Skocz do zawartości

Zakaz handlu


Dominik5t

Rekomendowane odpowiedzi

Wtam (jeżeli wstawiłem ten temat w złym dziale to przepraszam). Chciałbym poruszyć temat zakazu handlu. Bo moim zdaniem on też obejmuje stacje kontroli pojazdów ale chciałbym też poznać wasze zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    12

  • JANUSZ60

    6

  • Tomasz56

    5

  • Mecher

    4

Idzie o to aby ograniczyć wszechogarniające pielgrzymowanie po centrach handlowych w ten dzień przeznaczony na świeto i odpoczynek, przynajmniej według niektórych kanonów postrzegania tygodnia. Mały handel zawsze był i będzie. Podobnie usługi, bazary, giełdy. Nie kapuję tego całego zakazu. Jeszcze żeby pracownicy robili szum i czuli się pokrzywdzeni, a tu nie wiadomo o co chodzi, kto zamieszanie robi...

Wiem, że tendencja idzie w kierunku skracania roboczo-tygodnia, ale też wątpię aby jakikolwiek pracownik handlowy jechał non-stop przez trzydzieści dni po osiem godzin za normalną stawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym handluje SKP?
Może się okazać że zacznie wszystkim .Skoro stacje paliw są wyłączone z ustawy i już powstają sklepy,to nie wykluczone że właściciel piekarni który ma skp ,zacznie handlować bułkami i całą resztą. Wcale mnie nie zdziwi jak zaczną kombinować .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby to dziwne, ale... czemu nie? :)

 

Inna sprawa - SKP jako same SKP czynne w niedzielę to raczej rzadkość w ogólnej skali, więc w sumie o czym dyskusja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Uważam że zakaz handlu w niedzielę w sklepach wielkopowierzchniowych za słuszny. Sprzedawca i obsługa markietu, ich wysiłek i praca nie jest niezbędna w niedziele.Mają prawo wypoczywać i być z rodziną, w ten dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pracownicy handlu akurat mają mieć wolne ?
Zawsze będzie jakieś ale,albo dlaczego.MY Polacy jesteśmy poje...i jak mało kto,tylko narzekamy i zawsze jest nam źle.Wiecznie niezadowoleni,zazdrośni i szukający spisków.

Odpowiedzią adekwatną do Twojego pytania bedzie jedna opcja-wiesz dlaczego bo to wina PIS-u,dziś wszystko co zrobi PIS jest złe.

Zagorzali przeciwnicy PIS są gorącymi zwolennikami UE,może partia ta chciała zrobić w ich kierunku ukłon,chciała zamknąć markety jak w wielbionych Niemczech,ale znowu się pomyliła :evil::evil::evil: .

W samochodach pasy bezpieczeństwa mają być wszystkie sprawne,to jest dopiero pojebane,no nie,przecież ja jeźdżę tylko sam :evil::evil::evil: to tak dla porównania.Zawsze będzie jakieś ale..,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pracownicy handlu akurat mają mieć wolne ?

Masz rację, nakaz pracy i batem. Skp otworzyć w niedziele, święta i do roboty !

 

Koledzy, zakazy, ni nakazy nie były nigdy dobre. Praca powinna cieszyć.

Nigdy mi nie przeszkadzały otwarte w niedzielę sklepy, tak rzadko tam wchodziłem, a praca w niedziele i święta też mi kilkanaście lat nie przeszkadzała,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,"Praca powinna cieszyć" Święta prawda,"bez pracy nie ma kołaczy",też prawda,ale jest "nie samą pracą żyje człowiek".Co to ma wspólnego z zakazem handlu? A no wreszcie trzeba odpocząć od pracy ,żeby dalej cieszyła.W handlu pracuje ciężko, wiele kobiet, które mają rodziny,dzieci,mężów.Wreszcie w jeden cały dzień są razem,to wielkie szczęście. Po takim dniu ,praca może cieszyć,bo w perspektywie jest kolejna niedziela razem,może tym razem na wspólnym spacerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W handlu pracuje ciężko, wiele kobiet, które mają rodziny,dzieci,mężów.

Masz rację, rząd woli handel w niedzielę zamknąć, niż dać kopa instytucjom, które przez dekady nic nie robią, aby prawa pracownicze przestały być łamane ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widziałem oferty niektórych żabek. W zamian za wolną niedzielę w piątek i sobotę są czynne do 3:00. Ależ sobie kobieciny wypoczną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zamian za wolną niedzielę w piątek i sobotę są czynne do 3:00. Ależ sobie kobieciny wypoczną...

a w hiper marketach robota od godz 00,00 w poniedziałek, po prostu piękna i wypoczynkowa niedziela :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przeszkody jak podane w postach wyżej, świadczą o patologicznym podejściu pracodawcy do pracownika ,jeżeli są podjęte w kontrze do ustawy o zakazie handlu w niedziele. Ja nie neguje że praca w markiecie musi się zacząć w pn o godz 00 ,jednak musi być to zgodne z kodeksem pracy.Kto ma to kontrolować ,no PIH. Sądzę jednak i wierzę że pracodawcy są modrymi ludźmi i w porozumieniu z pracownikami ułożą tak pracę, że wszyscy zainteresowani będą zadowoleni.Co do klienteli i wszystkich korzystających z handlu, od pn-sob. jest tyle czasu że zakupy można zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.