Skocz do zawartości

Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy + uszkodzony


evolution

Rekomendowane odpowiedzi

BT po raz 1-wszy + dod. po wypadku.

ale robisz to pod jednym wpisem do rejestru czy dwa osobne? jakby pod jednym to problemu nie widzę, jeżeli pod dwoma to i owszem, okresowe bez tr tak ale dodatkowe już nie chyba że z wynikiem N, tak ja to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz to pod jednym wpisem do rejestru

Robię prerejestrację, potem po kolizji, potem wyskakuje "następne badanie dla tego pojazdu?" - to akceptuję i robię pierwsze BT. Wtedy te badania są pod dwoma nr (wpisami).

Próbowałem zrobić na jednym wpisie , czyli : dodatkowe+ pierwsze.

System nie chciał łyknąć : " nie ma takiego badania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patronat nie ma możliwości łączenia badań - swoją drogą - jak żyć - to i tak jest kombinowanie - pod "przykrywką" okresowego przed I rej. można bez tablic przepchnąć praktycznie wszystko - i później wychodzi jak zawsze - człowiek jest "be" bo żąda tablic do "po wypadkowego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod "przykrywką" okresowego przed I rej. można bez tablic przepchnąć praktycznie wszystko

ustawodawca "zmusza" do kombinowania, jak wpływa na stan techniczny posiadanie tr lub ich brak?

człowiek jest "be" bo żąda tablic do "po wypadkowego".

to po co żądasz ? rób okresowe, a jak wyjdzie przy rejestracji w wk "powypadkowość" to wtedy gość przyjedzie już z tablicami ale to nie Ty będziesz sprawcą ich pobrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie Ty będziesz sprawcą ich pobrania.
a to oto chodzi - w sumie czemu nie jakie to proste - udam, że handlarz wcale nie informuje mnie o wypadkowej przeszłości, poklepiemy się po pleckach, a jemu się może upiecze i nie będzie w ogóle potrzeby wykonywać dodatkowego badania - bo pani z okienka i tak będzie uradowana - bo już tyle razy mówiła handlarzowi by do tego diagnosty nie jeździł bo on jakiś taki dziwny - tablic na dodatkowym wymaga - dane w starych dowodach poprawia, datę produkcji "z du..." kwestionuje itd. itp., a inni to w ogóle bez najmniejszych problemów wszystko klepią jak leci. Dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak będzie... Myślę, że zawsze. Bo natura ludzka jest ułomna - nas wszystkich. I nigdy nie dotrzemy do ideału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udam, że handlarz wcale nie informuje mnie o wypadkowej przeszłości, poklepiemy się po pleckach, a jemu się może upiecze i nie będzie w ogóle potrzeby wykonywać dodatkowego badania

a co to, urząd skarbowy jesteś, żeby klienta tak prześwietlać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nadmiar zapisów szczegółowych sprzyja powstawaniu sprzecznych interpretacji, a te ułatwiają obchodzenie i lekceważenie przepisów w ogóle,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Ale prawdą jest także to, że mamy skłonności do obchodzenia każdych przepisów - nawet tych najprostszych. Tak było, jest i będzie. Prawda leży zatem gdzieś pośrodku zapewne. Dla mnie EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.