Skocz do zawartości

Wynik 'N" za brak adnotacji "HAK", "GAZ&


danielg539

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.01.2020 o 18:59, Iamthelaw napisał:

4. Zespół pojazdów składający się z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t i przyczepy albo autobusu i przyczepy może być dopuszczony do ruchu

Na SKP badamy pojazdy, nie zespoły pojazdów.

 

W dniu 10.01.2020 o 18:59, Iamthelaw napisał:

po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym pojazdu silnikowego, dokonanej na podstawie przeprowadzonego badania technicznego.

Czyli to jest instrukcja dla WK. Brak jest BT hak w art. 81.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Podepnę się do tematu, aby nie zakładać nowego postu.

Pojazd zasilany gazem – czy musi być wpis w adnotacjach urzędowych ,,GAZ'', czy wystarczy jeżeli w dowodzie rejestracyjnym w polu S.1widnieje wpis – P LPG?

Podjechał do mnie klient na OBT z nowym DR, z inst. gazową spojrzałem w dowód nie było adnotacji ,,GAZ''. A że miał jeszcze 2 tyg ważny przegląd poprosiłem aby z DR i KP podjechał do urzędu w celu wpisania adnotacji gdyż taka była w KP. Urzędniczka powiedziała że sam wpis w polu S.1 – P LPG wystarczy. Przyznaje bez bicia że nie spojrzałem dokładnie w dowód w pole S.1 za pierwszym razem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rafi90 napisał:

Musi mieć WPIS GAZ.  A jak w polu S1 ma LPG to znaczy że wozi gaz na siedzeniu.

Dla mnie też musi być taki wpis. Nie mam sił już walczyć z WK w naszym starostwie. Obdzwoniłem kolegów po stacjach w powiecie i robią przeglądy tylko z wpisem w polu S.1 bo pani z okienka powiedziała ze wystarczy. Klient awanturę mi zrobił ze godzinami czekał w chol...m starostwie na darmo. Bo urzędniczka stwierdziła że diagnosta powinien się dokształcić i w DR jest wszystko ok i zmieniać nic nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij się jutro to Ci zeskanuję i podeślę pismo, które kierowane jest do takich właśnie matołów z WK. Wpis w adnotacjach musi być.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zablocki-michal napisał:

S.1

Ale ta pozycja w DR to "liczba miejsc siedzących, włączając siedzenie kierowcy", czyli błąd popełniłeś Ty tak wpisując w pierwszym poście, albo odnosi się to do 

 

1 godzinę temu, michal_k napisał:

matołów z WK

Poza tym  CEPiK 2 (od 13-11-2017) Badania OKRESOWE GAZ - rodzaj badania OKRESOWE, informacje GAZ wpisujemy w uwagi. Nie wpisujemy rodzaju paliwa P\LPG - paliwa są określone w słownikach. PALIWO DODATKOWE ZAPISUJEMY W UWAGACH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, cezary napisał:

Poza tym  CEPiK 2 (od 13-11-2017) Badania OKRESOWE GAZ - rodzaj badania OKRESOWE, informacje GAZ wpisujemy w uwagi. Nie wpisujemy rodzaju paliwa P\LPG - paliwa są określone w słownikach. PALIWO DODATKOWE ZAPISUJEMY W UWAGACH

Ja nic nie wpisywałem nic nie robiłem. Od razu porosiłem aby pojechał uzupełnić wpis. Jeśli o to chodziło @cezary.

Przepraszam ! Oczywiście chodziło o pozycję P.3 – rodzaj paliwa. Nie wiem dlaczego wpisałem S.1.

W/w pojazd miał wpisane w DR w polu P.3- P LPG. Bez adnotacji Gaz i daty jego montażu.

Edytowane przez zablocki-michal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, zablocki-michal napisał:

Od razu porosiłem aby pojechał uzupełnić wpis.

 I bardzo dobrze, a podstawą do takiej informacji jest "zakres" 10.5.d i rozporządzenie o rejestracji, a dokładnie w § 11.

Jest jedno ale w tym wszystkim, adnotacja

3 godziny temu, zablocki-michal napisał:

była w KP

Ja wykonałbym badanie na podstawie KP, w uwagach zaświadczenia wpisuje w takim przypadku, "badanie wykonano na podstawie KP nr   .....", wynik "P", przecież klient mógł "zapomnieć" wziąć ze sobą DR. :wink:

P.S. Oczywistym jest, że jak wszystko pozostałe byłoby ok., wpisu do DR dokonałbym dopiero po pojawieniu się w nim stosownej adnotacji. 

I jak to się mówi "wilk syty i owca cała" :biggrin:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezary oczywiście wszystko sie zgadza. Nie raz tak robilem z hakiem. Tak też  odrazu Pana poinformowałem. Ale klient nie mógł zrozumiec dlaczego nie dostanie pieczątki skoro są  nowe miejsca , jak on wyjedzie z przegladu bez pieczatki ?! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michal_k pismo tyczy się pojazdów, które zostały doposażone w instalację gazową a co z pojazdami z fabrycznymi instalacjami? Wielokrotnie widywałem DR od pojazdów zasilanych samym CNG jak i pojazdów z fabryczna instalacja LPG i one nie miały żadnej adnotacji w DR a rejestrowane były w oparciu o homologację. W mojej ocenie w tch przypadkach nie powinno się zamieszczać adnotacji GAZ w uwagach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Panowie za pomoc.

@michal_k śliczne dzieki za pdf-a. Duże piwko dla Cb.

 Napewno sie przyda, bo urzędniczka dziś dalej podrzymuje swoją wersje. Poczekam aż naczelnik wróci z urlopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, danielg539 napisał:

W mojej ocenie w tch przypadkach nie powinno się zamieszczać adnotacji GAZ w uwagach.

Skoro odpowiednią adnotacją dla pojazdu zasilanego gazem jest adnotacja wynikająca z paragrafu o dopuszczeniu pojazdu do ruchu, tak jak po zamontowaniu w pojeździe już zarejestrowanym instalacji, to taka adnotacja ma się pojawić zawsze. Ewentualnie jak wspomina Michał bez daty montażu (w domyśle data pierwszej rejestracji jest datą montażu).

Nie można raz podchodzić do tematu, że informacją o instalacji jest adnotacja (bez zmiany rodzaju paliwa) a drugim razem zmiana rodzaju paliwa bez adnotacji. Paragraf z dopuszczenia mówi, że adnotacja pojawia się dla pojazdu przystosowanego do zasilania gazowego, bez względu na to, kto ten pojazd przystosował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego bez daty montażu?

Rozróżnijmy auta z faktycznie instalacja fabryczną i te z instalacją dokładaną już przez salon.

W drugim wypadku data będzie - mało tego - jak najbardziej będzie wcześniejsza od daty I rejestracji, a badanie takiego auta będzie krótsze niż rok w tym układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam! Mam taki przypadek samochód osobowy na badaniu technicznym z instalacją gazową LPG lecz bez odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym. Badanie zakończyłem z wynikiem negatywnym UI 10.5.d)  Brak odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie.  [UI]. 

Klient jednak uznał, że nie chce mieć instalacji gazowej i chce ją zdemontować.

Jak to poprawnie zrobić, żeby nie było problemów? Czy klient musi przedstawić jakiś dokument od gazownika, że zdemontowano instalację? Czy zwyczajnie na podstawie moich oględzin mogę wpisać w ponownym badaniu technicznym, że klient zrezygnował z przystosowania pojazdu do zasilania gazem i dać Pozytyw. Podpowiedzcie co myślicie? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie poprawkowe wykonujesz z zakresu negatywnego, więc tak na prawdę ciężko teraz to odkręcić za pomocą demontażu LPG.

Chyba, że odczeka 14 dni i zrobi ponowne BT za 99pln. Oczywiście cała instalacja LPG ma być zdemontowana, najlepiej cyknąć sobie fotki.

Literalnie oczekujesz wpisu do DR, a nieliteralnie ustanie potrzeba wpisu, lecz to klient zaniedbał wpis i teraz szuka jelenia, nie pytał czy można tylko butle zdemontować?

 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, adamos napisał:

Badanie poprawkowe wykonujesz z zakresu negatywnego, więc tak na prawdę ciężko teraz to odkręcić za pomocą demontażu LPG.

Chyba, że odczeka 14 dni i zrobi ponowne BT za 99pln. Oczywiście cała instalacja LPG ma być zdemontowana, najlepiej cyknąć sobie fotki.

Literalnie oczekujesz wpisu do DR, a nieliteralnie ustanie potrzeba wpisu, lecz to klient zaniedbał wpis i teraz szuka jelenia, nie pytał czy można tylko butle zdemontować?

 

No właśnie klient kupił dopiero ten samochód i (podobno) nawet nie zdawał sobie sprawy z braku adnotacji. Pewnie zrobienie OBT za 99 będzie najbezpieczniejszą opcją dla mnie. Dzięki za odpowiedź 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sama sytuacja z hakiem- brak wpisu a hak zamontowany UI. Klient pojawia się na poprawce  bez zamontowanego haka to chyba mu adnotacja zbędna.

Moim zdaniem poprawka za 20+Cep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem na forum o taki sam przypadek jak wyżej z HAKiem który mnie spotkał. Usunięcie instalacji skutkuje ustaniem usterki istotnej. Więc 20+1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, sebeklca napisał:

Pytałem na forum o taki sam przypadek jak wyżej z HAKiem który mnie spotkał. Usunięcie instalacji skutkuje ustaniem usterki istotnej. Więc 20+1.

Dzięki również za inne sugestie. Zadzwoniłem jeszcze do klienta, żeby przyjechał i wytłumaczył co dokładnie kombinuje. Pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takich już wielu,jeśli chce niech demontuje lpg,tylko wszystko.A nie będzie to uzbrajał ponownie.Ja bym zrobił poprawkowe + foty dla pamięci i ochrony własnych czterech liter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michu26 napisał:

Badanie zakończyłem z wynikiem negatywnym UI 10.5.d)  Brak odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie.  [UI]. 

A ja jestem ciekawy co z dokumentem dozorowym na zbiornik ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.