ? :oops:

Przyznam się, że ....... :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi się nie trafił na badanie VAT pojazd z LPG. 

5 minut temu, leski66 napisał:

trza rozumieć, że przy odczycie licznika kilometrów

Odczyt licznika to inna czynność a zatem dozoru bym tu nie wymagał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, danielg539 napisał:

Jakoś mi się nie trafił na badanie VAT pojazd z LPG. 

Miałem parę Sprinterów na Vat-2 z CNG :silent:

Edytowane przez leski66
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy krótka piłka czy wpisujemy czy nie ???? albo inaczej zadam pytanie czy wy wpisujecie nr protokołu w badaniu na haka czy nie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cezary napisał:

a formalnie na dzień dzisiejszy "hak" to co jest?

Formalnie to niczym nie jest, ale bliżej mu do badania dodatkowego.

Godzinę temu, mike_van_mik napisał:

czy wpisujemy czy nie

Ja wpisuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mike_van_mik napisał:

czy adnotacja hak jest lub czy powinna być też w karcie pojazdu???

Tak - chyba na przedostatniej stronie tak jak GAZ

 

10 minut temu, danielg539 napisał:

czy wpisujemy czy nie

Zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wpisuję nr protokółu przy każdym badaniu.
Sprawdzenie warunków dodatkowych dla Haka było wcześniej traktowane jako badanie, dopiero teraz w związku z Cepikiem pojawił się problem i okazuje się , że nie jest to badanie a inna czynność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sm napisał:

Sprawdzenie warunków dodatkowych dla Haka było wcześniej traktowane jako badanie, dopiero teraz w związku z Cepikiem pojawił się problem i okazuje się , że nie jest to badanie a inna czynność.

Ja po przejściu z apki na program do przeprowadzania badań technicznych przy HAKu wykonuję badanie a nie inną czynność bo:

4. Zespół pojazdów składający się z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t i przyczepy albo autobusu i przyczepy może być dopuszczony do ruchu po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym pojazdu silnikowego, dokonanej na podstawie przeprowadzonego badania technicznego.

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mike_van_mik napisał:

Koledzy krótka piłka czy wpisujemy czy nie ????

12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

A teraz Ty się  zdecyduj:

7 godzin temu, mike_van_mik napisał:

Czy te informacje są zbędne podczas dodatkowego badania/innej czynności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mike_van_mik napisał:

 czy wy wpisujecie nr protokołu w badaniu na haka czy nie ???

Do badania (każdego) wpisuję, jednak na moim programie "hak", to czynność inna, więc nie wpisuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Paprock napisał:

Sorry! ZONK!

To jednak młody się nie zakręcił i jak skoczył to przynajmniej - po dwie flaszki. :evil:

A wracając do wpisów w zaświadczenie urządzeń " pod dozorowych " to Vat... należy do dodatkowego badania, a ja " bidny " nie wpisywałem, ale jakkolwiek od dzisiaj zacznę. Dziękuję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.