Skocz do zawartości

Cofanie liczników


arekkos

Rekomendowane odpowiedzi

Dodać należy, że raz w roku organizowanejest dla członków OSDS darmowe szkolenie na bardzo wyskim poziomie więc jak dla mnie członkowstwo jest za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać przykład?
Gdzieś mi umknął ten wątek, ale poszukałem trochę w sieci i powiem szczerze, że tego typu informacje, zwłaszcza dotyczące najlepiej zarabiających grup zawodowych, są trudno dostępne. Ale przykład mam. Izby radców prawnych pobierają opłatę za wpis w wysokości najniższego wynagrodzenia wg. GUS, a to na dzień dzisiejszy jest 2100 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trudno porównywać takich czy innych rzemieślników z branżą prawniczą czy lekarską, która zawsze była i jest swoistą awangardą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop, odnosiłem się do tego

W niektórych organizacjach zawodowych wpisowe wynosi nawet kilka tysięcy złotych i nie jest liczone na poczet składek.

]Możesz podać przykład?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale nie wiem jak Daniel, ale ja liczyłem, że podasz bardziej "bliski" Diagnostom przykład. Bo pewnie można i jeszcze bardziej ekskluzywne "kluby" znaleźć. Nie w tym rzecz.

Generalnie to co napisałeś jako argumenty parę postów wyżej w pełni mnie przekonuje - szczególnie DARMOWA, a jednocześnie ciekawa konferencja raz do roku. Oczywiście pozostaje kwestia tego, że nie każdy i tak może się na niej zjawić, a i jej lokowanie na zachodzie kraju, a nie w centrum nie jest chyba optymalnym pomysłem IMHO, ale generalnie JESTEM ZA.

 

Natomiast co do liczników - wszystkie poruszane tu zdania i opinie uważam za chybione. Mieszanie w to diagnostów, wymuszanie przez nich potwierdzania przebiegu, które w zasadzie nic nie potwierdza itd. to chory pomysł. A im bardziej chore państwo tym więcej w nim praw...

Jeśli chcemy dokumentować przebieg proponuję model amerykański i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Zastanawiam się jak będzie to wyglądało i jakie pieniądze z tego będziemy (jako SKP) mieli cytat z art.: Po zmianie przepisów będą (chodzi o SKP) także przekazywały informacje o wymianie licznika i jego przebiegu w chwili odczytu przez diagnostę. Ja osobiście jestem za " takowym rozwiązaniem" :icon_wink:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Hudas napisał:

100 PLN napisali .

 W artykule pisze , że cytat:

Maksymalna opłata za odczyt wskazania drogomierza na stacji kontroli pojazdów nie będzie mogła przekroczyć 100 zł (będzie to przychód przedsiębiorcy prowadzącego taką stację).

A jak będzie naprawdę ......:silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej w

 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia .....2019 r.

w sprawie szczegółowych czynności uprawnionych diagnostów związanych z dokonaniem odczytu wskazania drogomierza z jednostką miary oraz opląty z tym związanej

w $ 3 pkt 3 sporządzenie dokumentacji foto graficznei :

                      drogomierza wymienionego, który został zamontowany w pojeździe wraz ze wskazaniem drogomierza,

                       pojazdu wykonanej po naprzeciwległych przekątnych pojazdu

oraz w $ 4. Za dokonanie odczytu wskazania drogomierza wraz z jednostką miary, pobiera się opłatę w wysokości 50 zl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast znalazłem tylko taki komunikat http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/127356,,cir-komunikat-po-posiedzeniu-rady-ministrow-(komunikat);jsessionid=Z-yHPml8mTyHLZCh5-gSj-4V.undefined

Cytat: 

Zaproponowano, aby nowe przepisy zaczęły obowiązywać od 1 stycznia 2020 r., z wyjątkiem zmian w Kodeksie karnym, które powinny wejść w życie 1 stycznia 2019 r .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Diagności, sprawa z przed chwili : klient parę dni temu na OBT dostał N przyjechał dzisiaj na poprawkę ( oczywiście naprawiony) ale :

jest znaczna różnica w przebiegu (a był dobrze spisany , po krótkiej dyskusji klient przyznał się, że cofnięty). I co teraz można zrobić ? ( szczerze nie mam bladego pojęcia):confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.