Skocz do zawartości

Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy + uszkodzony


evolution

Rekomendowane odpowiedzi

Klient przywiózł pojazd "na lawecie" bez tablic na badanie po raz pierwszy ale chciałby wykonać również badanie dodatkowe po kolizji bo w umowie ma wpisane, że uszkodzony.

 

W Krakowie przyjęto zasadę, że wykonuje się badanie po raz 1 następnie klient ma się udać do WK po tablice próbne i wtedy wykonuje się badanie dodatkowe.

 

Jak to jest w innych miastach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie przyjęto zasadę, że wykonuje się badanie po raz 1 następnie klient ma się udać do WK po tablice próbne i wtedy wykonuje się badanie dodatkowe.

U mnie niezgodnie z przepisami przechodzi okresowe po raz pierwszy i dodatkowe po kolizji za jedną wizytą w SKP i to na jednym kwicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że przy takim kombajnie badań, a tym bardziej jak jeszcze w kwadraciku zaświadczenia numer rejestracyjny wpisany, to oprócz wnikliwego nadzoru, mało który pracownik z okienka się połapie. Pytanie, czy musi?

U mnie też na SKP idzie taki zestaw pod jednym wpisem zrobić, tylko że CEP tego nie bierze i wisi i wisi i wisi wciąż to badanie. Nie wnikam czy wina programu, czy wina cepika. W każdym razie okresowe łącznie z dodatkowym zalega na kompie.

 

Za AVATAR masz MISZCZA!!! :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam klienta jakie badanie mam zrobić, zwykle tylko pierwsze, gdy zdarza się, że chce obydwa, to robię tak : jak jest z tablicami które są wpisane do zdr, to robię dwa osobne badania, jeżeli bez tablic to tylko pierwsze, dodatkowe jak wróci już z tablicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też na SKP idzie taki zestaw pod jednym wpisem zrobić, tylko że CEP tego nie bierze i wisi i wisi i wisi wciąż to badanie. Nie wnikam czy wina programu, czy wina cepika. W każdym razie okresowe łącznie z dodatkowym zalega na kompie.

 

Miałem podobną sytuację. Badanie okresowe przed pierwszą rejestracją i dodatkowe powypadkowe na jednym zaświadczeniu. O dziwo dzisiaj cepik łyknął to badanie bez żadnego sprzeciwu :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy to badanie było wykonane?

Bo mi z listopada zalegają takie, jak dobrze pamiętam, to 'porazpierwsze' zrobione łacznie z 'powypadkiem' pod jednym wpisem w rejestrze. Trudno, niech tam wiszą sobie. Może kiedyś zasilą Centralną Bazę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie było wykonane na początku grudnia. Dzisiaj przeglądając historię przypadkowo wróciłem do tego badania i tak sobie kliknąłem wyślij... o dziwo się udało :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Normalna procedura to najpierw wizyta w WK i pobranie PC i TTR

Właśnie, że to wcale nie jest normalne, bo po co TTR ?

Normalne byłoby "okresowe przed I-szą" bez tablic bo Ty (umowy, faktury) nie widzisz, potem do WK po tablice stałe plus PC plus skierowanie " z dokumentów wynika " , wtedy już dodatkowe z tablicami i po kłopocie.

U nas jednak się nie da normalnie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie trzeba zrobic najpierw powypadkowe a potem okresowe?

Nie powtarzasz chyba tych samych czynności dwukrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy okresowe=po wypadku?

Równe to te badania nie są, ale skoro robisz okresowe i dodatkowe jednocześnie to w praktyce chyba nie powtarzasz czynności wspólnych dla tych badań dwa razy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewers, sugerujesz, że i opłatę jedną należy pobrać?

No i na ten temat można by podyskutować na kilka stron w tym temacie, ale będzie to spór czysto akademicki i nic z niego nie będzie wynikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świeżynkę.

Dowiedziałem się , że na swoim terenie tylko ja chcę tablice

do BT po raz 1-wszy + dod. po wypadku.

Wszyscy inni robią bez.

" panie jedź pan do kogo innego, wszyscy robią bez tablic tylko on nie"

tak klientowi powiedziała babka , która załatwia mu wszystkie papiery do rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie takie badania robi się b.n i w uwagach zaświadczenia wpisuje się dodatkowo wykonano bad pokolizyjne , jest to ustalone z wk. a nawet z sąsiednim wk . co innego jest np . ze zmianami tu trzeba nr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.