Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

evolution

Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy + uszkodzony

Polecane posty

cezary
BT po raz 1-wszy + dod. po wypadku.

ale robisz to pod jednym wpisem do rejestru czy dwa osobne? jakby pod jednym to problemu nie widzę, jeżeli pod dwoma to i owszem, okresowe bez tr tak ale dodatkowe już nie chyba że z wynikiem N, tak ja to widzę.

eborg
robisz to pod jednym wpisem do rejestru

Robię prerejestrację, potem po kolizji, potem wyskakuje "następne badanie dla tego pojazdu?" - to akceptuję i robię pierwsze BT. Wtedy te badania są pod dwoma nr (wpisami).

Próbowałem zrobić na jednym wpisie , czyli : dodatkowe+ pierwsze.

System nie chciał łyknąć : " nie ma takiego badania".

danielg539

Patronat nie "łyknie" ale Norcom zrobi to bez problemu :-?

markes30
pierwsze

Bo nie ma pierwszych badań od 2009 r. są okresowe przed pierwszą rejestracją.

mirek_handlarz

Patronat nie ma możliwości łączenia badań - swoją drogą - jak żyć - to i tak jest kombinowanie - pod "przykrywką" okresowego przed I rej. można bez tablic przepchnąć praktycznie wszystko - i później wychodzi jak zawsze - człowiek jest "be" bo żąda tablic do "po wypadkowego".

eborg
są okresowe

Markes , przecież wiemy o co chodzi.

cezary
pod "przykrywką" okresowego przed I rej. można bez tablic przepchnąć praktycznie wszystko

ustawodawca "zmusza" do kombinowania, jak wpływa na stan techniczny posiadanie tr lub ich brak?

człowiek jest "be" bo żąda tablic do "po wypadkowego".

to po co żądasz ? rób okresowe, a jak wyjdzie przy rejestracji w wk "powypadkowość" to wtedy gość przyjedzie już z tablicami ale to nie Ty będziesz sprawcą ich pobrania.

mirek_handlarz
ale to nie Ty będziesz sprawcą ich pobrania.
a to oto chodzi - w sumie czemu nie jakie to proste - udam, że handlarz wcale nie informuje mnie o wypadkowej przeszłości, poklepiemy się po pleckach, a jemu się może upiecze i nie będzie w ogóle potrzeby wykonywać dodatkowego badania - bo pani z okienka i tak będzie uradowana - bo już tyle razy mówiła handlarzowi by do tego diagnosty nie jeździł bo on jakiś taki dziwny - tablic na dodatkowym wymaga - dane w starych dowodach poprawia, datę produkcji "z du..." kwestionuje itd. itp., a inni to w ogóle bez najmniejszych problemów wszystko klepią jak leci. Dziękuję.

blakop

I tak będzie... Myślę, że zawsze. Bo natura ludzka jest ułomna - nas wszystkich. I nigdy nie dotrzemy do ideału.

JANUSZ60
I tak będzie..

Wniosek z tego taki, że durnych przepisów mamy nadmiar,,,

cezary
udam, że handlarz wcale nie informuje mnie o wypadkowej przeszłości, poklepiemy się po pleckach, a jemu się może upiecze i nie będzie w ogóle potrzeby wykonywać dodatkowego badania

a co to, urząd skarbowy jesteś, żeby klienta tak prześwietlać?

mirek_handlarz

??

blakop

Ja myślę, że to nie jest kwestia przepisów.

JANUSZ60

Jednak nadmiar zapisów szczegółowych sprzyja powstawaniu sprzecznych interpretacji, a te ułatwiają obchodzenie i lekceważenie przepisów w ogóle,,,

blakop

To prawda. Ale prawdą jest także to, że mamy skłonności do obchodzenia każdych przepisów - nawet tych najprostszych. Tak było, jest i będzie. Prawda leży zatem gdzieś pośrodku zapewne. Dla mnie EOT.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.