Skocz do zawartości

"Zaprzęg" - motocykl z przyczepką


roxa

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda sprawa badań technicznych czegoś takiego jak motocykl z przyczepką. Zeby rozwiać wasze wątpliwości, motocykl jest z wózkiem bocznym i ma jeszcze podpięta, z tyłu przyczepkę typu motocyklowego z jednym kółkiem lub na jednej osi. Zeby było jeszcze weselej, owa przyczepka jest spięta przez zaczep kulowy. Takowe zestawy mogą występować przy motocyklach, z reguły produkcji CCCP.

Zawsze mnie to nurtowało.

 

[ Dodano: 20-01-2018, 15:45 ]

I jeszcze jedno...czy taka przyczepka ciągnięta przez motocykl musi posiadać tablice rejestracyjne, swoje odrębne, czy tablica motocykla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysil się trochę. Przecież te tematy są na forum rozebrane na czynniki pierwsze.

 

Przyczepka motocyklowa nie podlega ani rejestracji, ani badaniom technicznym. W Polsce nie ma obowiązku przekładania tablic na przyczepkę. Powiem nawet tak - nie wolno tego literalnie robić. Z drugiej strony numer musi być widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obleciałem tematy o wózku bocznym, zanim zapodałem temat. Szczerze napiszę, że szkoda, że wcześniej się tutaj nie zalogowałem. W tych tematach nie ma mowy o zaprzegu z przyczepką dołączoną z tyłu. Są tematy o wózku bocznym i mega dywagacje o liczbie miejsc, DMC, etc.

Czyli zaczep kulowy/hak przy motocyklu nie podlega badaniu i mogę sobie ciągać przyczepke jednoosiową? Na dodatek SAMa? Coś mi tu nie gra.

Jeśli to prawda, to to chore trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie ma obowiązku przekładania tablic na przyczepkę. Powiem nawet tak - nie wolno tego literalnie robić.

 

:shock::shock::shock:

 

6. Z tyłu przyczepy motocyklowej umieszcza się tablicę rejestracyjną motocyklową przeniesioną z motocykla, który ciągnie przyczepę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam - zapomniałem o tym przepisie. Mój błąd.

 

Skoro nie ma obowiązku dopuszczenia do ruchu, to i nie ma dla niej specjalnych warunków, ale ogólne założenia art.66 PoRD musi spełniać. Coś jak pojazd wolnobieżny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziękuję, a co z hakiem? Hak, jak wspomniałem zamontowany do ramy wózka bocznego, pomiędzy motocyklem a gondolą wózka bocznego? Jakieś specjalne warunki, przegląd??? Jak ma się sprawa z wpisem w DR...haka, jeżeli takowy diagnosta ujawni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allo, allo...panowie diagności. Mozecie coś podpowiedzieć? Bo ani Blakop, ani ja nie jesteśmy diagnostami :cool:

A może temat za trudny? Ciekawe co zrobicie, jak taki zestaw przyjedzie na przegląd. Zaliczycie badanie, a po wyjeździe za rogiem policja odbierze DR motocykliście.

Żeby nie było, ze się czepiam, ale to jest życiowa sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po wyjeździe za rogiem policja odbierze DR motocykliście

 

Zabierze dowód czego? Za co?

Natomiast mandat być może jakiś możesz zarobić.

Twój zestaw ma spełniać warunki art.66 PoRD. Jak policjant subektywnie stwierdzi, że nie spełnia, to poniesiesz konsekwencje. A Ty ewentualnie się od tego odwołasz itd...

Ale ani diagnosta, ani WK, ani ubezpieczyciel nic do tego nie mają. Ty masz używać tej przyczepki wraz z motocyklem tak, żeby było bezpiecznie w rozumieniu przepisów. Sam to sprawdzasz i za to odpowiadasz.

No chyba pasuje Ci taki układ, nie? To co jeszcze drążysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allo, allo...panowie diagności. Mozecie coś podpowiedzieć?

3. Pojazd niewymieniony w ust. 1, przyczepa motocyklowa oraz przyczepa specjalna przeznaczona do ciągnięcia przez ciągnik rolniczy lub pojazd wolnobieżny jest dopuszczony do ruchu, jeżeli odpowiada warunkom określonym w art. 66.

4. Zespół pojazdów składający się z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t i przyczepy albo autobusu i przyczepy może być dopuszczony do ruchu po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym pojazdu silnikowego, dokonanej na podstawie przeprowadzonego badania technicznego. Przepis ten nie dotyczy motocykla.
I na tym temat się kończy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.